Podczas sprzedaży mieszkania pomoc sąsiada niezastąpiona

Podczas sprzedaży mieszkania pomoc sąsiada niezastąpiona

Znalezienie skutecznego agenta nieruchomości nie jest prostym zadaniem. Właściciel lokalu powinien poszukać pośrednika, który nie tylko bardzo dobrze zna okolicę, ale i mieszka w pobliżu. Zwiększy to szansę na zrealizowanie transakcji w sposób najbardziej efektywny. Tak dla sprzedającego, jak i kupującego. Czytaj dalej

 

Profesjonalny agent nieruchomości podczas sprzedaży potrafi zwrócić uwagę na wiele atutów, których na pierwszy rzut oka nie wzięlibyśmy pod uwagę. Pomaga mu w tym świetna znajomość okolicy, w której zlokalizowane jest oferowane mieszkanie. Gdy na dodatek mieszka w pobliżu, będzie doskonale orientować się, o jakich wyzwaniach związanych z nieruchomością rozmawiają lokatorzy, jakie są plany administracji, a także, czy władze miasta planują w najbliższym czasie przeprowadzić remonty ulic lub okolicznej infrastruktury. Jeśli niedaleko mieszkają znane i powszechnie lubiane, a także szanowane osoby, to taki fakt znacząco może podnieść wartość mieszkania lub domu. O prestiżowym sąsiedztwie możemy dowiedzieć się często wyłącznie od lokatorów danej nieruchomości. Wielu takich informacji nie udostępnia się po prostu publicznie. 


Sprzedajesz nieruchomość? Poproś o wsparcie swojego sąsiada

 

Czytaj również: Mieszkanie dobrze przygotowane do sprzedaży lub wynajmu

 

Doradcy obsługujący wyłącznie konkretny rejon znają go doskonale. Pomagają dopełnić formalności, pilnują, by wszystkie pisma urzędowe były właściwie i na czas przygotowane. Działając na zasadzie pełnomocnictwa, dbają o skompletowanie zagubionych dokumentów, reprezentują sprzedających, mieszkających daleko poza lokalizacją, w której znajduje się oferowana nieruchomość. Pośrednik może poświęcić zdecydowanie więcej czasu niż sprzedający czy kupujący na zdobycie kompletu informacji o nieruchomości. Jeśli jest związany z okolicą, w której działa, może sprawnie poruszać się w labiryncie urzędowej biurokracji. Oczywiście kupujący będzie w stanie dowiedzieć się, kiedy budynek będzie ocieplony czy odnowiony, ale to pośrednik uzyska te informacje zdecydowanie szybciej. 

 

W interesie lokalnego doradcy jest bardzo dobra orientacja w tym, co dzieje się w okolicy. Wie, kiedy sprzedać nieruchomość, aby jej cena była najkorzystniejsza w perspektywie przyszłych inwestycji podejmowanych w dzielnicy. Może to być zapowiedź nowej linii tramwajowej czy planowana stacja metra. Na wartość nieruchomości wpływa też bliskość terenów zielonych czy dostęp do infrastruktury gastronomicznej. 

 

Kto zna lepiej naszą nieruchomość niż sąsiad? 

Badania przeprowadzone wśród brytyjskich agentów ubezpieczeniowych wskazują, że dobre sąsiedztwo może podnieść wartość nieruchomości o 12%. W przypadku uciążliwego sąsiedztwa cena nieruchomości może zmniejszyć się nawet o 13%. Polski rynek różni się oczywiście od brytyjskiego. Z naszego doświadczenia wiemy, że najczęściej o sąsiedztwo pytają osoby zainteresowane mieszkaniami z rynku wtórnego, które preferują obecność osób starszych. Dają gwarancję spokoju i bezpieczeństwa.  


 Kto zna lepiej naszą nieruchomość niż sąsiad?

 

Czytaj również: Ile kosztuje sprzedaż mieszkania

 

Pośrednik z okolicy spojrzy na sprzedaż zupełnie inaczej niż ten, który obsługuje dowolne rejony. Pomoże właścicielowi nie tylko sprawnie załatwić formalności, ale przede wszystkim skutecznie wypromuje ofertę. Wszystko dlatego, że zna plusy okolicy. Kupującemu natomiast podpowie najlepszą lokalizację w stosunku do jego oczekiwań. Będzie także w stanie podzielić się wiedzą, gdzie w pobliżu jest bazarek z najświeższymi warzywami, gdzie wybrać się po wodę oligoceńską, gdzie można odpocząć czy wyjść na spacer z dzieckiem.


Źródło: dwapiar / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 173

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >