Powierzchnie przemysłowe we Wrocławiu: nowa inwestycja Panattoni we Wrocławiu

Powierzchnie przemysłowe we Wrocławiu: nowa inwestycja Panattoni we Wrocławiu

Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie, poinformował o rozpoczęciu inwestycji w Nowej Wsi Wrocławskiej. Nowe centrum dystrybucyjne, Panattoni Park Wrocław II, będzie liczyć 60 tys. m2, a pierwszy budynek, hala B, zostanie ukończony już w II kwartale 2009 r

Nowa inwestycja
Nowe centrum dystrybucyjne Panattoni powstaje 17 kilometrów od centrum Wrocławia w miejscowości Nowa Wieś Wrocławska, leżącej na terenie gminy Kąty Wrocławskie. 13-hektarowa działka, położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, obok planowanego autostradowego obejścia Wrocławia. Położenie gwarantuje doskonałą komunikację z centrum miasta, co zapewnia dostęp do wykwalifikowanych pracowników i możliwość korzystania przez nich z transportu publicznego. Oprócz doskonałej infrastruktury drogowej dodatkowym atutem regionu jest bliskość rynku niemieckiego.
Centrum będzie oferować klientom 60 tys. m2. W lutym br. ruszyła budowa hali B, o powierzchni 19 tys. m2. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na II kwartał br. Do końca roku Panattoni zamierza jeszcze zbudować halę A, o powierzchni 40 tys. m2 .

Pierwsi Klienci
Mimo, że inwestycja dopiero wystartowała, jest już częściowo wynajęta. Pierwszym najemcą w Panattoni Park Wrocław II została firma CJ International, która podpisała kontrakt na ponad 5 tys. m2. Operator logistyczny wprowadzi się do hali B w kwietniu 2009 r. W ostatnim miesiącu deweloper podpisał kolejny kontrakt, na 10 tys. m2. Najemcą parku zostanie znany producent styropianu i tworzyw sztucznych, Knauf Industries. Firma planuje wprowadzić się do nowej siedziby na początku września 2009 r. W nowej lokalizacji zamierza zatrudnić ok. 150 pracowników.
 
Panattoni na Dolnym Śląsku
Panattoni Park Wrocław II to druga inwestycja dewelopera na Dolnym Śląsku. Pierwsza z nich, Panattoni Park Wrocław I, położona na Bielanach Wrocławskich, została w zeszłym roku rozbudowana do 86,5 tys. m2, w celu zaspokojenia rosnącego popytu. Według raportu Cushman & Wakefield w rejonie Wrocławia popyt w 2008 r. wyniósł 184 tys. m2, z czego 23% wygenerowali operatorzy logistyczni, 19% pochodził ze strony sieci sklepów, a za 11% odpowiedzialna była lekka produkcja. W ubiegłym roku deweloper wynajął w swoich wrocławskich parkach 83 tys. m2 powierzchni. Wśród klientów Panattoni w rejonie Wrocławia są takie firmy jak Agart Pro Orsay, Alu Trans, Bazylia, Dorado, Manuli Ekobal, Merida, Pika, Sauer Danfoss oraz Stenmot – 2
Źródło: TBWAPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16173 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >