Producent szkła rozwija skrzydła

Producent szkła rozwija skrzydła

Ubiegły rok upłynął pod znakiem inwestycji. Znacznie rozbudowano zaplecze produkcyjne fabryki w Kielcach oraz wyposażono wydziały obróbki szkła w dodatkowe urządzenia. Spółka otworzyła również nową fabrykę szyb zespolonych w Wędkowach k. Tczewa. Czytaj dalej

 

Inwestycje w kieleckim zakładzie

Już dwa lata trwają prace na terenie zakładu produkcyjnego firmy Effect Glass w Kielcach. W 2012 r. roku została tu uruchomiona linia do hartowania szkła bez zafalowań, wraz z linią do jego mechanicznej obróbki. Dalsze prace, przewidziane na 2013 rok, przebiegały dwutorowo: w Kielcach oraz w miejscowości Wędkowy koło Tczewa.

 

Inwestycje, które zrealizowano w 2013 r. w zakładzie firmy w Kielcach, dotyczyły m.in. montażu linii do rozkroju szkła laminowanego VSG oraz VSG z powłoką LE, o maksymalnym wymiarze cięcia 4600 x 4600 mm. Park maszynowy zakładu został wyposażony w dodatkowy piec do hartowania Glaston Tamglass FC500™, który pozwala na hartowanie szkła o maksymalnych wymiarach 2800 x 6000 mm. Pod koniec zeszłego roku nastąpiło także uruchomienie wielkogabarytowej linii Lisec LV 60/30, do produkcji szyb zespolonych i szkła strukturalnego, o wymiarach do 3000 mm x 6000 m. Grubość zespolenia, które można osiągnąć na tej linii, wynosi aż 100 mm. W grudniu 2013 roku ukończono modernizację linii do zespalania, która ułatwia i  znacznie przyśpiesza produkcję szyb dwukomorowych. Kolejne inwestycje w kieleckiej siedzibie spółki zaplanowano na początek bieżącego roku.

 

Czytaj również: Dwie umowy najmu powierzchni w CARPATHIA

 


 

Inwestycje w Wędkowach

W lipcu 2013 r. zakończono większość prac wykończeniowych, a na początku października oficjalnie uruchomiono nową fabrykę szyb zespolonych w Wędkowach. Inwestycje objęły m.in. budowę hali o powierzchni 12 tys. m2 oraz wyposażenie zakładu w trzy nowoczesne linie. Dzięki przeprowadzonym pracom, możliwości produkcyjne fabryki Effect Glass w Wędkowach wynoszą około 750 tys. m2  szyb zespolonych rocznie.

 

Czytaj również: Nowy najemca w Nowym Świecie w Rzeszowie

 Nowe możliwości

Zakończone inwestycje otworzyły przed producentem możliwość dotarcia do najbardziej wymagających klientów w Polsce i za granicą. Już dziś wiadomo, że część modernizacji będzie kontynuowana także w roku 2014. Obecna produkcja spółki jest kierowana przede wszystkim na krajowy rynek, ale najnowsza oferta cieszy się rosnącym zainteresowaniem także na sąsiednich rynkach europejskich, zwłaszcza w  Niemczech, krajach skandynawskich oraz Holandii i Szwajcarii.

2014-01-16
Źródło: EFFECTOR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • serwer rack Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Warto zainwestować w serwer rack marki Dell? Zastanawiam się nad zakupem urządzenia tego typu.
  • Wybór samochodu Liczba postów: 533 Grupa: Trudne tema... Ja zdecydowałem się na nowy samochód BMW od dealera Bawaria Motors w Katowicach. Już po pierwszej jeździe próbnej wiedziałem, że nie wyjdę z salonu bez podpisan...
  • dysk SAS Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Posiadacie w swoich firmach dysk SAS? Zastanawiam się, na ile takie urządzenie jest niezbędne?
  • przesuwanie modernizacji Liczba postów: 5 Grupa: Trudne tema... Ja ze swojej strony mogę polecić firmę, która zajmuje się sprzedażą materiałów pomocnych właśnie w spawalnictwie. Firma http://www.nevinox.com.pl/oferta/mater.. .
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 142 Grupa: Trudne tema... sposób na zdrowie? dieta i sport! jeśli nie wypracujemy własnej odporności to żadna szczepionka nawet najlepsza nam jej nie zapewni. Szanujmy swoje ciało i dbaj...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16570 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 242

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >