Przy ul. Ratuszowej w Warszawie powstają mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus

Przy ul. Ratuszowej w Warszawie powstają mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus

Uruchamiamy nowy wymiar projektowania! Mieszkanie Plus w Warszawie realizowane w technologii BIM. BIM - Building Information Modeling - opiera się na elektronicznym zapisie danych o obiekcie budowlanym w trójwymiarowym wirtualnym modelu. Dane tworzone na etapie projektowania wykorzystuje się w trakcie budowy i użytkowania budynku. Osiedle, które powstanie przy ul. Ratuszowej w Warszawie, będzie pierwszą inwestycją spółki PFR Nieruchomości projektowaną w tej technologii.

 

Inwestycja będzie realizowana na niespełna 2 hektarowej działce pomiędzy ul. Jagiellońską i ul. Tadeusza Borowskiego, którą spółka PFR Nieruchomości w ubiegłym roku zakupiła od Poczty Polskiej S.A.. Na terenie, na którym dziś znajdują się budynki przemysłowe i magazynowe powstanie nowe osiedle z około 520 mieszkaniami na wynajem. Planowane założenie to 3 budynki pięcio- i siedmiokondygnacyjne, które swoim kształtem i wyglądem będą korespondować z istniejącą zabudową, zwłaszcza z wpisanym do rejestru zabytków osiedlem Praga II.

 

Warszawskie osiedle projektuje pracownia BE DDJM, która jest częścią międzynarodowego konsorcjum Baumschlager Eberle Architekten. Krakowscy projektanci są laureatami konkursu urbanistyczn0- architektonicznego zorganizowanego przez spółkę PFR Nieruchomości. Architekci opracowują dokumentację projektową przy zastosowaniu technologii BIM.

 

Przy ul. Ratuszowej w Warszawie powstają mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus

 

Czytaj również: Zakup mieszkania - wszystko, co musisz wiedzieć, by inwestycja była udana

 

- BIM to gorący temat dla wszystkich tych, którzy interesują się zastosowaniem nowoczesnych technologii i cyfryzacji w budownictwie. To technologia obejmująca  planowanie, projektowanie, zarządzanie i prowadzenie budowy za pomocą odpowiednich narzędzi informatycznych i standardów. Pomaga koordynować współpracę pomiędzy inwestorem, projektantami i wykonawcą. BIM stwarza również  możliwość szybkiego opracowania symulacji różnych wersji projektu, w celu wybrania optymalnego  rozwiązania – podkreśla Edyta Andrejczyk, Dyrektor Biura Standaryzacji i Nowych Technologii w PFR Nieruchomości S.A.


W przypadku projektu przy ul. Ratuszowej, dzięki dostępowi do aktualnego modelu 3D, możliwe będzie bieżące śledzenie postępów prac projektowych, efektywne nadzorowanie i zarządzanie całym procesem.

 

 - Zmiany wprowadzane w projekcie będą nanoszone bezpośrednio w modelu i automatycznie odzwierciedlane w dokumentacji projektowej 2D, a także w zestawieniach. Dzięki tej automatyzacji unikniemy niespójności dokumentacji oraz przyspieszymy generowanie raportów ilościowych . BIM to także narzędzie do efektywnej komunikacji między projektantem a inwestorem, co ma bezpośredni wpływ na jakość realizowanych projektów w tej technologii. Docelowo model BIM  Warszawa Ratuszowa jako baza danych będzie wykorzystywany do zarządzania  budynkiem – dodaje Edyta Andrejczyk


Osiedle przy ul. Ratuszowej w Warszawie to jedna z najlepszych lokalizacji inwestycji w ramach rządowego programu mieszkaniowego. Mieszkania powstaną w sąsiedztwie Parku Praskiego, warszawskiego ogrodu zoologicznego i węzła komunikacyjnego z przystankami tramwajowymi, autobusowymi, stacją drugiej linii metra i stacją kolejową „Warszawa Wileńska”. Odległość osiedla od warszawskiego Starego Miasta to około 2 kilometry.

 

Czytaj również: Jak znaleźć mieszkanie do wynajęcia w atrakcyjnej cenie?

 

Przy ul. Ratuszowej powstanie nie tylko ponad pół tysiąca mieszkań, ale także przestrzeń usługowa, przedszkole, centrum aktywności i plac sąsiedzki. Planowanym terminem rozpoczęcia budowy jest przełom 2021 i 2022 roku.

 

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości jest obecnie ponad 2 tysiące mieszkań w budowie. Najbliższe plany inw

 

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

 

Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi. 

Źródło: PFR Nieruchomości / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16318 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >