REINO Capital i RF CorVal zakupili aktywa Bumy

REINO Capital i RF CorVal zakupili aktywa Bumy

Na portfel przejmowanych aktywów składa się 10 nieruchomości biurowych o łącznej powierzchni najmu (GLA) ponad 110 tys. m kw., przynoszących stały dochód lub na zaawansowanym etapie budowy i komercjalizacji, a także bank ziemi, umożliwiający realizację projektów biurowych o łącznej powierzchni najmu (GLA) ponad 80 tys. m kw. oraz projektów mieszkaniowych o powierzchni (PUM) ponad 100 tys. m.kw. Czytaj dalej • Luksemburski fundusz REINO RF CEE Real Estate Fund, utworzony w ramach strategicznej współpracy przez Grupę REINO Capital i australijski RF CorVal, podpisał przedwstępne umowy związane z nabyciem całego pakietu nieruchomości krakowskiej Grupy Buma. W jego skład wchodzą budynki biurowe oraz biurowe i mieszkaniowe projekty deweloperskie. 

 • Docelowo nabywane aktywa trafią do wydzielonych subfunduszy o różnych strategiach inwestycyjnych, do których partnerzy zaproszą inwestorów. Planowana łączna wartość aktywów
  w wspólnie zarządzanych portfelach ma wynieść nie mniej niż 750 mln EUR

 • Platforma inwestycyjna zapewni biznes także dla spółek operacyjnych Grupy BUMA zajmujących się generalnym wykonawstwem, zarządzaniem projektami deweloperskimi oraz usługami nieruchomościowymi. Zostaną one nabyte w drugiej fazie transakcji przez REINO Capital
  i RF CorVal. 

 • Łączna wartość brutto aktywów Grupy Buma przekracza 1,3 mld zł.

 

Cu Office

Cu Office we Wrocławiu

Czytaj również: Biurowiec The Warsaw HUB z nowym najemcą

 

Aktywa zostaną podzielone między subfundusz z różnymi strategiami: Core+ Office Compartment (ze strategią dywidendową), Office Development Compartment (ze strategią deweloperską)
oraz Residential Compartment (ze strategią mieszkaniową), zarządzane przez spółkę inwestycyjną powołaną przez RF CorVal oraz REINO Capital. 


Transakcja sfinansowana będzie ze środków partnerów i wybranych inwestorów międzynarodowych pozyskanych wspólnie do funduszu.


- Rozdzielenie biznesu operacyjnego, obsługującego projekty inwestycyjne, od własności aktywów to kluczowe założenie naszej strategii. Taki model umożliwia osiąganie dużej skali bez konieczności angażowania olbrzymiego kapitału przy zachowaniu pełnej kontroli nad aktywami. Przejęcie Bumy to przełomowe wydarzenie dla Grupy REINO Capital, zarówno z uwagi na uzupełnienie kompetencji holdingu, jak i wielkość biznesu. Jest to również jedna z najciekawszych transakcji fuzji i przejęć z udziałem podmiotu giełdowego w ciągu ostatnich lat, która – tak jak Grupa REINO – unikatowo łączy nieruchomości z rynkami finansowymi - tłumaczy Radosław Świątkowski, współzałożyciel i prezes Grupy REINO Capital. 


Transakcja jest istotnym wydarzeniem dla wszystkich jej uczestników. Rodzinny biznes Grupy Buma otrzyma silny impuls do dalszego rozwoju. Natomiast dla Grupy RF CorVal będzie to istotny krok w ramach europejskiej ekspansji, której centrum jest RF CorVal Europe z siedzibą w Londynie.


- Polska jest coraz częściej postrzegana jako silny i stabilny europejski rynek nieruchomości, z ciągle rosnącym napływem kapitału międzynarodowego. Oferuje stosunkowo wysokie stopy zwrotu dla inwestorów, międzynarodowi najemcy zaś doceniają młodą i dobrze wykształconą populację oraz sprzyjające warunki rynkowe. Przejęcie Bumy to dla nas idealna transakcja. Nasza działalność obejmuje inwestycje w nieruchomości, dewelopment i budownictwo. Cieszymy się więc, że możemy połączyć te wszystkie umiejętności w tak ekscytującym i dynamicznym regionie. Strategiczne partnerstwo z Grupą REINO zapewnia nam silnego i cenionego lokalnego partnera, z którym możemy dalej rozwijać biznes – mówi Stuart Webster, dyrektor zarządzający, Head of Europe RF CorVal.


Zgodnie z postanowieniami umów przedwstępnych do finalizacji pierwszej części transakcji dojdzie w ciągu 3 miesięcy, jednakże nie później niż do 30 czerwca 2020 roku. W okresie poprzedzającym, kupujący uzyskali zgodę UOKiK. Zawarcie umów przyrzeczonych wymaga zakończenia rozpoczętych już standardowych procedur związanych z przejęciem finansowania bankowego. 

 

Czytaj również: We Wrocławiu rozpoczęła działalność firma z Doliny Krzemowej


W drugiej fazie zakupione zastaną spółki operacyjne Grupy Buma. Zgodnie z ustaleniami, po zrealizowaniu transakcji REINO Capital i RF CorVal będą posiadać po 50 proc. udziałów w spółkach, do których należą obecnie: generalny wykonawca, deweloper, a także property manager i facility manager.

2020-02-17
Źródło: MakMedia / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Obróbka CNC Liczba postów: 653 Grupa: Trudne tema... Widziałem, że pytaliście o to gdzie dowiedzieć się więcej na temat ław magnetycznych, które służą do badań proszkowych to możecie tutaj zerknąć https://www.ndt2...
 • Zamiatarka Liczba postów: 16 Grupa: Trudne tema... Skorzystaj z https://czyszczacamaszyna.pl/, masz tam listę firm, które zajmują się sprzedażą maszyn sprzątających. To powinno ułatwić sprawę w wyborze.
 • Szkolenie Liczba postów: 81 Grupa: Trudne tema... Warto zorganizować w swoim miejscu pracy jakieś fajne szkolenie, bo to zdecydowanie korzystnie wpływa na cały zespół. Można się lepiej poznać i zdecydowanie jes...
 • Części zamienne, czy oryginalne? Liczba postów: 31 Grupa: Trudne tema... Jeżeli na przykład chodzi o specjalistyczne liny stalowe to rozwiązaniem, które mogę podsunąć jest tu kontakt z firmą http://polsling.pl/ oni takie wyposażenie....
 • W co warto obecnie inwestować? Liczba postów: 3105 Grupa: Trudne tema... Co myślcie o inwestowaniu w nieruchomości? Myślimy powoli o osiedleniu się gdzieś pod Warszawą, żonie się Ożarów spodobał, ma tam koleżankę i bardzo jej się ogó...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15865 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 133

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >