Recykling hotelowego mydła będzie wspierał lokalne społeczności w Europie

Recykling hotelowego mydła będzie wspierał lokalne społeczności w Europie

Sieć hoteli marki Hilton rozpoczyna największy program recyklingu mydła w Europie mający na celu zmniejszenie ilości odpadów składowanych na wysypiskach oraz pomoc lokalnym społecznościom. Czytaj dalej



We współpracy z Clean the World, hotele Hilton w Polsce oraz 16 innych europejskich krajach, podejmą wysiłki zmierzające do zmniejszenia ilości odpadów składowanych na wysypiskach o ponad 130 ton rocznie równocześnie produkując 1,4 miliona nowych kostek mydła, które przekazane zostaną potrzebującym. Rozszerzenie największego w branży hotelarskiej programu recyklingu mydła realizowanego aktualnie przez Hiltona stanowi znaczący krok w kierunku osiągnięcia celu, jaki postawiła przed sobą marka – odzysku 100% mydła niewykorzystywanego przez gości hotelowych.

 

Każdego dnia w hotelach na całym świecie wyrzuca się aż 5 milionów częściowo zużytych kostek mydła. W tym samym czasie tysiące ludzi umierają z powodu braku dostępu do podstawowych środków higienicznych. Clean the World znalazło rozwiązanie dla obu tych problemów polegające na recyklingu częściowo zużytego mydła oraz dostarczeniu potrzebującym powstałych dzięki niemu nowych kostek.


Recykling hotelowego mydła będzie wspierał lokalne społeczności w Europie

 

Czytaj również: W konkursie European Property Awards doceniono Warsaw UNIT

 

Niemal 200 hoteli w całej Europie weźmie udział w programie recyklingu mydła wpierając tym samym markę Hilton na drodze do osiągnięcia celów Travel with Purpose 2030 polegających na zmniejszeniu wpływu marki na środowisko naturalne o połowę (w tym odzysku 100% częściowo zużytego mydła i zmniejszenia ilości odpadów o 50%) oraz na podwojeniu jej inwestycji społecznych.  

 

„Ochrona zasobów naturalnych oraz zachowanie destynacji turystycznych na całym świecie w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń to nasz obowiązek”, powiedział Simon Vincent, wiceprezes wykonawczy oraz prezes Hilton EMEA. „Rozszerzenie naszego programu recyklingu mydła nie tylko pomoże nam osiągnąć obrane wcześniej cele środowiskowe, lecz również przyczyni się do rozwiązania niezwykle ważnego problemu sanitarnego związanego z brakiem dostępu do czystego mydła i wody, przez który każdego dnia umiera około 3600 dzieci poniżej piątego roku życia.”

 

Wysiłki marki Hilton na rzecz recyklingu mydła w Europie wspierane będą przez centrum recyklingowe Clean the World, które zostało otwarte w zeszłym roku w Amsterdamie. W roku 2020 centrum rozpocznie proces odzysku mydła pochodzącego z hoteli marki Hilton zlokalizowanych na terenie Europy kontynentalnej. 

 

„Współpraca z takimi markami jak Hilton pomaga nam dostarczać niezwykle potrzebne środki czystości dzieciom oraz rodzinom potrzebującym pomocy”, powiedział Shawn Seipler, założyciel oraz CEO Clean the World. „Bardzo cieszymy się z faktu, iż dzięki europejskim hotelom marki Hilton będziemy mogli przybliżyć się jeszcze bardziej do osiągnięcia naszego celu, jakim jest zapobieżenie rozprzestrzenianiu się chorób związanych z niewystarczającym poziomem higieny.”

 

Nowe europejskie przedsięwzięcie stanowi rozszerzenie realizowanego od dekady i największego w branży hotelarskiej programu recyklingu mydła realizowanego przez markę Hilton. Do dnia dzisiejszego firma przyczyniła się do produkcji 11 milionów nowych kostek mydła – to ilość wystarczająca do umycia aż dwóch miliardów rąk.

 

Na drodze do realizacji swojego celu środowiskowego, jakim jest zmniejszenie o 50% ilości produkowanych odpadów do roku 2030, Hilton zrezygnował już z plastikowych słomek, wykałaczek koktajlowych oraz mieszadełek we wszystkich swoich hotelach na całym świecie. Kolejnym krokiem przybliżającym markę do osiągnięcia powyższego celu jest kontynuacja zastępowania kosmetyków do higieny osobistej dostępnych w jednorazowych opakowaniach dystrybutorami tychże kosmetyków w większych rozmiarach. Do końca 2020 roku wyposażona w nie będzie większość pokoi hotelowych na całym świecie.

 

Czytaj również: Film „Klątwa Obfitości” Ewy Ewart - proekologiczny projekt edukujący społeczność w zakresie ochrony środowiska

 

Hilton powołał w tym roku regionalne zespoły, których zadaniem jest poszukiwanie sposobów na zmniejszenie ilości plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku wykorzystywanych w hotelach. Skupiają one liderów z sektora hotelarskiego oraz rozlicznych obszarów biznesowych zarówno w Europie, jak i w Afryce i na Bliskim Wschodzie, którzy testują i adaptują różnorodne przyjazne środowisku alternatywne rozwiązania dla przemysłu hotelarskiego.


2019-12-12
Źródło: Grayling / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kontener na gruz budowlany Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Bardzo dobrze, że chcesz wynająć kontener na gruz na czas remontu. Z reguły podczas prac remontowych powstaje bardzo dużo odpadów, które gdzieś trzeba przechow...
  • Szkolenia? Liczba postów: 43 Grupa: Trudne tema... Równie ciekawe szkolenia znajdziecie w ofercie https://poznanlab.pl/ - kursy skierowane są przede wszystkim dla lekarzy różnych specjalności.
  • Naprawa samochodu Liczba postów: 77 Grupa: Trudne tema... Ostatnio naprawiałem swój samochód w https://fastserv.pl/ - nie zdążyłem nawet zatęsknić za swoim autem, a już było gotowe do odbioru :)
  • Obróbka CNC Liczba postów: 625 Grupa: Trudne tema... Obróbka CNC zyskuje coraz większą popularność ze względu na dużą dokładność oraz precyzję. Poza tym, w ten sposób można obrabiać wiele materiałów, a efekty są n...
  • Szczoteczka elektryczna, czy tradycyjna? Liczba postów: 126 Grupa: Trudne tema... Najlepszy gabinet dentystyczny do którego chodziłem to http://wesolystomatologia.pl/ w Sosnowcu. Leczyli tam moje zęby, następnie robili mi implanty. Wszystko w...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15712 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >