Recykling hotelowego mydła będzie wspierał lokalne społeczności w Europie

Recykling hotelowego mydła będzie wspierał lokalne społeczności w Europie

Sieć hoteli marki Hilton rozpoczyna największy program recyklingu mydła w Europie mający na celu zmniejszenie ilości odpadów składowanych na wysypiskach oraz pomoc lokalnym społecznościom. Czytaj dalejWe współpracy z Clean the World, hotele Hilton w Polsce oraz 16 innych europejskich krajach, podejmą wysiłki zmierzające do zmniejszenia ilości odpadów składowanych na wysypiskach o ponad 130 ton rocznie równocześnie produkując 1,4 miliona nowych kostek mydła, które przekazane zostaną potrzebującym. Rozszerzenie największego w branży hotelarskiej programu recyklingu mydła realizowanego aktualnie przez Hiltona stanowi znaczący krok w kierunku osiągnięcia celu, jaki postawiła przed sobą marka – odzysku 100% mydła niewykorzystywanego przez gości hotelowych.

 

Każdego dnia w hotelach na całym świecie wyrzuca się aż 5 milionów częściowo zużytych kostek mydła. W tym samym czasie tysiące ludzi umierają z powodu braku dostępu do podstawowych środków higienicznych. Clean the World znalazło rozwiązanie dla obu tych problemów polegające na recyklingu częściowo zużytego mydła oraz dostarczeniu potrzebującym powstałych dzięki niemu nowych kostek.


Recykling hotelowego mydła będzie wspierał lokalne społeczności w Europie

 

Czytaj również: W konkursie European Property Awards doceniono Warsaw UNIT

 

Niemal 200 hoteli w całej Europie weźmie udział w programie recyklingu mydła wpierając tym samym markę Hilton na drodze do osiągnięcia celów Travel with Purpose 2030 polegających na zmniejszeniu wpływu marki na środowisko naturalne o połowę (w tym odzysku 100% częściowo zużytego mydła i zmniejszenia ilości odpadów o 50%) oraz na podwojeniu jej inwestycji społecznych.  

 

„Ochrona zasobów naturalnych oraz zachowanie destynacji turystycznych na całym świecie w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń to nasz obowiązek”, powiedział Simon Vincent, wiceprezes wykonawczy oraz prezes Hilton EMEA. „Rozszerzenie naszego programu recyklingu mydła nie tylko pomoże nam osiągnąć obrane wcześniej cele środowiskowe, lecz również przyczyni się do rozwiązania niezwykle ważnego problemu sanitarnego związanego z brakiem dostępu do czystego mydła i wody, przez który każdego dnia umiera około 3600 dzieci poniżej piątego roku życia.”

 

Wysiłki marki Hilton na rzecz recyklingu mydła w Europie wspierane będą przez centrum recyklingowe Clean the World, które zostało otwarte w zeszłym roku w Amsterdamie. W roku 2020 centrum rozpocznie proces odzysku mydła pochodzącego z hoteli marki Hilton zlokalizowanych na terenie Europy kontynentalnej. 

 

„Współpraca z takimi markami jak Hilton pomaga nam dostarczać niezwykle potrzebne środki czystości dzieciom oraz rodzinom potrzebującym pomocy”, powiedział Shawn Seipler, założyciel oraz CEO Clean the World. „Bardzo cieszymy się z faktu, iż dzięki europejskim hotelom marki Hilton będziemy mogli przybliżyć się jeszcze bardziej do osiągnięcia naszego celu, jakim jest zapobieżenie rozprzestrzenianiu się chorób związanych z niewystarczającym poziomem higieny.”

 

Nowe europejskie przedsięwzięcie stanowi rozszerzenie realizowanego od dekady i największego w branży hotelarskiej programu recyklingu mydła realizowanego przez markę Hilton. Do dnia dzisiejszego firma przyczyniła się do produkcji 11 milionów nowych kostek mydła – to ilość wystarczająca do umycia aż dwóch miliardów rąk.

 

Na drodze do realizacji swojego celu środowiskowego, jakim jest zmniejszenie o 50% ilości produkowanych odpadów do roku 2030, Hilton zrezygnował już z plastikowych słomek, wykałaczek koktajlowych oraz mieszadełek we wszystkich swoich hotelach na całym świecie. Kolejnym krokiem przybliżającym markę do osiągnięcia powyższego celu jest kontynuacja zastępowania kosmetyków do higieny osobistej dostępnych w jednorazowych opakowaniach dystrybutorami tychże kosmetyków w większych rozmiarach. Do końca 2020 roku wyposażona w nie będzie większość pokoi hotelowych na całym świecie.

 

Czytaj również: Film „Klątwa Obfitości” Ewy Ewart - proekologiczny projekt edukujący społeczność w zakresie ochrony środowiska

 

Hilton powołał w tym roku regionalne zespoły, których zadaniem jest poszukiwanie sposobów na zmniejszenie ilości plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku wykorzystywanych w hotelach. Skupiają one liderów z sektora hotelarskiego oraz rozlicznych obszarów biznesowych zarówno w Europie, jak i w Afryce i na Bliskim Wschodzie, którzy testują i adaptują różnorodne przyjazne środowisku alternatywne rozwiązania dla przemysłu hotelarskiego.


2019-12-12
Źródło: Grayling / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Reklama firmy Liczba postów: 221 Grupa: Trudne tema... Ja moją reklamę firmy zawiesiłem na bardzo dużej wysokości. Znaczy to nie ja wywiesiłem,a firma usługi alpinistyczne Bydgoszcz . Tę firmę polecił mi kolega.
  • samochód nowy czy używany Liczba postów: 430 Grupa: Trudne tema... Tak naprawdę nie ma znaczenia na jaki samochód się zdecydujesz. O każdy warto dbać. Trzeba pielęgnować go zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Teraz na rynku są...
  • Jakie jest Wasze hobby? Liczba postów: 102 Grupa: Trudne tema... Rozwijanie swojego hobby to jedno z przyjemniejszych zadań jakie mamy do zrealizowania jeśli chodzi o naszą codzienność. Warto więc zadbać o to wraz z dobrymi s...
  • Sklep internetowy Liczba postów: 25 Grupa: Trudne tema... A czy ktoś kojarzy sklep https://ktpi.pl/category/kosmetyka? Dostałem zadanie zamówić kilka rzeczy do gabinetu kosmetycznego i zastanawiam sie ofere jakiego skl...
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1269 Grupa: Trudne tema... Należy pamiętać o aktywności fizycznej oraz kupowaniu zdrowej żywności.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16008 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 128

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >