Rozstrzygnięcie konkursu Samsung #BespokeDesignedByYou

Rozstrzygnięcie konkursu Samsung #BespokeDesignedByYou

Zadaniem dla uczestników globalnego konkurs Samsung #BespokeDesignedByYou, który wystartował 7 lipca br., było stworzenie własnej wersji modułowej lodówki Bespoke. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 12 pażdziernika w mediach społecznościowych marki. Na drugim miejscu, na ponad 1581 nadesłanych zgłoszeń, znalazła się projektantka z Polski. Czytaj dalej

 

Aż 1,581 zgłoszeń

Bespoke to pasja i kreatywność, zarówno w podejściu inżynierów Samsung do projektowania urządzeń, jak i możliwości związanych z wykorzystaniem ich w przestrzeni domowej. Udowodnił to trwający od 7 lipca br. konkurs Samsung. Zadanie dla uczestników polegało na tym, aby panele zewnętrzne modułowej lodówki Bespoke potraktować jako płótno malarskie do wyrażenia własnej twórczości artystycznej. Wpłynęło aż 1,581 wyjątkowych projektów graficznych z całego świata, z których 50 zakwalifikowało się do etapu głosowania internautów. W wyniku głosowania, które odbyło się w dniach 12-22 sierpnia, 15 prac z największą liczbą „polubień” przeszło do ścisłego finału.

 

Rozstrzygniecie konkursu Samsung #BespokeDesignedByYou

 

Trójka zwycięzców konkursu Samsung #BespokeDesignedByYou została wyłoniona podczas obrad jury, w skład którego weszli: Sarah Douglas – redaktorka naczelna magazynu Wallpaper, Harry Choi – Senior Vice President Home Appliance w Samsung, Felix Heck – Senior Vice President of Design w Samsung UK, projektantka wnętrz Kelly Hoppen CBE i artysta Yinka Ilori.

 

Laureaci konkursu

Prace laureatów charakteryzują się odważną mieszanką kolorów, przywołują skojarzenia z naturą, radością i gotowaniem.

 

Rozstrzygniecie konkursu Samsung #BespokeDesignedByYou

 

Czytaj również: Czy powstanie globalny plan poradzenia sobie z kryzysem klimatycznym?

 

Pierwsze miejsce zajęła Rita Louis @ritalouis005 z projektem pod tytułem „Lost Landscape”, na którym widzimy odważne mlecznobiałe i intensywnie atramentowe pociągnięcia pędzlem. “Zawsze poszukiwałam źródła inspiracji w naturze” – powiedziała Louis. Artystka dodaje, że stworzyła ten projekt z myślą o wywołaniu poczucia spokoju podobnego do tego, które odczuwamy obserwując naturę lub ciesząc się spacerem.

 

Jurorzy uznali pracę Louis za “artystyczną, lekką i inspirującą”. Zwrócili uwagę na to, że projekt wygląda dobrze zarówno wtedy, gdy moduły są rozdzielone, jak i wtedy, gdy są połączone w całość.

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu Samsung #BespokeDesignedByYou

 

Na drugim miejscu znalazł się projekt Weroniki Slifierz @weri.weri pod tytułem „Foodie”. Praca polskiej artystki, utrzymana w kolorystyce inspirowanej ilustracjami z lat 90’, nawiązuje do uczucia radości, jaką daje zdrowe i pyszne jedzenie. “Mój projekt nie bez powodu nazywa się ‘Foodie’!” – wyjaśniła Slifierz. “Uwielbiam jedzenie i myślę, że każdy powinien mieć możliwość cieszenia się dobrym, odżywczym posiłkiem, tak często, jak to tylko możliwe.”

 

Mieszkający w Londynie artysta i juror Yinka Ilori był szczególnie zachwycony projektem Weroniki. “Uwielbiam taki sposób korzystania z palety kolorów, a ilustracje naprawdę powodują uśmiech na mojej twarzy” – powiedział Ilori i dodał, że projekt byłby idealny do jego kuchni.

 

Trzecie miejsce zajęła Ioana Sabau @ioana.illustrates z projektem „nested”, który przedstawia dwie kolorowe postaci połączone ze sobą pocałunkiem. Sabau zainspirowało przekonanie, że jedzenie zawsze smakuje lepiej, gdy przygotowuje się je z innymi. “Wierzę, że jedzenie łączy ludzi, a czas, który spędzamy w kuchni może być czasem, w którym budujemy bliskie relacje” – wyjaśniła Sabau.

 

Felix Heck, Head of Samsung Design Europe, był urzeczony pracą Sabau. “Kolory, skala, symetria i urocza kreskówkowa abstrakcja tworzą coś wyjątkowego i pięknego. Ta mała historia miłosna wpływa na mnie pozytywnie” – powiedział Heck.

 

Zwycięskie projekty zostaną umieszczone na lodówkach Bespoke i będą prezentowane w przestrzeni Samsung KX w Londynie do końca tego roku. Konkurs pokazał, że prócz zapewnienia doskonałej funkcjonalności wynikającej z możliwości personalizacji i łączenia modułowego, nowoczesna lodówka może pełnić we wnętrzu także rolę dzieła sztuki. W przyszłości Samsung będzie nadal wzbogacał doświadczenia  użytkowników dając im w ręce moc personalizacji.

 

Rozstrzygnięcie konkursu Samsung #BespokeDesignedByYou

 

Czytaj również: IKEA Francja ma zapłacić 1 mln EUR za śledzenie pracowników

 

Organizatorem konkursu był Samsung Electronics Co., Ltd. Więcej informacji o konkursie Samsung #BespokeDesignedByYou oraz regulamin można znaleźć pod linkiem: https://www.samsung.com/pl/campaign/BespokeDesignByYou

 

Zobacz wszystkie finałowe projekty, i jeszcze więcej, na @Samsung_bespoke

 

Szersze informacje na temat serii personalizowanych lodówek Samsung Bespoke znajdziesz na www.bespoke.samsung.pl

 

 


 

* Wallpaper to numer jeden wśród magazynów na świecie poświęconych dziedzinie architektury i wnętrz, a także mody, sztuki i współczesnego stylu życia.

2021-11-04
Źródło: dfusion communication / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Opony na lato Liczba postów: 247 Grupa: Trudne tema... Jestem za tym, by mieć dwa rodzaje opon. Całoroczne są do wszystkiego, czyli do niczego.
  • Jaki samochód dla rodziny? Liczba postów: 414 Grupa: Trudne tema... Zastanawiam się nad zakupem samochodu rodzinnego, co polecacie do 100 tysięcy złotych? kredyt hipoteczny
  • Pranie dywnaów Liczba postów: 10 Grupa: Trudne tema... Dokładnie tak i jeśli chodzi o rynek warszawski to najlepiej korzystać z usług firmy Mają dobre ceny. Miałem okazję dwukrotnie korzystać z prania dywanów i za....
  • Jaki samochód dla firmy? Liczba postów: 1084 Grupa: Trudne tema... Tematykę zakupu nowych lub używanych samochodów poruszono tutaj na blogu http://samochodbezwypadkowy.pl/2017/09/0 4/samochody-uzywane-czy-nowe-gdzie-takie -kupic/...
  • Parapety granitowe Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... A parapet betonowy https://limestore.pl/217-parapety-betono we ? Też bardzo mocny, a wydaje mi się, że ciut tańszy i ładniejszy. A Wy jakie macie na ten temat zd...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17334 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 242

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >