Rozszerzone wydanie Słownika Budownictwa

Rozszerzone wydanie Słownika Budownictwa

Niniejsze, czwarte już, rozszerzone wydanie Słownika Budownictwa, Infrastruktury i Wyposażenia to wynik kolejnych lat dociekań, analiz i weryfikacji. Baza terminologiczna, rozbudowywana systematycznie od kilkunastu lat osiągnęła imponujący rozmiar 20 tysięcy haseł.

 

 

 

 

 

 

 

Od autora:

Słownik cieszy się rosnącą popularnością nie tylko wśród tłumaczy, ale także architektów, biur projektów i instytucji współpracujących z zagranicą. Dysponując takim narzędziem tłumacz, projektant lub inżynier upora się ze znakomitą większością problemów językowych typowo występujących przy realizacji inwestycji z udziałem kapitału zagranicznego. Słownik zawiera sporo skrótów stosowanych przez anglojęzycznych projektantów, których wyjaśnienia próżno by szukać w innych dostępnych na rynku słownikach specjalistycznych.

Nowością w stosunku do poprzednich wydań jest wersja elektroniczna z możliwością bezpłatnej aktualizacji za pośrednictwem strony www.slownik-budowlany.pl. Zapraszamy do składania zamówień na stronie www.slownik-budowlany.pl. Oferujemy korzystne rabaty w już przy zamówieniu 2 szt. książki lub CD oraz pakietu książka + CD.

Opinie użytkowników poprzednich wydań:

Dostałam słownik. Jest rzeczywiście doskonały.  Gratuluje i dziękuje!
Pana słownik już po raz drugi mnie ratuje … przed kompletną kompromitacją
Słownik dotarł już wczoraj rano. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Muszę Panu tak od siebie powiedzieć, że jest pan inicjatorem tego typu słowników w Polsce, co prawda pewnie nie jest to jedyny słownik ale na skalę całej Polski jest ich na prawdę zbyt mało. Tak więc życzę Panu nowych pomysłów i rozwoju firmy.

Chciałam przekazać moje najszczersze wyrazy podziwu w związku z Pana jak by nie było benedyktyńską pracą. Zdarzyło mi się niedawno, że klient, którego obsługuję z wolnej stopy, chciał przetłumaczyć wewnętrznie bardzo skomplikowaną koncepcję architektoniczną, ale tłumacz zatrudniony na etat poddał się i zapytano mnie, czy dokończę napoczęty plik. Powiem szczerze, że bez Pana słownika również musiałabym złożyć broń, a tak – udało się bez specjalnych problemów, bo prawie wszystko znalazłam. W czasie tłumaczenia umów o roboty budowlane jest po prostu niezbędny!

Zajmuję się głównie tłumaczeniami prawniczymi, więc terminy budowlane są dla mnie sprawą dodatkową, aczkolwiek w podstawowym zakresie dość często w bieżących tłumaczeniach np. umów najmu. Wreszcie mam źródło, które rozwiewa wiele z moich wątpliwości (…) Świetny słownik, dobra robota, gratuluję.
Serdecznie dziękuję za szybką przesyłkę. Z….y słownik (na razie go tylko pobieżnie przejrzałem, ale wiem co mówię - od dawna polecali mi go znajomi tłumacze).

…. A tak przy okazji: tworzy Pan fenomenalny słownik, który wiele razy mi już był pomocny. Życzę powodzenia w dalszym rozwijaniu inicjatywy, bo produkt jest wyśmienity!

Źródło: www.slownik-budowlany.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Czy warto wybrać DJ'a na wesele? Liczba postów: 131 Grupa: Trudne tema... Nie tylko dj się przyda. Warto zadbać także o inne atrakcje. Ja zaproponuję na przykład wiejski stół. A tu https://wedlinyzdebiny.pl/wiejski-stol masarnia, któr...
  • Urządzenia hydrauliczne Liczba postów: 38 Grupa: Trudne tema... Nie jestem w tym temacie ekspertem, ale myślę, że możesz skonsultować się z przedstawicielem firmy https://www.hydro-precyzja.pl/silniki-ty pu-sok/. W ubiegłym r...
  • Kiedy nie ma funduszy na zakup sprzętu budowlanego... Liczba postów: 1 Grupa: Aktualności Jestem w podobnej sytuacji - otwieram własną firmę budowlaną, ale nie mam pieniędzy na sprzęt (a na pewno nie na cały). Właśnie dlatego zamierzam zdecydować się...
  • Czy leasing maszyn budowlanych jest opłacalny? Liczba postów: 1 Grupa: Aktualności To czy leasing maszyn budowlanych jest opłacalny nie daje mi spokoju już od jakiegoś czasu. Myślę, że w zależności od okoliczności taki leasing może być korzyst...
  • Agencje ochrony Liczba postów: 33 Grupa: Trudne tema... Również szukam dobrej agencji, która oferuje usługi ochroniarskie. Potrzebuję do ochrony budynku. Czy tą firmę ktoś zatrudnia https://sold.com.pl/ ? Przyznam, ż...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17352 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >