Sieć sklepów ALDI zapowiada niższe ceny już od 31 stycznia

Sieć sklepów ALDI zapowiada niższe ceny już od 31 stycznia

W związku z zapowiadanym od 1 lutego 2022 roku wejściem w życie ustawy o obniżce VAT na żywność, paliwa i energię, ALDI zdecydowało o wprowadzeniu korzystnej zmiany dla klientów w postaci niższych cen już od 31 stycznia. Finalnie konsumenci otrzymają blisko 2 tysiące produktów z obniżoną ceną.

 

Udział żywności objętej 5 proc. stawką VAT jest znaczący w sklepach ALDI i konsumenci z pewnością odczują pozytywne skutki obniżki podatku. W wielu przypadkach zmiana ta będzie nawet wyższa niż 5%.

 

Sieć sklepów ALDI zapowiada niższe ceny już od 31 stycznia

 

Czytaj również: Tańsze paliwo dla korzystających z kart paliwowych

 

Nie czekamy, jesteśmy o krok do przodu. Tak powinien reagować twórca formatu dyskontu, którym jesteśmy. Dzięki wprowadzeniu niższych cen na blisko 2 tysiące produktów już od poniedziałku 31 stycznia, nasi klienci wejdą w nowy tydzień z możliwością zakupienia wielu produktów w korzystniejszych, obniżonych cenach. Stajemy na wysokości zadania i robimy wszystko, by zgodnie z naszą misją dostarczać klientom produkty wysokiej jakość w możliwie najniższej cenie. – mówi Adam Łopatka, Dyrektor Obszaru Category Management ALDI w Polsce.


Sieć sklepów ALDI zapowiada niższe ceny już od 31 stycznia

 

Czytaj również: Sieć Biedronka wprowadza nowe produkty do swoich sklepów


Pomimo tego, że od początku stycznia tego roku ceny żywności w sklepach ALDI nie wzrosły, istnieje wiele czynników, w dużej mierze niezależnych od sieci handlowych, mogących w przyszłości mieć wpływ na ich wysokość - środowisko inflacyjne, w tym podwyżki ceny gazu i prądu, łańcuch dostaw,   zobowiązania wobec dostawców i kontrahentów, czy notowania produktów na światowych rynkach,  bezpośrednio oddziałujące na koszty zakupu towarów.  By zminimalizować ich wpływ, ALDI podjęło już stosowne wewnętrzne działania. Dzięki temu dyskonter zapewni możliwość szybkiego wdrożenia zmian przepisów podatkowych w systemie kasowym we wszystkich swoich sklepach i obniży dla konsumentów ceny asortymentu objętego zerową stawką VAT, czyli blisko 2 tysiące produktów. ALDI prowadzi jednocześnie akcje promocyjne, dzięki którym Klienci mają stały dostęp do zakupu produktów w jeszcze niższych, niż objętych ustawową obniżką cenach.

 

Sieć sklepów ALDI zapowiada niższe ceny już od 31 stycznia

 

2022-01-15
Źródło: PRart Media / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17579 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 198

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >