Stacje ładowania elektrycznego powstaną w 11 nowych lokalizacjach

Stacje ładowania elektrycznego powstaną w 11 nowych lokalizacjach

GreenWay Polska wybuduje stacje ładowania samochodów elektrycznych na wybranych Miejscach Odpoczynku Podróżnych przy autostradach A1, A2 i A4. W wyniku przetargu zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, spółka zainstaluje i będzie operatorem ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów aż na jedenastu kolejnych MOPach.

 

W lutym 2020 roku, na mocy wyników ogłoszonego w październiku 2019 roku przetargu GDDKiA, spółka GreenWay Polska została wyłoniona jako podmiot, który wyposaży jedenaście MOP-ów w ogólnodostępne punkty ładowania samochodów elektrycznych. GreenWay będzie dzierżawił fragmenty nieruchomości, na których zlokalizowane są MOP-y i dostarczał na nich płatne usługi ładowania samochodów elektrycznych.

 

– Budowa infrastruktury ładowania na MOP -ach przy autostradach i drogach szybkiego ruchu to dla użytkowników tych pojazdów bardzo istotna zmiana na lepsze – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Dzięki temu elektromobilni kierowcy wygodniej przejadą dłuższe trasy, a nasza sieć wzbogaci się o kilkadziesiąt nowych punktów.  


Stacje ładowania elektrycznego powstaną w 11 nowych lokalizacjach

 

Czytaj również: Uroczyste otwarcie odcinka ulicy Rydygiera na Żoliborzu

 

Według wstępnych założeń, stacje GreenWay Polska pojawią się w nowych lokalizacjach w pierwszej połowie 2021 roku. Wymagane przez GDDKiA minimum mocy stacji wynosi 72 kW, jednak GreenWay rozważa posadowienie urządzeń o mocy do 150 kW. Ostateczne decyzje w tym zakresie zostaną podjęte po analizie możliwości przyłączenia stacji do sieci energetycznej, co w niektórych lokalizacjach może stanowić dość duże wyzwanie z uwagi na ograniczone zdolności sieci dystrybucyjnych. 

 

Przetarg GDDKiA na dostarczenie usług ładowania obejmował w sumie 25 lokalizacji. Spośród nich, GreenWay będzie obsługiwał 11, w tym pięć w obu kierunkach, jeden w jednym kierunku:

  • Na A1 odc. Toruń-Tuszyn oraz odc. Pyrzowice – Gorzyczki:

2 MOP-y Ludwinowo (Północ, Południe)

2 MOP-y Głowno (Wschód, Zachód)

2 MOP-y Dobieszowice (Wschód, Zachód)

 

  • Na A2 odc. Konin – Warszawa:

MOP Kozanki (w kierunku zachodnim)

MOP Zaborów (w kierunku wschodnim)

MOP Kuny (w kierunku zachodnim)

MOP Leonia (w kierunku wschodnim)

 

  • Na A4 odc. Wrocław – Katowice

MOP Chechło (w kierunku wschodnim)

 

Czytaj również: Wystartował Plebiscyt Polska Architektura XXL– wybierz najlepszą realizację 2019

 

Poza wymienionymi powyżej lokalizacjami, GreenWay realizuje obecnie budowę stacji szybkiego ładowania na sześciu MOP-ach, w ramach przetargu ogłoszonego przez GDDKiA w lutym 2019 roku. Realizacja tych projektów zakończy się w tym roku. Wraz z wyłonionymi obecnie lokalizacjami GreenWay operować będzie stacjami ładowania na 17 MOP-ach.

2020-02-20
Źródło: inn|tu / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Drukarka - jaką wybrać ? Liczba postów: 116 Grupa: Trudne tema... Wiesz co moim zdaniem to tak naprawdę jest kwestia gustu i potrzeb. Jak kiedyś kupiłem drukarkę hp i mam ją nieustannie. Nie mogę narzekać, bo nic się nią nie....
  • Jak najlepiej kupować na allegro z angielskiego ko... Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Mam do kupienia trochę rzeczy przez allegro ale mam tylko angielskie konto. Jak najlepiej zapłacić za przelew?? Tak żeby było szybko i nie kosztowało miliona mo...
  • Dobry warsztat samochodowy Liczba postów: 587 Grupa: Trudne tema... Najlepszy warsztat samochodowy to https://fastserv.pl/ - od dobrych 6 lat korzystam z ich usług.
  • Marketing szeptany - warto? Liczba postów: 21 Grupa: Trudne tema... Moim zdaniem warto. Każdy kto prowadzi własną działalność powinien być też reprezentatywny w sieci. Zachęcam do przejrzenia różnych ofert na black friday. _...
  • Rolnictwo Liczba postów: 123 Grupa: Trudne tema... Obecnie ciężko wyobrazić sobie pracę rolnika bez odpowiedniego sprzętu i maszyn do pracy. W takich urządzeniach często części wymagają wymiany z powodu zużycia....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15865 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 144

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >