TDJ Estate dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

TDJ Estate dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Firma TDJ Estate została członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Jest pierwszym deweloperem z obszaru Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zrzeszonym w największej w kraju organizacji promującej zielone budownictwo i zrównoważony rozwój.

 

– W TDJ Estate tworzymy przestrzenie, które na każdym kroku pozytywnie wpływają na jakość życia ludzi. Bierzemy odpowiedzialność za miejsca, z którymi wiążemy się natywnie i długofalowo. Przynależność do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego jest dla nas naturalnym krokiem i podkreśleniem wartości, którymi się kierujemy – mówi Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

 

TDJ Estate dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Osiedle Zielona Dolina w Zabrzu

Członkostwo TDJ Estate w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego to szansa rozwoju dla firmy i jej pracowników, dzięki możliwości aktywnej partycypacji w projektach promujących ekologiczne budownictwo, konferencjach organizowanych przez PLGBC, a także możliwość kontaktu
z ekspertami budownictwa ekologicznego z całego świata.

 

TDJ Estate dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Osiedle Wieszowa

Czytaj również: Konferencja BIM dla środowiska

 

– PLGBC stanowi platformę wymiany doświadczeń. Mamy zamiar czerpać z członkostwa jak najwięcej, ale również aktywnie uczestniczyć we wszystkich inicjatywach podejmowanych przez Stowarzyszenie. Będziemy współtworzyć raporty i publikacje dotyczące ekologicznego budownictwa, dzieląc się przy tym wiedzą i dobrymi praktykami – dodaje Maciej Wójcik.

 

W projektach mieszkaniowych TDJ Estate odnaleźć można rozwiązania zgodne z duchem zielonego budownictwa, takie jak łąki kwietne, rozwiązania skupiające się na odpowiedniej i świadomej retencji wód gruntowych, przyjazne środowisku pokrycia dachów, które zmniejszają nagrzewanie się powierzchni, przestronne obszary zielone na osiedlach, realizowane wspólnie z mieszkańcami akcje sadzenia drzew lub tworzenia karmników dla ptaków. Ekologia ogrywa istotną rolę już na etapie projektowania także w przypadku nieruchomości komercyjnych TDJ Estate, co dla kompleksu biurowego .KTW potwierdzają certyfikaty BREEAM i WELL Health and Safety.

 

TDJ Estate dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Osiedle Franciszkańskie w Katowicach

Czytaj również: Dobiegła końca największa w historii Śnieżki akcja wyprzedażowa dedykowana jednostkom samorządowym

 

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą. Stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych
w ramach World Green Building Council.

2021-01-18
Źródło: Imago PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16448 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 684

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >