Trwa renowacja zabytków w Cieplicach-Zdroju. PM Group nadzoruje prace.

Trwa renowacja zabytków w Cieplicach-Zdroju. PM Group nadzoruje prace.

PM Group, międzynarodowa firma architektoniczno-inżynierska, nadzoruje remont i modernizację zespołu pocysterskiego w Jeleniej Górze – Cieplicach. Renowacja zabytkowego kompleksu potrwa półtora roku. Czytaj dalej

Zabytkowy zespół pocysterski w Jeleniej Górze-Cieplicach, rozbudowywany od XVI do XVIII wieku, przejdzie remont, modernizację i adaptację na cele kulturalne. Inwestycję zlecają wspólnie właściciele kompleksu – miasto Jelenia Góra wraz z Kolegium Zakonu Pijarów oraz Parafią Rzymskokatolicką p.w. Św. Jana Chrzciciela. Prace będą wykonywanie pod ścisłą kontrolą konserwatorską. Termin zakończenia prac, dotowanych przez Unię Europejską w ramach RPO, to wiosna 2012 roku.

PM Group, międzynarodowa firma architektoniczno-inżynierska, będzie nadzorować inwestycję, której wartość szacowana jest na prawie 12 mln zł. – Wykonawca będzie działał w systemie „projektuj i buduj”, co oznacza, że w sprawach i projektowych, i wykonawczych będziemy pracować z jednym podmiotem – mówi Adam Rak, koordynator projektu w PM Group. W ciągu półtora roku wyremontowana zostanie elewacja kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela, wchodząca w skład zespołu, wraz z konserwacją zabytkowych epitafiów. Nową elewację zyskają też klasztor pocysterski i dzwonnica. Na kulturalne przebudowana zostanie świecka część budynku poklasztornego. Powstaną tam sale do kameralnych działań kulturalnych, pracownie artystyczne, Centrum Kultury „Przystań Twórcza” oraz Muzeum Przyrodnicze z preparatornią i salami ekspozycji czasowych. W ramach inwestycji zostanie zagospodarowany teren, bezpośrednio otaczający zabytkowe obiekty.

Remont i modernizacja zespołu pocysterskiego to kolejny projekt PM Group realizowany w Cieplicach Zdroju. Firma nadzoruje budowę Term Cieplickich, które do końca 2011 roku mają stanąć nieopodal najstarszego w Polsce uzdrowiska. Obiekt basenowo-rekreacyjny będzie wykorzystywał wody termalne, których temperatura dochodzi do 90 stopni Celsjusza. - Prace budowlane rozpoczęły się od przygotowania do eksploatacji ujęcia wody termalnej – mówi Adam Rak z PM Group.

Firma nadzoruje także renowację Parku Zdrojowego w Cieplicach, jednego z najpiękniejszych ogrodów pałacowych w Polsce. Pod okiem inżynierów park przylegający do pałacu Schaffgotschów, przebudowany w XIX wieku według założeń stylu angielskiego, odzyska dawny blask. Projekt zakłada stworzenie 25 tys. mkw. alejek spacerowych, 5 ha hektarów nawadnianych trawników. Zamontowane zostaną nowe lampy, ławeczki i stoliki. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa oraz system nawadniania. Będą też fontanny. Zmodernizowany Park Zdrojowy w Cieplicach zostanie ogrodzony. Całość ma zostać przebudowana do końca trzeciego kwartału 2011 roku.

 

 

Źródło: Profit Communications / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17082 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 223

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >