W co najbezpieczniej zainwestować swój kapitał?

W co najbezpieczniej zainwestować swój kapitał?

Jeżeli myślisz o inwestycji i rozważasz różne sposoby, aby dobrze ulokować swój kapitał lub wziąć kredyt, który sam będzie się spłacał, masz kilka opcji do wyboru. Czytaj dalej

 

Zastanówmy się więc, w co zainwestować, aby zarobić i nie stracić?


Złoto – ceny złota są bardzo niestabilne. Raz windują w górę, by później spaść. Obecnie po kilku latach spadków, cena złota minimalnie drgnęła w górę. Nie wiadomo jednak, czy jest to dłuższy proces czy tylko chwilowy wzrost.

Lokata bankowa – pewna inwestycja, tylko jest mały problem. Banki oferują swoje produkty na bardzo mały procent. Nawet przy kilkuset tysiącach wkładu w skali roku, zarobimy niewielkie pieniądze. Mowa oczywiście o osobach, które mają te 200 – 300 tys. zł.

Inwestowanie na giełdzie – kiedyś jedna z najbardziej dochodowych metod lokowania kapitału. W ostatnim czasie jednak bardzo ryzykowna. Wskaźniki zagranicznych parkietów nie napawają optymizmem. Również na warszawskiej giełdzie można zaobserwować spadki. Spowodowane jest to zawirowaniami na światowych rynkach finansowych. Innym tematem jest kwestia wiedzy. Na rynkach giełdowych trzeba się po prostu znać, wiedzieć kiedy sprzedać, a kiedy kupić. Największe wygi nie raz miały wpadki liczone w milionach.


Więc co nam tak naprawdę zostaje?


Tradycyjnie, warto skłonić się ku nieruchomościom. Polacy są bardzo przywiązani do swojej własności i, w przeciwieństwie do innych nacji, chcą mieszkać u siebie, we własnym mieszkaniu czy domu. Przywiązanie do ziemi jest jeszcze większe. Posiadanie własnego kawałka, którego nikt nam nie ukradnie i nie zniszczy jest na wagę złota.


Pierwsza propozycja dotyczy nieruchomości. Ciekawym kierunkiem inwestycyjnym jest Poznań.


Dlaczego akurat Poznań? Jest kilka przyczyn: w Poznaniu odbywa się dużo imprez targowych, sportowych i kulturalnych. Poznań jest też ulubionym miejscem na wypady weekendowe dla Niemców, Holendrów czy Anglików. Musimy pamiętać też, że Poznań to duże miasto akademickie, a studenci powoli zapominają o pokoju w akademiku i wybierają właśnie mieszkania blisko uczelni. Mieszkanie pod inwestycję w takim mieście może być idealnym źródłem dochodu przy własnych środkach, które wyłożymy na ten cel. Może też być sposobem na spłacanie kredytu, który zaciągniemy w banku pod tę inwestycję. Warto jednak zastanowić się nad wyborem odpowiedniej lokalizacji, która zapewni atrakcyjną stopę zwrotu z wynajmu.


w jakie nieruchomości inwestować w Poaznaniu

 

Czytaj również: Resort finansów chce zmienić zasady związane z uzyskiwaniem nadpłat.

 

Maraton Gardens to inwestycja w samym centrum Poznania, blisko Browaru i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Osiedle stanowi idealne połączenie wysokiego standardu wykończenia z zachowaniem dużej ilości części wspólnych oraz elementami zieleni. Mimo umiejscowienia w bezpośredniej bliskości Starego Rynku, osiedle stanowi oazę spokoju i wytchnienia.

Mieszkania, które możemy nabyć w tej inwestycji posiadają modelową powierzchnię - od 30 do 40 m2 - takie mieszkania są najchętniej wynajmowane zarówno na dłuższy okres, jak i krótkoterminowo. Cena metra kwadratowego w Maraton Gardens zaczyna się od 7,5 tys./m kw. W innym dużym mieście takim jak Warszawa czy Kraków, za inwestycję w podobnej lokalizacji musielibyśmy zapłacić o wiele więcej.

Jak podliczył Expander, przy oprocentowaniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania w inwestycji Maraton Gardens na poziomie 3,2%, stopa zwrotu z najmu wynosi od 5 do 8% netto. Jest to twardy dowód na poparcie tezy, że warto inwestować w poznańskie nieruchomości.

Inwestycja Maraton Gardens będzie prezentowana na Targach Mieszkaniowych w Poznaniu, które odbędą się w dniach 13-14 lutego. Dla wszystkich zainteresowanych będzie to kolejna szansa, by przekonać się o potencjale osiedla oraz okazja by poważnie zastanowić się nad zakupem mieszkania pod inwestycję lub na własny użytek.


inwewstycja w ziemie na Mazurach

 

Drugą propozycją jest zakup ziemi pod inwestycję. Warto wyróżnić w tym miejscu nasze piękne Mazury.


Inwestowanie w nieruchomości gruntowe jest działaniem długoterminowym, lecz przynoszącym stabilny wzrost ceny. Przykładem są Mazury. Region, który obecnie prze do przodu z coraz to nowymi inwestycjami, jest wartościowym przykładem, nad którym warto się pochylić.

- Kraina Wielkich Jezior od zawsze słynęła z pięknych krajobrazów, mnóstwa jezior, lasów oraz czystego powietrza. Obecnie do tego należy dodać coraz większą liczbę inwestycji, które pojawiają się w tym malowniczym zakątku Polski. Ceny ziemi na Mazurach są nadal na niskim poziomie, jeżeli porównamy z Zakopanem, czy nadmorskimi kurortami. Jest to więc dobry czas, aby zainwestować w grunty w tym regionie. – Twierdzi Przemysław Mazek z firmy Polskie Krajobrazy S.A.

W ostatnim czasie zaczęło być głośno o Mazurach za sprawą nowo wybudowanego lotniska, które ma przyciągnąć turystów i zachęcić inwestorów do kolejnych działań. Niebawem ruszą kolejne projekty, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią ten region. Niedawno ogłoszono przetarg na budowę ekspresowej trasy S7 między Napierkami (za Mławą) a Płońskiem. Na uwagę zasługuje też projekt ,,Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 – Strategia”, który zakłada szereg nowych inwestycji na Mazurach.


Mieszkanie czy ziemia?

Jeżeli chcesz zarabiać od razu to zdecydowanie polecam mieszkanie, jeżeli chcesz i możesz poczekać na zysk parę lat, mieć święty spokój, kupić i zapomnieć - to zdecydowanie ziemia. Obie przedstawione propozycje są warte polecenia, zwłaszcza w dobie tego, co oferują nam nasze banki.

 


2016-01-27
Źródło: emmerson / budnet.pl
Autor: Jarosław Mikołaj Skoczeń,

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Uniwersalna i oryginalna dieta Liczba postów: 321 Grupa: Trudne tema... Jeszcze kilka lat temu oryginalną dietą była dieta wegańska, ale te czasy już minęły. Teraz coraz więcej osób ją stosuje i dzięki portalom vege, takim jak vege...
  • SEO Kraków Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Hej! Potrzebuję jak najszybciej znaleźć jak najlepszą agencję, która zajmuje się seo kraków. Jestem z Krakowa, więc zależy mi na firmie z tych okolic. Od jaki...
  • Opieka nad seniorami Liczba postów: 49 Grupa: Trudne tema... Opieka nad osobami starszymi wymaga dużo cierpliwości. Jak zaczęłam pracę jako opiekunka, to na początku było bardzo ciężko, denerwowało mnie to jak starsza oso...
  • Co myślisz o hazardzie? Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema...
  • Utrata pracy Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Użytkownik Sorento napisał: Cześć wczoraj mnie wywalili z pracy,,, jestem załamany. rachunki, kredyt, rodzina a szef mnie z dnia na dzień wywalił dyscyplinarką...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17078 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 337

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >