Warbud rozbuduje Pomorski Park Naukowo - Technologiczny w Gdyni

Warbud rozbuduje Pomorski Park Naukowo - Technologiczny w Gdyni

Warbud SA podpisał kontrakt na rozbudowę Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego w Gdyni. Za 26 miesięcy instytucja powiększy się sześciokrotnie. Zamawiającym jest Gmina Miasta Gdyni.

Rozbudowa PPNT to największa, po Trasie Kwiatkowskiego, gdyńska inwestycja dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Wielkość dotacji to ok. 137 mln zł. Już teraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny zaliczany jest do czołówki najlepszych tego typu placówek w kraju (zajmuje czwarte miejsce). Ideą Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego jest skoncentrowanie na niewielkiej powierzchni wielu czynników związanych z rozwojem firm, ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej, transfer i wdrażanie technologii.

Na jego terenie funkcjonuje obecnie około 70 firm, a po rozbudowie swoją siedzibę znajdzie 300 nowych firm. PPNT oferuje m.in.: nowoczesną przestrzeń biurową i laboratoryjną, sale konferencyjne i wystawiennicze, prototypownie, przestrzeń rekreacyjną oraz usługi Centrum Nauki Experyment. Warbud w ramach podpisanego kontraktu, na miejscu starych obiektów części zajezdni, zrealizuje dwa nowe budynki: biurowo - laboratoryjny oraz wystawienniczo – konferencyjny połączone parkingiem podziemnym z pomieszczeniami technicznymi. Wykonane zostaną także instalacje wewnętrzne i zewnętrzne, drogi dojazdowe, a także chodniki wraz z zagospodarowaniem terenu.

 

 

Powierzchnia zabudowy: 13 055,95 m2
Powierzchnia całkowita: 62 352,45 m2
Kubatura: 246 055 m3
Powierzchnia zieleni: 21 381,5 m2
Powierzchnia dróg, placów, parkingów: 22 717,67 m2
Wartość kontraktu netto: 144 380 000,00 PLN
Termin realizacji: lipiec 2010 - wrzesień 2012 r.

Jest to już kolejny kontrakt Warbudu związany z Pomorskim Parkiem Technologicznym, w ramach projektu "Wzmocnienie konkurencyjności Regionu Pomorskiego poprzez rozwój innowacji i technologii dla Przedsiębiorstw". Poprzednio Warbud przebudował część gdyńskiej zajezdni trolejbusowej na laboratoria oraz pomieszczenia biurowe i wystawiennicze. Wartość ówczesnego kontraktu wyniosła ponad 15 mln PLN.

 

 

Źródło: Warbud SA / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16121 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >