Wydarzenia na świecie – lista artykułów

GTC pozyskało finansowanie na projekt Green Heart – nowoczesny kompleks biurowy klasy A w Belgradzie

GTC podpisało umowę na refinansowanie i kredyt inwestycyjny w wysokości 60 milinów euro z Raiffeisen Bank International AG dla Green Heart, swojego nowego projektu biurowego w Serbii. Wstępne umowy najmu obejmują aż 42% powierzchni centrum biurowego. Jako potwierdzenie sukcesu Spółki w Belgradzie, GTC znalazło się na pierwszym miejscu wśród liderów rynku w czterech czołowych kategoriach podczas tegorocznej gali CIJ Awards w Serbii.
13-12-2017

Marka Röben doceniona w Berlinie

Filmy z kampanii „Brick Imagination”, stworzone przez niemiecki oddział firmy Röben, zdobyły prestiżową nagrodę Red Dot Design Award w kategorii Bereich Communication Design podczas uroczystej gali w Berlinie. Docenione zostały również cztery inne filmy, które uzyskały wyróżnienie w kategorii „Best of the Best”.
13-11-2017

Firma Drutex będzie prezentować swoje produkty na francuskich targach Batimat

W dniach 6-10 listopada br. w Paryżu odbędzie się kolejna edycja międzynarodowych targów budowlanych Batimat, które każdorazowo przyciągają tysiące wystawców i odwiedzających z całego świata. Na tej jednej z największych w Europie wystaw nie może zabraknąć też firmy Drutex, która zaprezentuje swoją ofertę dedykowaną na rynek francuski.
23-10-2017

Słabsze odkurzacze w Unii Europejskiej

Od 1 września weszły w życie nowe przepisy unijne, które mają pomóc w zmniejszeniu zużywania energii przez Europejczyków. Tym samym, moc nowych modeli odkurzaczy nie będzie mogła przekraczać więcej niż 900 W. Czy to odbije się na konsumentach?
12-09-2017

Red Dot Award w kategorii Best of the Best dla biurka Mikomax Stand Up R

3 lipca, w Essen Aalto Theatre w Niemczech, odbyło się uroczyste wręczenie tegorocznych nagród Red Dot, jednego z najważniejszych międzynarodowych wyróżnień w obszarze designu. Wśród 13 laureatów z Polski, jedynie firma Mikomax Smart Office odebrała najwyższe wyróżnienie Red Dot Best of the Best Award w kategorii Product Design. Jury doceniło projekt Stand Up R, czyli dedykowane współczesnemu miejscu pracy biurko z regulowaną wysokością blatu, umożliwiające pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Stand Up R i inne nagrodzone rozwiązania przez kolejne tygodnie będzie można oglądać w ramach wystawy specjalnej w Red Dot Design Museum Essen.
12-07-2017

Czeska firma wybuduje tunel na Islandii

Metrostav – czeska grupa specjalizująca się w realizacji projektów budowlanych i infrastrukturalnych – wybuduje prawie 6-kilometrowy tunel pomiędzy fiordami Dýrafjörður i Arnarfjörður wraz z towarzyszącymi mostami oraz drogami dojazdowymi o łącznej długości 7,8 km. Projekt wart 49 mln euro to już trzecia inwestycja realizowana przez Metrostav na Islandii. Tunel na północy wyspy ma pomóc okolicznym mieszkańcom w bezpiecznej komunikacji przez cały rok, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych – drogi w tym rejonie są nieprzejezdne w czasie zimy. Projekt realizowany w formule joint venture przez Metrostav oraz lokalną spółkę Suðurverk rozpoczął się w maju 2017 roku, a zakończenie budowy planowane jest we wrześniu 2020 roku.
07-06-2017

BlackRock przenosi się do nowej siedziby w Budapeszcie

BlackRock, światowy lider w zarządzaniu aktywami, podpisał umowę najmu 3,5 tys. m kw. powierzchni biurowej w White House. Budynek ten jest obecnie w trakcie realizacji przez GTC w Budapeszcie, a jego otwarcie jest zaplanowane na I kwartał 2018 r. Umowę podpisano z klauzulą umożliwiającą powiększenie biura do 7,7 tys. m kw. od kwietnia 2018 r.
08-05-2017

Rozpoczęto budowę szkoły w Ghanie dla najbiedniejszych dzieci

Omenaa Mensah, inicjatorka i pomysłodawczyni projektu właśnie wróciła z Ghany, gdzie oficjalnie wmurowano kamień węgielny pod budowę szkoły dla najbiedniejszych dzieci ulicy. Jeśli Omenaa Foundation zbierze pozostałą, potrzebną kwotę już w przyszłym roku odbędą się pierwsze zajęcia w KIDS HAVEN (Dziecięca Przystań), bo właśnie tak będzie nazywała się szkoła. Termo Organika, największy producent styropianu jest jednym z partnerów tego wspaniałego, charytatywnego przedsięwzięcia.
05-05-2017

GTC wybuduje Ada Mall w Belgradzie

GTC S.A. podpisało wiążącą umowę przedwstępną na finansowanie budowy Ada Mall, swojej pierwszej inwestycji handlowej w Belgradzie. Umowa zawarta pomiędzy Banca Intesa Beograd, VUB i PBZ, bankami należącymi do grupy Intesa Sanpaolo, jednej z największych grup bankowych w Europie, opiewa na 64 miliony euro.
20-04-2017

Biurowiec FortyOne III w Serbii ma pierwszych najemców

Grupa GTC oficjalnie otworzyła trzeci budynek kompleksu FortyOne w Belgradzie, tym samym kończąc budowę całej inwestycji. Pierwsi najemcy wprowadzili się do biurowca na początku kwietnia br. Na liście renomowanych firm, które wybrały FortyOne III na swoją nową siedzibę znalazły się m.in. Endava i DHL.
19-04-2017


Stron: 24 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17733 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 338

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >