Wydarzenia na świecie – lista artykułów

Akcja z inicjatywy WWF - Godzina dla Ziemi już 27 marca

Już w najbliższy weekend po raz 14. odbędzie się globalna akcja „Godzina dla Ziemi”. W sobotę, 27 marca o godz. 20.30 na całym świecie miliony ludzi i instytucji zgaszą na godzinę światło, aby pokazać, że przyszłość planety nie jest im obojętna. „Godzina dla Ziemi” jest niezwykle widowiskową i skłaniającą do refleksji akcją, jednak mało kto wie, że w dosłownym wymiarze ma tak naprawdę nieznaczny wpływ na ochronę środowiska.
25-03-2021

Pierwszy międzykontynentalny transport samochodów podmorską koleją

OMSAN Lojistik, pierwsza w Turcji prywatna firma posiadająca uprawnienia do prowadzenia działalności w dziedzinie kolejnictwa, zrealizowawszy jako pierwsza transport samochodów z Europy do Azji przy wykorzystaniu Marmaray, stała się na tym polu pionierem. OMSAN Lojistik uzyskała jednocześnie tytuł pierwszej na świecie firmy, która poprzez Marmaray posiadający najgłębszy na świecie zatapiany pod morzem tunel rurowy, wykorzystujący system szynowy na głębokości 60 metrów, przetransportowała nim pod morzem samochody.
05-03-2021

Marka Cosentino jednym z głównych sponsorów Madrid Design Festival 2021

Cosentino współpracuje z Madrid Design Festival od samego początku powstania inicjatywy cztery lata temu. W 2021 roku hiszpańska firma oferująca spieki ultrakompaktowe, konglomeraty kwarcowe i naturalny kamień, nadal jest głównym partnerem tego prestiżowego międzynarodowego przedsięwzięcia, które przedstawia najlepsze przykłady współczesnego wzornictwa, projektowania wnętrz oraz architektury. Początek lutego upłynie nam zatem pod znakiem wystaw, premiery książek, konkursów, wywiadów i forów dyskusyjnych dotyczących projektowania.
08-02-2021

Znak towarowy Vaillant po metamorfozie

Marka Vaillant, lider na rynku międzynarodowym w dziedzinie techniki grzewczej i wentylacyjnej zmienia swój logotyp. Wdrożenie nowej identyfikacji wizualnej nastąpiło już w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej. Jest ono odpowiedzią na zmiany, które zachodzą w przestrzeni digitalu, a także ugruntowaniem nowych, ekologicznych rozwiązań systemowych, które wdraża marka.
25-01-2021

Premiera łazienkowego konceptu Scondido

Cosentino, światowy lider w produkcji i dystrybucji innowacyjnych powierzchni wewnętrznych oraz zewnętrznych, przedstawia wraz z projektantem wnętrz Remym Meijers’em łazienkowy koncept Scondido. Ceniony holenderski architekt zaprojektował unikalne meble ze spieku kwarcowego Dekton od Cosentino, które śmiało mogą pretendować do miana łazienkowych dzieł sztuki. Można je podziwiać m.in. w nowym showroomie Cosentino City Amsterdam.
25-01-2021

Potwierdzono, że klimatyzator z technologią nanoe™ X pomaga w hamowaniu aktywności nowego koronawirusa (SARS-CoV-2)

Firma Panasonic poinformowała, że Texcell, pierwsza w Europie globalna organizacja prowadząca badania na zlecenie, potwierdziła efekt hamujący aktywność nowego koronawirusa (SARS-CoV-2) przy użyciu klimatyzatora z technologią nanoe™ X. Texcell zweryfikował skuteczność hamującego wpływu na nowego koronawirusa na poziomie 91.4% w przestrzeni o kubaturze 6.7 m3 w czasie 8 godzin.
23-01-2021

Spadły emisje metanu z globalnego przemysłu naftowego i gazowego - jakie są szanse na ograniczenie emisji po zakończeniu pandemii?

W ciągu ostatniej dekady gwałtownie wzrosły globalne emisje metanu, silnego gazu cieplarnianego. Metan, w połączeniu z dwutlenkiem węgla i innymi gazami cieplarnianymi, może ogrzać ziemską atmosferę o 3 do 4 st. Celsjusza przed końcem tego stulecia. Odpowiadają za to przede wszystkim paliwa kopalne. Tylko w 2020 roku działalność związana z ropą naftową i gazem na całym świecie wyemitowała nieco ponad 70 mln ton metanu do atmosfery. Kluczowe jest, aby przemysł naftowo-gazowy aktywnie ograniczał wpływ na środowisko. Dlatego Międzynarodowa Agencja Energetyczna uruchomiła specjalny poradnik dla rządów i firm, Methane Tracker.
20-01-2021

Społeczna odpowiedzialność biznesu znanego producenta pieców przemysłowych

Rok 2020 był szczególny, pandemia Covid-19 znacząco wpłynęła na wiele branż, firm i rodzin. Trudna sytuacja sprawia, że wiele społecznych inicjatyw zostało zaniedbanych, zapomnianych, czy odstawionych na boczny tor. Mimo tego, według najnowszego badania Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej „CSR w praktyce - barometr”, aż 90% firm zaangażowało się w ubiegłym roku w walkę z pandemią. Dotyczy to również firm z sektora przemysłu ciężkiego. Jedna z pięciu największych światowych firm zajmujących się produkcją pieców do obróbki metali - SECO/WARWICK - przez cały 2020 rok aktywnie wspierała inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
14-01-2021

Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii

Rohlig Suus Logistcis założył nową spółkę w stolicy Rumunii – Bukareszcie. To, poza Polską, jeden z rynków o największym potencjale gospodarczym w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka w Rumunii jest piątym – po Słowenii, Czechach, Węgrzech i Słowacji – zagranicznym podmiotem operatora, uruchomionym w ciągu zaledwie ostatnich dwóch lat.
12-01-2021

Kolejowe połączenie towarowe z Chin do Europy - wzmacnia handel transgraniczny

Miasto Chengdu położone w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach odgrywa kluczową rolę w promocji współczesnego Ekonomicznego Pasa Jedwabnego Szlaku - połączenia relacji Europa-Chiny realizowane są przez pociągi towarowe wyruszające z jednej z dzielnic miasta - Qingbaijiang.
06-11-2020


Stron: 28 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16537 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 323

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >