Wydarzenia w kraju – lista artykułów

Otwarto pierwszy zakład produkcyjny IGP w Polsce

W dniu 13 października odbyła się uroczystość otwarcia pierwszego w Polsce zakładu produkcyjnego szwajcarskiej firmy IGP – wiodącego producenta innowacyjnych systemów powłok proszkowych. Jedna z najnowocześniejszych w Europie linii produkcyjnych zlokalizowana jest w Siestrzeni k. Warszawy. W uroczystości otwarcia uczestniczył jego ekscelencja, Ambasador Szwajcarii.
23-10-2017

Rozpoczęła się budowa huty szkła Guardian Glass w Częstochowie

Przedstawiciele Guardian Glass w Europie powitali dziś Tadeusza KOŚCIŃSKIEGO, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Krzysztofa MATYJASZCZYKA, Prezydenta Miasta Częstochowy na uroczystości oficjalnego ogłoszenia rozpoczęcia prac budowlanych nowej huty szkła w Częstochowie.
23-10-2017

Laureaci XX edycji ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców wręczone

W minioną sobotę elitarna grupa przedsiębiorców została uhonorowana prestiżową nagrodą WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, świadczącą o doskonałej kondycji firm, które budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Kapituła Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców spośród 500 nominowanych firm nagrodziła podmioty gospodarcze, które wyróżniają się rzetelnym prowadzeniem działalności gospodarczej i jednocześnie przyczyniają się do popularyzacji zasad etyki biznesu.
23-10-2017

Zakończyło się IV Europejskie Forum ETICS w Warszawie

5 października 2017 r. Warszawa gościła IV Europejskie Forum ETICS, jedno z kluczowych tegorocznych wydarzeń branży budowlanej w Polsce. Konferencja spotkała się z rekordowym zainteresowaniem, gromadząc 270 osób z Europy, Chin, Japonii i Stanów Zjednoczonych, najwięcej w dotychczasowej historii tej cyklicznej imprezy. Warszawska debata wykazała znaczenie ociepleń budynków, technologii wysoce energooszczędnej, dla mikro- i makrogospodarki, jak też dla zrównoważonego rozwoju i ekologii. Współorganizatorem i gospodarzem Forum było polskie Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), we współpracy z European Association for ETICS (EAE), organizacją reprezentującą europejską branżę ociepleń.
19-10-2017

European Retail Congress

Ogólnopolska konferencja branży Retail pod patronatem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Polskiej Rady Centów Handlowych, Polskiej Izby Handlu, Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz Polskiej Organizacji Franczyzodawców - odbędzie się już w październiku w Warszawie
19-10-2017

Zakończyła się wrocławska konferencja Dni Dewelopera

VII Dni Dewelopera zakończone sukcesem - ponad 500 gości z całego kraju, przeszło 40 wybitnych prelegentów, eksperci branżowi, debaty tematyczne oraz wypracowane rekomendacje. Konferencja, będąca jednym z najważniejszych wydarzeń dla branży mieszkaniowej, odbyła się 12 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. W trakcie debat eksperci dyskutowali m.in. na temat prawa budowlanego, kodeksu urbanistycznego, strategii rozwoju miast, energooszczędności, marketingu deweloperskiego, finansowania, a także o wyzwaniach dla budownictwa mieszkaniowego.
18-10-2017

RD bud hucznie uczcił 20-lecie działalności

W czwartek, 12 października 2017 r. Reduta Banku Polskiego w Warszawie dosłownie pękała w szwach, a to wszystko za sprawą gości, którzy tłumnie przybyli, by wspólnie z firmą RD bud świętować 20. urodziny jej działalności.
18-10-2017

Cała branża w jednym miejscu – podsumowanie Targów 4INSULATION i EFE

Czołowi producenci z Polski i przedstawiciele zagranicznych firm z branży izolacyjnej i energetycznej, dystrybutorzy, konstruktorzy, monterzy, konserwatorzy instalacji oraz młodzi adepci tych zawodów. Łącznie 1473 osób wzięło udział w 3. Międzynarodowych Targach Izolacji Przemysłowych 4INSULATION oraz 2. Targach Efektywności Energetycznej EFE, które odbyły się w dniach 11-12 października w Międzynarodowym Centrum Targowo–Kongresowym EXPO Kraków. Największe wydarzenie w branży w Polsce zakończyło się wieloma biznesowymi kontaktami i kontraktami. Nic dziwnego, w końcu najważniejszym tematem pojawiającym sięw kuluarach było ograniczenie rosnących kosztów energii i ciepła, które jest ogromnym wyzwaniem dla przemysłu i wpływa na rentowność przedsiębiorstw.
18-10-2017

Konkurs dla projektantów - „Jasne! Lampa zainspirowana Rowlux”

Muraspec zaprasza architektów, projektantów wnętrz, studentów, a także studentów i absolwentów kierunków związanych z projektowaniem do konkursu na lampę inspirowaną innowacyjnym wielosoczewkowym poliwęglanem Rowlux. Zwycięski projekt zostanie wdrożony do produkcji, a laureaci otrzymają nagrody pieniężne.
17-10-2017

Odbędą się koncerty w pięciu miastach, w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017

Już wkrótce Polacy będą mieli okazję zobaczyć występy uznanych na całym świecie artystów prosto znad Dunaju! Węgierski Państwowy Zespół Ludowy odbędzie trasę po 5 miastach. W jego repertuarze znajdzie się nie tylko tradycyjna muzyka madziarska, ale też żydowska i góralska. Występy odbędą się w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce
17-10-2017


Stron: 363 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17091 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 366

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >