Wydarzenia w kraju – lista artykułów

Konferencja BIM dla środowiska

Warszawa, Polska - Tech Data wspólnie z Partnerami zapraszają na Konferencję BIM dla środowiska i ekoBIMturniej. Konferencja rozpocznie się 26 stycznia o godz. 10.00, online. Konferencja przeznaczona jest dla architektów, konstruktorów, wykonawców, inwestorów i wszystkich tych, dla których projektowanie zrównoważonych budynków jest ważne.
15-01-2021

Kolejny webinar OKK! design z hasłem przewodnim - Przytulne wnętrze w zgodzie z trendami

Co sprawia, że jedne wnętrza odbieramy jako bardziej przytulne od innych? Jak zaprojektować przytulne wnętrze w zgodzie z aktualnymi trendami? Jak połączyć ciepłą atmosferę z elegancją i funkcjonalnością? O tym wszystkim opowiemy w trakcie bezpłatnego webinaru OKK! Design, który odbędzie się już w środę, 20 stycznia.
14-01-2021

Na Pomorzu powstanie największa farma fotowoltaiczna w Europie Środkowo-Wschodniej

Polska spółka Respect Energy we współpracy z niemieckim koncernem Goldbeck Solar już w lutym zaczyna budowę największego kompleksu PV w Europie Środkowo-Wschodniej. Elektrownia o mocy 204 MW w pierwszej fazie inwestycji, a docelowo 390 MW, wytworzy w ciągu roku ok. 230 GWh zielonej energii. W perspektywie 2050 roku ograniczy emisję CO2 o 5 mln ton, a jej wartość po zakończeniu budowy wyniesie ok. 200 mln euro.
12-01-2021

Dobiegła końca największa w historii Śnieżki akcja wyprzedażowa dedykowana jednostkom samorządowym

„Kolorowe Renowacje” to akcja, poprzez którą Śnieżka postanowiła umożliwić instytucjom publicznym nabycie swoich wyrobów na preferencyjnych warunkach. W pierwszej odsłonie akcji, trwającej od czerwca do sierpnia, udział mogły wziąć wszystkie instytucje publiczne, ale także fundacje i stowarzyszenia. Jeszcze większą obniżkę cen zaoferowano w drugiej odsłonie akcji, którą zorganizowano jako wyprzedaż paletową, adresowaną wyłącznie do gmin, miast i powiatów, które mogły nabyć farby dla siebie i podległych jednostek.
08-01-2021

W Katowicach powstanie drugie Centrum Logistyczne Cosentino

Hiszpańska firma Cosentino, światowy lider w produkcji innowacyjnych materiałów wykończeniowych dedykowanych branży wnętrzarskiej i architektonicznej, otwiera drugie centrum dystrybucyjne w Polsce. Dostrzegając dynamiczny rozwój polskiego rynku, jak również ogromny potencjał i niezaprzeczalny wpływ południa kraju na polską architekturę, firma zdecydowała się na kolejną inwestycję. Od stycznia 2021 r., poza podwarszawskim Parzniewem, Cosentino Polska będzie dysponować drugim centrum w okolicy Katowic. Jest to jednocześnie 119 tego typu centrum dystrybucyjne firmy na świecie.
08-01-2021

Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy w związku z COVID-19?

Dodatek mieszkaniowy z dopłatą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 to nawet 1500 zł miesięcznie. Mogą na nią liczyć wyłącznie najemcy, także wolnorynkowi, których dochód spadł drastycznie z powodu pandemii koronawirusa.
05-01-2021

Laureaci konkursu Fasada Roku 2020 wybrani przez jury

Konkurs Fasada Roku 2020 powoli przechodzi do historii. Właśnie poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia – wybory jury. Biała k. Częstochowy, Gdańsk, Gdynia, Kożuchów, Kraków, Kwirynów, Leszno, Lublin, Poznań, Stalowa Wola, Toruń, Wola Kopcowa, Wrocław – to te miejscowości w swoich granicach administracyjnych skrywają zwycięzców i wyróżnionych. Jednak to jeszcze nie koniec emocji. Rywalizacja przechodzi teraz na poziom międzynarodowy.
30-12-2020

Najbardziej innowacyjne produkty minionych dwóch lat nagrodzone. Złoty Medal Grupy MTP – Wybór Konsumentów

Energooszczędne okna dachowe, inteligentne roboty do recyklingu czy naturalne smakołyki dla koni – to tylko niektóre produkty nagrodzone prestiżowym Złotym Medalem Wybór Konsumentów 2019 i 2020. Nagrody trafią w sumie do 38 firm.
28-12-2020

Ogłoszenie wyników konkursu „Linoleum od nowa” marki Forbo

Konkurs „Linoleum od nowa” miał na celu wyłonienie najciekawszych polskich projektów oraz realizacji z wykorzystaniem linoleum meblowego Forbo. Skierowany był do studentów, projektantów, wykonawców i producentów z branży meblarskiej oraz wykończenia wnętrz. W drugiej połowie grudnia odbyły się obrady, podczas których jury wyłoniło zwycięzców.
26-12-2020

Zmiany dofinansowań do wymiany stolarki otworowej w ramach programu Czyste Powietrze

W związku z wejściem w życie kolejnej edycji programu „Czyste Powietrze” związek POiD zaproponował organizatorowi programu, Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, weryfikację wysokości dopłat w zakresie dofinansowań do wymiany stolarki otworowej. Fundusz odniósł się do wniosku.
18-12-2020


Stron: 407 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16320 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >