Wykończenie lub remont mieszkania - skąd wziąć pieniądze?

Wykończenie lub remont mieszkania - skąd wziąć pieniądze?

Posiadanie własnego mieszkania to cel, do którego dąży wielu z nas. Mieszkanie kupione w stanie deweloperskim wymaga jednak wykończenia, a mieszkanie, które ma już swoje lata - może potrzebować remontu. Skąd wziąć środki finansowe na realizację takiego przedsięwzięcia? Czy pożyczki, chwilówki lub kredyt to dobre rozwiązanie?

 

Ile kosztuje remont mieszkania?

Ile kosztuje wyremontowanie lub wykończenie mieszkania? Wszystko zależy od tego, jakie prace muszą być przeprowadzone, co musimy kupić i jaki jest wyjściowy stan pomieszczeń. Często przyjmuje się jednak, że koszty wynoszą przynajmniej 1000 złotych na każdy metr kwadratowy powierzchni. Im większe mieszkanie, tym wyższe będą koszty - jednak nawet, gdy twoje mieszkanie jest małe, będziesz musiał przygotować się na spory wydatek. Okres remontu to czas, kiedy mogą pojawić się niespodziewane, dodatkowe koszty i zobowiązania finansowe. Warto więc przygotować sobie zapasowe pieniądze - na wszelki wypadek. 

 

Madrzepozyczaj.pl - kredyt hipoteczny

Jedną z dostępnych form pożyczek jest kredyt hipoteczny. Zabezpieczeniem takiego zobowiązania jest nieruchomość - to gwarancja, że spłacimy wszystkie należności. Uzyskanie pożyczki hipotecznej może jednak zająć sporo czasu - to niekiedy dość żmudna procedura. Niezbędne będą liczne formalności, a bank będzie mógł kontrolować przeprowadzany przez nas remont. 

 

Wykończenie lub remont mieszkania - skąd wziąć pieniądze?

 

Czytaj również: Czy warto skorzystać z EKO kredytów i pożyczek na inwestycje ekologiczne, które oferują banki?

 

Banki posiadają bardzo różne oferty kredytów hipotecznych. Niektóre z nich sfinansują materiały budowlane, inne - dodatkowe elementy wyposażenia, meble i sprzęty AGD oraz pensje fachowców. Jaką ofertę wybrać? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. 


Pożyczka gotówkowa

Czasami termin remontu nie może być przełożony na później - możemy wtedy sięgnąć po jedną z pożyczek gotówkowych na remont mieszkania lub domu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, jednak to, co zazwyczaj jest kwestią decydującą, to nieduży czas oczekiwania. Czasami możemy dostać pożyczkę tego samego dnia, którego złożymy w banku wniosek! Pieniądze możemy wydać dowolnie - nikt nie będzie kontrolował tego, w jaki sposób spożytkowaliśmy uzyskane środki. 

 

Pożyczki gotówkowe - jak każde rozwiązanie - mają także wady. Główną z nich jest wyższy koszt, niż w przypadku kredytów hipotecznych. Czy ta różnica jest bardzo duża? Zazwyczaj nie, jednak przy wyższych kwotach kredytu może być rzeczywiście istotna. Warto dokładnie porównać oferty i zastanowić się, co będzie najlepszym rozwiązaniem. 

 

Porównaj oferty różnych banków 

Decyzja o wzięciu kredytu nie zawsze jest łatwa i często wymaga czasu. Gdy jednak już zdecydujemy, że chcemy wziąć pożyczkę - kolejnym krokiem jest wybór konkretnej oferty w konkretnym banku. Oferty na rynku są bardzo różne: banki kuszą niskim oprocentowaniem i korzystnymi umowami. Samodzielnie trudno jest porównać dostępne opcje - warto skorzystać więc z porównywarek kredytów. Więcej informacji na temat wyboru najlepszego kredytu na remont lub wykończenie mieszkania znajdziesz na stronie http://madrzepozyczaj.pl/kredyt-na-wykonczenie-mieszkania-na-co-zwrocic-uwage/.

 

Czytaj również: Odwrócona hipoteka – wady i zalety

 

Skąd wziąć pieniądze na remont lub wykończenie mieszkania? Może to być naprawdę duża inwestycja - wiele osób korzysta więc z kredytów w celu zdobycia niezbędnych pieniędzy. Do wyboru mamy kredyty hipoteczne, a także pożyczki gotówkowe - ważny jest w nich okres spłaty, oprocentowanie i dodatkowe koszty kredytu. By dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę madrzepozyczaj.pl.

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17089 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >