Wynajęcie powierzchni w Gdańskim Business Center

Wynajęcie powierzchni w Gdańskim Business Center

Provident Polska wynajmie ponad 4 tys. m kw. powierzchni biurowej w kompleksie Gdański Business Center, budowanym przez grupę HB Reavis, u zbiegu ulic Andersa i Inflanckiej w Warszawie. Firmę Provident Polska reprezentowała w transakcji firma doradcza Colliers International.

 

Pracownicy Provident Polska, lidera na rynku pożyczek gotówkowych, zajmą biura o metrażu 4058 m kw. Wynajmowana powierzchnia znajdzie się na 9 i 10 piętrze części A inwestycji, składającej się z dwóch budynków – szesnasto i ośmiopiętrowego.

 

Czytaj również: Zakup kolejnego zakładu produkcyjnego

 

– Wynajętą przestrzeń planujemy przeznaczyć na siedzibę główną firmy. Zdecydowaliśmy się na Gdański Business Center nie tylko ze względu na komfort, ale również na lokalizację biurowca. Szczęśliwie sfinalizowane negocjacje trwały kilka miesięcy. Siedziba Provident Polska zostanie przeniesiona  do nowego budynku w lipcu bieżącego roku. – mówi Radosław Wierzchowski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Majątkiem w Provident Polska.

 

 

Gdański Business Center to drugi projekt HB Reavis w Polsce. Jest to biurowiec klasy A, o całkowitej powierzchni 46 348 m kw. Doskonała dostępność komunikacyjna i wysoki standard ekologiczny, potwierdzony certyfikatem BREEAM, a także najwyższa jakość wykonania, czynią z niego atrakcyjne miejsce do pracy. Nie bez znaczenia jest również położenie w otoczeniu licznych punktów usługowych i centrum handlowego Arkadia. Provident Polska jest kolejnym, po SNC-Lavalin i KPMG, najemcą powierzchni w tej inwestycji.

 

Czytaj również: Nowi najemcy w Parku Handlowym Zakopianka

 

– Z prawdziwą przyjemnością witamy kolejną firmę w Gdański Business Center. Ten biurowiec jest idealnym miejscem dla biznesu, nie tylko ze względu na jakość i technologię projektu, ale także położenie. Jestem przekonany, że stworzona przez nas przestrzeń spełni wymagania Provident Polska komentuje Stanislav Frnka, CEO HB Reavis Poland.

 

 

Poza wysoką jakością, projekt biurowca uwzględnia także minimalizację kosztów utrzymania budynku. Co więcej, budynek nie będzie obciążony rosnącymi opłatami za użytkowanie wieczyste, jako jeden z niewielu w Warszawie, ponieważ teren, na którym stoi, należy do dewelopera. HB Reavis, poza Gdański Business Center realizuje obecnie w stolicy również projekt Postępu 14. Pierwszą, ukończoną już, inwestycją spółki w Warszawie jest Konstruktorska Business Center na Mokotowie.

 

- Początek tego roku charakteryzuje się znaczącą aktywnością na rynku biurowym – pozwala to mieć nadzieję na kolejne duże transakcje w ciągu całego 2014. Obserwujemy też rosnący trend relokacji najemców do nowszych projektów. – dodaje Paweł Skałba, Partner w Colliers International. 

 

Czytaj również: Nowy najemca Galerii Bursztynowej

 

Provident Polska należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF). W skład Grupy IPF, oprócz Polski będącej największym rynkiem, wchodzą Czechy i Słowacja, Węgry, Rumunia, Litwa, Bułgaria oraz Meksyk. 

2014-03-04
Źródło: fleishmaneurope / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kolonie dla dzieci Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Swego czasu mój syn jeździł na kolonie, ale teraz zamarzyło mu się wyjechać na obóz piłkarski i nawet znalazłem taką ofertę https://soccerskills.pl/pl/ . Od jak...
  • Części zamienne, czy oryginalne? Liczba postów: 80 Grupa: Trudne tema... Interesuję się trochę sprawami gospodarczymi. Z moich prywatnych obserwacji wynika, że przyczyną tego stanu rzeczy jest większa ilość gotówki na rynku. Ot choci...
  • Usprawnienie procesów produkcji Liczba postów: 115 Grupa: Trudne tema... Na pewno teraz juz jest coś w necie;)
  • Reklama firmy Liczba postów: 344 Grupa: Trudne tema... Jeśli prowadzimy marketing internetowy i mamy swój profil w mediach społecznościowych to koniecznie trzeba wiedzieć jak prawidłowo używać hasztagi, ponieważ dzi...
  • Rolnictwo Liczba postów: 251 Grupa: Trudne tema... Wiadomo, że rolnictwo z każdym rokiem się rozwija i widać to na różnych gospodarstwach. Rolnicy inwestują w zaawansowane maszyny, nowoczesne urządzenia i to pom...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 155

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >