Zabudowa szeregowa coraz bardziej popularna

Zabudowa szeregowa coraz bardziej popularna

Ich największą zaletą jest możliwość połączenia cech zamieszkania zbiorowego i indywidualnego. To niewątpliwie przekłada się na atrakcyjną cenę, dzięki czemu nieruchomości powstające w zabudowie szeregowej cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Czytaj dalej

Domy szeregowe są tańsze od wolnostojących, a często ich koszt porównywalny jest z dużo mniejszym metrażowo mieszkaniem w centrum miasta. To sprawia, że coraz więcej ludzi wybiera takie rozwiązanie. Segmenty mają mniejsze działki, jednak nawet niewielki ogródek staje się własnym „kawałkiem ziemi” i daje możliwość relaksu na świeżym powietrzu. Do tego własna piwnica, poddasze, a przede wszystkim garaż. W śródmieściu mieszkańcy nie zawsze mogą liczyć na miejsce postojowe lub trzeba je dodatkowo wykupić. Prywatne wejście, bez wspólnej klatki schodowej, hałasu biegających po schodach dzieci. W porównaniu z domem jednorodzinnym nieoceniona jest również bliskość sąsiada, ułatwiająca nawiązywanie i kultywowanie więzi międzyludzkich oraz zwiększająca poczucie bezpieczeństwa. Inwestorzy dbają o drogi dojazdowe, oświetlenie, a całe otoczenie jest spójne estetycznie i stylistycznie. Ogrzewanie mieszkań w takiej zabudowie wymaga mniejszych nakładów finansowych niż domów wolnostojących.

 

Optymalny wybór

Domy o zabudowie szeregowej zyskują na popularności. Są one coraz częściej wybierane nawet przez osoby szukające swojego pierwszego M. Wynika to m.in. z atrakcyjnej ceny i projektu, który gwarantuje przestrzeń i swobodę. Własny dom to inwestycja z większą perspektywą. Jeśli rodzina się powiększy, szeregowiec z własnym ogrodem, kilkoma sypialniami i łazienkami będzie idealnym rozwiązaniem. Za rynkowym zapotrzebowaniem podąża m.in. firma Skaland. Deweloper realizuje obecnie domy szeregowe w Kamionkach oraz planuje rozszerzyć swoją ofertę tego typu zabudowy w Koninku. Tam, w ramach II etapu osiedla Nowe Koninko powstanie kilka typów szeregowców, w tym o powierzchni ok. 70 do 120 m kw. W cenie 1 m kw. szeregowca, zawarta jest już cena gruntu, a także takie wyposażenie jak ogrzewanie podłogowe, piec gazowy, drewniany taras czy rolety zewnętrzne.

Piętrowy układ domu szeregowego daje możliwość wydzielenia dwóch mieszkań. Taki podział wykorzystuje w swoich projektach Family House. Zarówno inwestycja „Mieszkania przy lesie” jak i „Mieszkania z ogrodem”, oparta jest na tego rodzaju zabudowie. – Dostępne w naszej ofercie nieruchomości pozwalają połączyć zalety mieszkania z sąsiadem za ścianą z takimi walorami domku jednorodzinnego, jak własny ogród. Dodatkowo budownictwo szeregowe pozwala zmniejszyć koszty, przez co cena mieszkania jest bardzo atrakcyjna – mówi Izabella Łukomska -Pyżalska, wiceprezes Family House.

Domy szeregowe cieszą się sporą popularnością ponieważ są pośrednią formą pomiędzy mieszkaniem a własnym domem. Gwarantują sporo przestrzeni i osobne wejście, a czasem też ogródek zupełnie jak w domu jednorodzinnym. Jednocześnie nie izolują od sąsiadów, dając poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Źródło: ARW IMAGE Public Relations / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 256

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >