Zapraszamy architektów na wyjątkowe spotkanie do lubelskiego Centrum Spotkania Kultur

Zapraszamy architektów na wyjątkowe spotkanie do lubelskiego Centrum Spotkania Kultur

27 listopada 2019 o godz. 17:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla architektów. Goście będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Koolhaas Houselife”, a także wziąć udział w spacerze architektonicznym po CSK. Wszystko w lekkiej, przyjemnej atmosferze. Czytaj dalej

 

To już trzecia edycja wydarzenia „Spotkania z architekturą” organizowana przez firmę Bauder we współpracy z Grupą Sztuka Architektury. Przygotowany przez organizatorów bogaty program koncentruje się na tematach architektonicznych wzbogaconych o garść informacji technicznych na temat oferty produktowej Bauder.


 Zapraszamy architektów na wyjątkowe spotkanie do lubelskiego Centrum Spotkania Kultur


Czytaj również: Fasada Roku 2019 - pierwsza 5 wytypowana przez internautów


Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć film Koolhaas Houselife w reż.Ila Beka i Louise Lemoine, który prezentuje jedną z ikon architektury współczesnej, dom w Bordeaux zaprojektowany przez znanego na całym świecie architekta Rema Koolhaasa. Villa Floriac oddana została do użytku w 1988 roku. Dom wypełniony jest nietypowymi rozwiązaniami, ułatwiającymi życie poruszających się na wózku mieszkańcowi. Przewodnikiem po współczesnej architekturze nietypowego domu jest gospodyni Guadalupe Acedo. To z jej perspektywy poznajemy funkcjonowanie ikony architektury od środka. Pełen humoru, pouczający film, na którym z pewnością nie można się nudzić.


Na zakończenie spotkania goście będą mieli okazję wziąć udział w spacerze po Centrum Spotkania Kultury, który poprowadzi dr Magda Parzyszek z Biura Organizacji Działań Kulturalnych CSK. Pani Magda opowie historię powstania budynku, omówi idee, które wpłynęły na taki, a nie inny wygląd projektu, nie zabraknie również kilku ciekawostek. Program oprowadzania bazuje na oprowadzaniach kuratorskich prof. Bolesława Stelmacha i jego książce.

 

Czytaj również: Polski Instytut Rozwoju Biznesu ma zaszczyt zaprosić do udziału w XIII edycji konferencji "Facility & Property Managemnet - bezpieczna i oszczędna nieruchomość"


Wstęp wolny. Wymagana rejestracja na stronie: https://sztuka-architektury.pl/article/13131/pokaz-filmu-koolhaas-houselife-spacer-po-centrum-spotkania-kultur-w-lublinie

2019-11-19
Źródło: Klaxon Communications / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15817 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 147

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >