jakie ogrzewanie na gaz czy olej opałowy?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸

24 sierpnia 2013, 20:03

Zgadzam sie: good 0 bad

A wie ktoś jaka jest karolryczność propan-butan?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 sierpnia 2013, 23:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam ogrzewanie na olej opałowy. Kupuję w [http://www.petroenergia.pl/]. Mają atrakcyjne ceny, a do tego dowożą olej w 48h od zamówienia. Jest to jedna z największych firm handlujących paliwem w centralnej polsce.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 3 marca 2015, 11:05
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 sierpnia 2013, 21:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Kaloryczność propanu jest 2,4 krotnie wyższa od gazu ziemnego natomiast butanu 3,3 krotnie wyższa. Wiem na pewno, że propan ma większy zakres wybuchowości, w razie nieszczelności nie unosi się do góry, ponieważ jest cięższy od powietrza, pozostaje na dole. Dlatego też taki gaz z łatwością może „przejść” do piwnic i kanałów. Np. samochody z napędem na ten gaz nie mogą wjeżdżać na parkingi podziemne. Gaz ziemny natomiast jest lżejszy od powietrza w związku z tym nie ma utrudnień tego typu związanych z jego eksploatacją.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 września 2013, 16:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam pytanie dotyczące zbiorników na gaz. Czy mają odpowiednie zabezpieczenia przed ewentualną ingerencją w ich mechanizm dzieci?

Zgłoś | Cytuj | Link

10 września 2013, 17:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak. Są w 100% bezpieczne.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 września 2013, 21:45

Zgadzam sie: good 0 bad

A jak to jest z mrozami lub upałami? Mają jakiś wpływ na zbiornik?

Zgłoś | Cytuj | Link

12 września 2013, 20:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Zbiornik jest odpowiednio zabezpieczony jak również odpowiednio napełniany (zgodnie z prawami fizyki). Objętość i ciśnienie gazu zmienia się w zależności o temperatury. Powodem tego jest napełnianie zbiorników w 80%.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 września 2013, 20:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Wypytuję się, bo dość poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem dzierżawy zbiornika na gaz. Nie ukrywam, że liczę się z każdym groszem, dlatego chciałbym prosić o cenne rady. Czy warto w to inwestować? Zastanawiałem się również nad kupnem zbiornika, niestety po zapoznaniu się z cenami- nie dysponuje kwotą, która pozwoliłaby mi pokryć koszta początkowe, a zdolności kredytowej nie mam.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2013, 18:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaję mi się, że w Twojej sytuacji jedynym sensowym rozwiązaniem jest dzierżawa i myślę, że nie jest to wcale złe rozwiązanie. Jest to po prostu zdecydowanie wygodniejsza opcja.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 września 2013, 12:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście każda opcja ma swoje dobre i złe strony. Nie będę ukrywać, że widzę także mocne strony zakupu zbiornika na własność...po pewnym czasie użytkowania wyszedłbym na zero. A później gaz mam tańszy niż u dzierżawcy i nie ogranicza mnie żadna umowa.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 23 Grupa: Robimy inst... Pompy odśrodkowe działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na energię kinetyczną cieczy, co pozwala na jej transport na większe odległości. Szcz...
  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >