20-lat minęło! Polska firma obchodzi swój jubileusz

20-lat minęło! Polska firma obchodzi swój jubileusz

Powstała jako firma trzech udziałowców zatrudniających osiem osób. Dziś to jeden z najbardziej uznanych graczy wśród polskich producentów schodów do wnętrz działających na skalę przemysłową. Czytaj dalej

 

11 salonów sprzedaży w kraju, ponad 100 punktów partnerskich, rozbudowana sieć handlowa, własne biuro projektowe, wzornicze oraz linia produkcyjna – to osiągnięcia zrealizowane przez Rintal Polska przez ostatnie 20 lat.

 

Firma Rintal Polska z siedzibą w Tczewie (województwo pomorskie) powstała w lipcu 1994 roku jako wynik ekspansji włoskiego producenta Rintal na rynki europejskie. Przedsiębiorstwo stanowi część Grupy Rintal International posiadającej przedstawicielstwa na całym świecie, zatrudniającej łącznie ponad 500 pracowników obsługujących 15 tysięcy zamówień rocznie.

 

Rintal Polska to najbardziej rozbudowana sieć dystrybucji wśród krajowych firm z branży – przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 100 pracowników, posiadające 11 salonów firmowych znajdujących się w największych miastach w Polsce (Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Bydgoszczy, Olsztynie, Lublinie). To ponad 100 punktów partnerskich rozmieszczonych we wszystkich województwach oraz sieć mobilnych doradców technicznych zajmujących się bezpłatnymi pomiarami oraz dostosowywaniem wybranych przez klientów projektów do posiadanych możliwości technologicznych. Wysokie udziały w rynku Rintal Polska zawdzięcza inwestycjom we własne biuro projektowe oraz wzornicze dzięki którym firma zajmuje się nie tylko produkcją włoskich projektów, ale również – realizacją własnych, autorskich rozwiązań.

 

 Czytaj również: Dawne Browary Warszawskie sprzedane

 

 

 

Czytaj również: Krakowskie inwestycje

 

 

Made in Poland”

 

Projekty, które można znaleźć w portfolio Rinal Polska to połączenie szyku, dynamicznej formy oraz walorów funkcjonalnych zachowanych na najwyższym poziomie. Katalog produktowy to schody drewniane ,metalowe, zabiegowe, kręcone, spiralne, a także poręcze i obicia schodów betonowych. To zarówno modele o klasycznych liniach opartych na tradycyjnych konstrukcjach, jak i nowoczesne propozycje wykorzystujące elementy stalowe, szkła czy oświetlenie ledowe.

 

Projekty Rintal trudno nazwać masową produkcją, nie bez powodu producent wprowadza nie więcej niż dwie-trzy nowości rocznie. Nierzadko to modele dostępne wyłącznie na indywidualne zamówienie, co stanowi w Polsce 75% produkcji. Mimo że większość propozycji jest wynikiem twórczości włoskich architektów, w tym współpracy z jednym z największych biur projektowych na świecie - Giugiaro Architettura, na rynku pojawiają się także modele „made in Poland”. Przykładem są schody dywanowe Otto o finezyjnej konstrukcji opierającej się na stopniach i podstopniach. Propozycja ta najczęściej wykonywana jest z mozaiki bukowej oraz wzbogacana o wyrafinowane elementy wykończeniowe, jak balustrada ze szkła hartowanego czy stali nierdzewnej. Model realizowany jest na indywidualne zamówienie jako schody proste lub zabiegowe.

 

 

 

Aż trudno uwierzyć, że od momentu powstania Rintal Polska minęło 20 lat. Z firmy zatrudniającej kilka osób przekształciła się w przedsiębiorstwo wspierające zatrudnienie nie tylko w lokalnym Tczewie, ale także w innych regionach Polski, w których posiada oddziały firmowe i przedstawicielstwa handlowe.

 

 

Najważniejsze daty 40-letniej historii Grupy Rintal:


 

1974 - powstanie firmy Rintal we Włoszech

 

1980 - Rintal osiąga pozycję lidera w sektorze schodów zabiegowych oraz stalowych schodów spiralnych

 

1987 - powstanie modelu Knock opartego na opatentowanym systemie powtarzalnych modułów wykonanych ze stali nierdzewnej

 

1990 - powstanie modelu Araya, pierwszych zabiegowych schodów modułowych opartych na drewnianej konstrukcji

 

1994 - powstanie Rintal Polska z siedzibą w Tczewie, firma tworzy pierwszy oddział w Sopocie

 

2008 - powstanie modeli Prima Executive Line oraz Knock Wood jako wynik współpracy z Giugiaro Architettura

 

2011 - Rintal Polska organizuje ogólnopolski konkurs dla młodych architektów na projekt schodów do wnętrz

 

2014 - Rintal Polska świętuje 20-lecie istnienia, organizuje promocję „20 lat gwarancji na 20-lecie firmy”

 

 

Źródło: rinta / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >