Budowa III etapu osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach

Budowa III etapu osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach

Montażem symbolicznych wiech zakończyła się realizacja stanu surowego dwóch budynków III etapu osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach. Tym samym planowo zamknięto kolejny etap budowy, której finisz przewidziany jest na koniec 2013 r. Czytaj dalej

 

W ramach inwestycji w trzech budynkach powstaje 317 komfortowych i nowoczesnych mieszkań. Deweloperem/inwestorem osiedla jest austriacka Grupa IMMOFINANZ. Nowoczesne „wiechy” na dwóch niższych budynkach pojawiły się w środowe południe, tj. 6 lutego. Ich zawieszenie oznacza zakończenie prac konstrukcyjnych przy tych budynkach i rozpoczęcie prac wewnętrznych oraz prac przy elewacjach.

 

Czytaj również: Autorski program „Rodzina na Twoim”

 

 

 

Symboliczne zawieszenie wiech w czasie przewidzianym harmonogramem to przede wszystkim jasny sygnał dla naszych Klientów, że budowa rozpoczęta w czerwcu ub. roku przebiega terminowo. Przed nami jeszcze, planowane na maj, zamknięcie stanu surowego wysokiego budynku, a także pozostałe prace, w tym m.in. instalacyjne oraz zagospodarowanie terenu – mówi Janusz Olesiński, dyrektor projektu Dębowe Tarasy III.

 

Czytaj również: Zimowe oblicze Świerkowej Polany

 

 

Uroczystość zawieszenia wiechy (na Górnym Śląsku zwanej glajchą) to tradycja budowlana. W taki właśnie sposób zwyczajowo świętuje się zakończenie jednego z ważniejszych etapów budowy domu – położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu. Przywilejem zlecającego budowę jest przybicie ostatniego gwoździa mocującego krokiew, a na najwyższym elemencie więźby mocowany jest wieniec, przyozdobione drzewko lub bukiet. Na współczesnych budowach – jak na Dębowych Tarasach – funkcję wieńca często pełnią nieduże, ale pomysłowe konstrukcje z drewna. Uroczystość jest okazją do podziękowania wszystkim za dotychczasowy wysiłek włożony w budowę oraz do wspólnego świętowania.

 

 

 

Źródło: Plus Communication / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 62

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >