Budowa Victoria Business Center w Poznaniu

Budowa Victoria Business Center w Poznaniu

1409 m² szkła i 65 ton stali na powierzchni 10 110m2 nowoczesnego biurowca w ścisłym centrum Poznania. Przeszklone atrium, ogrody wewnętrzne i nowa aranżacja: wiemy już jak będzie wyglądał po całkowitej przebudowie dawny budynek Victoria Center – obecnie Victoria Business Center z 4,800m2 powierzchni użytkowej do wynajęcia. Irlandzki inwestor, firma MONTI, który od czerwca prowadzi generalny remont budynku przy ul. Strzeleckiej 49 w Poznaniu, zaprezentował wizualizacje i nową wizję.

 

"Z wewnętrznej części budynku usunęliśmy praktycznie wszystko, dawne wnętrza Victoria Business Center są teraz puste. Nie ma w nim ścian, starych ruchomych schodów, a w ubiegłym tygodniu usunięto główny strop – dzięki temu w centralnej części budynku będzie można umieścić przeszkloną konstrukcję atrium i naturalne ogrody. Przeważająca część prac będzie odbywała się wewnątrz budynku – natomiast fasada zostanie odświeżona i oczyszczona. Już wkrótce Victoria Business Center przemieni się w najwyższej klasy biurowiec, który będzie wyróżniał się nowoczesnością i centralną lokalizacją. Położenie w sercu Poznania to zarówno prestiż, jak i wygoda."– mówi John McNally – Manager w polskim oddziale firmy MONTI.

 

Czytaj również: Nieznaczny spadek sprzedaży mieszkań

 

 

Głównym argumentem zachęcającym irlandzkiego dewelopera do 13-milionowej inwestycji jest właśnie lokalizacja Victoria Business Center. Położony blisko Starego Rynku, nad samą rzeką Wartą, w pobliżu centrów handlowych nowoczesny biurowiec będzie tworzył przestrzeń przyjazną biznesowi. Dodatkowym atutem jest znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie park i środki komunikacji miejskiej.

 

 

Victoria Business Center zostanie wypełnione nowoczesnymi biurami. Główny ich atut to możliwość swobodnego aranżowania przestrzeni. W zależności od potrzeb najemców na trzech poziomach będzie można zagospodarować zarówno 100 m², jak i 4,800 m². Budynek będzie posiadał wszystkie udogodnienia biurowców klasy A: klimatyzację, system kontroli dostępu, windy, zintegrowany system komunikacji i przesyłania danych. Oprócz nowoczesnych i przestronnych wnętrz dodatkowym atutem będą 93 miejsca na podziemnym parkingu. Do ciekawych z designerskiego punktu widzenia rozwiązań należy projekt atrium, które zostanie osadzone w centralnej części budynku. Szklane zadaszenie i ściany wypełnią przestrzeń na trzech poziomach naturalnym światłem. Dodatkowo biurowiec zostanie ożywiony przez znajdujące się w atrium naturalne ogrody, które nadadzą budynkowi unikalnego i nowoczesnego charakteru.

 

 

Czytaj również: W Warszawie powstaje kompleks luksusowych apartamentów

 

Inwestor, który całkowicie przebuduje wnętrze budynku to irlandzka firma MONTI (www.monti.ie) z główną siedzibą w Dublinie i biurem w Poznaniu. Jej działalność skupia się wokół projektów deweloperskich, zarządzania finansowego, rozwoju nieruchomości i zarządzania aktywami. Polska jest dla firmy MONTI obszarem nowych działań biznesowych. Swoje inwestycje w sektorze nieruchomości prowadzi zarówno w Poznaniu, jak i w Warszawie – oprócz tego, aktywnie szuka tu nowych możliwości rozwoju.

 

 

Neil Monahan, Członek Zarządu w firmie MONTI twierdzi, że Poznań to idealne miejsce dla nowych inwestycji: Firma MONTI zdecydowała się zainwestować w Poznaniu po zbadaniu możliwości innych dużych miast Polski. Do jego zalet należy duże i niezwykle żywe centrum, które nadal daje wiele możliwości rozwoju, silna baza uniwersytecka, szybko rozwijający się przemysł i infrastruktura, bliskie sąsiedztwo z Niemcami, a także gościnni mieszkańcy, których bardzo polubiłem. Poznań to miasto skrywające ogromny potencjał dla nowych inwestycji.

 


Źródło: Qaconsulting / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18522 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >