Czym zajmuje się zarządca nieruchomości?

Czym zajmuje się zarządca nieruchomości?

Chociaż w 2013 roku zniesiony został obowiązek posiadania licencji państwowej przez zarządców nieruchomości to w praktyce wszyscy liczący się na rynku taką licencję posiadają. Można też zarządzać nieruchomościami w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, ale wszyscy zarządcy nieruchomości muszą posiadać specjalistyczne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej od wykonywanych czynności.

 

Osoba wykonująca zawód zarządcy nieruchomości musi mieć co najmniej średnie wykształcenie i wiedzę pozwalającą na administrowanie, nadzór techniczne a w razie potrzeby na pośrednictwo w sprzedaży i zakupie nieruchomości. Wszystkie czynności wykonywane przez zarządcę nieruchomości powinny być wyszczególnione w umowie cywilno-prawnej z klientem. Jest to praca przeznaczona dla osób energicznych, wszechstronnych i odpowiedzialnych. Z zawodem zarządcy nieruchomości wiąże się bardzo atrakcyjne wynagrodzenie znacznie przewyższające średnią krajową.

 

Czym zajmuje się zarządca nieruchomości ?

 

Jak znaleźć dobrego zarządcę nieruchomości?

Zawód zarządcy nieruchomości wymaga dużego doświadczenia. Dlatego warto współpracować z firmą, która istnieje już jakiś czas na rynku i może poszczycić się portfolio zadowolonych klientów. Nieruchomości.mawen.pl to warszawska firma z oddziałami w Poznaniu i Ożarowie mazowieckim, która świadczy usługi dla różnych klientów – począwszy od osób, które maja na wynajem tylko 3 mieszkania, a skończywszy na spółdzielniach mieszkaniowych i wspólnotach. Zajmuje się również obiektami komercyjnymi takimi jak firmy, sklepy, salony samochodowe, magazyny a także nieruchomościami należącymi do Skarbu Państwa. Zarządcy nieruchomości pracujący w nieruchomości.mawen.pl uczestniczą w regularnych szkoleniach specjalistycznych i są na bieżąco z najnowszymi przepisami prawa.

 

Jakie czynności wykonuje zarządca nieruchomości?

W zależności od treści umowy zarządca nieruchomości zajmuje się kompleksowym administrowaniem obiektem a więc: obsługą prawną czyli wszelkiego rodzaju umowami, obsługą techniczną – współpracą z firmami sprzątającymi i remontowymi, rozliczeniami i obsługą księgową. W razie potrzeby, po udzieleniu pełnomocnictwa przez właściciela zarządca nieruchomości może zająć się sporządzeniem oferty, przygotowaniem obiektu do sprzedaży i samym aktem sprzedaży nieruchomości. Zawód zarządcy nieruchomości jest ceniony ze względu na znaczne oszczędności jakie właścicielom obiektu przynosi zatrudnienie dobrego specjalisty.

 

Czytaj również: Rozstrzygnięto konkurs na projekt zagospodarowania Placu Centralnego Osiedla Europejskiego w Gorzowie Wielkopolskim

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17750 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >