Deweloperzy inwestują na północy Warszawy

Deweloperzy inwestują na północy Warszawy

Na północne krańce Warszawy, sąsiadujące bezpośrednio z Puszczą Kampinoską, coraz przychylniej spoglądają inwestorzy, przedsiębiorcy i... deweloperzy.

Wśród okolicznych gmin wyróżnia się Czosnów- posiadająca wyjątkowo dobrze rozwiniętą infrastrukturę: nowoczesną stację uzdatniania wody, nową sieć kanalizacyjną, zaplecze edukacyjne oraz, za sprawą modernizacji trasy S7, perspektywy na jeszcze dogodniejsze połączenie z Warszawą.

Gmina Czosnów leży 16 km na północ od Warszawy i sąsiaduje m. in. z Łomiankami, Izabelinem, Nowym Dworem Mazowieckim i Jabłonną. Wśród miejscowości wchodzących w jej skład można odnaleźć Małocice, Sady, Kazuń czy Palmiry. Bliskość miasta w połączeniu z unikatowym położeniem gminy, pomiędzy Puszczą Kampinoską a Doliną Wisły, można śmiało uznać za jej główny atut. To przede wszystkim spokojne, ciche i miejsce dające możliwość odetchnięcia od zgiełku miasta. Z drugiej strony- liczne sklepy, restauracje, czy zakłady usługowe sprawiają, że codzienne życie z dala od ścisłego centrum miasta jest wygodne i bezproblemowe.  Co roku na terenie gminy powstaje kilka dużych firm z kapitałem zagranicznym. Działające już zakłady przyciągają wciąż nowych inwestorów. Nie da się ukryć, że specyficzne umiejscowienie gminy również wpływa na poprawę jakości życia jej mieszkańców. Mówiąc o przyrodniczych i infrastrukturalnych zaletach Gminy Czosnów, należy podkreślić również  jego wyjątkowo dynamiczny rozwój.
 
Wśród najbliższych planów inwestycyjnych, najważniejszym jest modernizacja trasy S7 od węzła Powązkowska do Płońska. W 2013 zostanie oddana do użytku nowoczesna trzypasmowa trasa zbudowana na miarę standardów europejskich.  Jak mówi wójt gminy Antoni Kręźlewicz: „są już najważniejsze decyzje – środowiskowe i lokalizacyjne, niezbędne do rozpoczęcia modernizacji.” Oznacza to, że dojazd do centrum miasta (30 km) będzie niebawem zajmować jedynie 35 minut. Już teraz w obrębie gminy kursują busy - w godzinach szczytu nawet co 30 minut, zapewniające dojazd z okolicznych miejscowości do Czosnowa, w którym, na pasażerów czekają autobusy „Ł” łączące z Warszawą.
 
Planowane jest również uruchomienie kolejnych linii autobusowych - miejskich i podmiejskich. Przewidziano również utworzenie stałego połączenia szynobusami między Warszawą a Modlinem, w związku z projektowanym portem lotniczym. Budowa modlińskiego lotniska daje gminie Czosnów perspektywę rozbudowy infrastruktury drogowej, a co za tym idzie usprawni komunikację, jednocześnie nie wywierając negatywnego wpływu na jakość życia jej mieszkańców. ”Planowana budowa lotniska Modlin nie wpłynie na komfort życia mieszkańców Czosnowa, ponieważ ani naloty, ani podchodzenia do lądowania nie będą odbywać się nad terenem gminy” - komentuje Kręźlewicz. Gmina dysponuje dobrze rozwiniętym zapleczem edukacyjnym – na jej terenie działa 7 szkół podstawowych oraz 5 gimnazjów, przy czym Wójt zapewnia, że ta ilość to „zabezpieczenie z naddatkiem”. Oprócz wspomnianych powyżej walorów przyrodniczych i ambitnych planów rozbudowy infrastruktury, gmina posiada jeszcze jedną wielką zaletę - solidnie przemyślany plan zagospodarowania, opracowany w 2003 roku. „Wcześniej na terenie naszej Gminy powstały setki domów, jednak ta zabudowa nie była zorganizowana. W osiedlach realizowanych dziś przez dużych, doświadczonych deweloperów, funkcjonowanie wszystkich mediów jest tańsze, ponadto dojazd do inwestycji gwarantuje deweloper, co znacznie ułatwia komunikację w przypadku np. tak srogiej jak ubiegłoroczna zimy.” - podsumowuje Kręźlewicz. Przykładem jest UBM, austriacki inwestor, który realizuje projekt Oaza Kampinos. O wyjątkowości osiedla decyduje w tym wypadku pomysł na zaprojektowanie domów, które swoim charakterem i wyglądem wpisują się w zalesiony, mazowiecki pejzaż Czosnowa. Na terenie Oazy Kampinos powstaną m. in.: korty tenisowe, fitness club, portiernia, budynek komercyjny oraz place zabaw czy przedszkole. Wcześniej w tym rejonie dominowały indywidualne przedsięwzięcia realizowane własnym sumptem. Oaza Kampinos to największa tego typu, inwestycja mieszkaniowa. „Powietrze, ogrom zieleni i spokój, to cechy rozpoznawcze naszej gminy –  dodaje Wójt. - Oczywiście, gmina się rozwija, część terenów zielonych zostaje zabudowana, dbamy jednak, by odbywało się to w sposób przemyślany, przez sprawdzonych inwestorów, na dużych obszarach”.
 

 

Źródło: Kostrzewa PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18531 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 234

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >