Dlaczego warto skorzystać z pomocy agenta nieruchomości, sprzedając mieszkanie?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agenta nieruchomości, sprzedając mieszkanie?

Rynek nieruchomości obecnie odbił się od dna. To w sumie jest dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę sytuację związaną z pandemią. W zeszłym roku ceny mieszkań nieco spadły, a i popyt był mniejszy, wszak sytuacja na rynku pracy wymagała lepiej się zastanowić nad zakupem, by potem mieć problem ze spłatą kredytu. Oczywiście pewnie mało kto by się spodziewał, że w tym roku będzie wielkie boom i ceny mieszkań poszybują do góry. Aktualnie wartość nieruchomości wzrosła średnio o ponad 10%, co jest naprawdę wysoką kwotą. W takiej sytuacji sprzedaż mieszkania wydaje się więc czymś łatwym, szczególnie że jest popyt. Jednak nic bardziej mylnego, bo owy rozwój dotyczy nie rynku wtórnego, lecz nowych nieruchomości. Dlatego też chcąc sprzedać mieszkanie, warto zastanowić się, czy należy skorzystać z pomocy agenta nieruchomości. Czytaj dalej

 

 

Sprzedaż mieszkań – Warszawa, Katowice i Wałbrzych

Jak wygląda sprzedaż mieszkań? Warszawa jest miastem, gdzie wydaje się, że łatwo można sprzedać lokum, wszak zapotrzebowanie jest duże. Podobnie jest w mniejszych miastach, acz bardzo rozwiniętych, czego dobrym przykładem są Katowice. Ale w przypadku mniej rozwiniętych miejscowości, sytuacja jest już bardziej patowa. Jednocześnie trzeba pamiętać, że w dużych miastach jest popyt na nieruchomości nowe albo te o wysokim standardzie. Aktualnie coraz więcej osób rezygnuje z kupna mieszkania w dużym blokowisku. Ceniona jest ergonomia, wygoda i komfort, a jednocześnie metraż schodzi na dalszy plan. Prawda jest taka, że łatwiej sprzedać czy wynająć kawalerkę w nowoczesnym budynku, niż duże mieszkanie w blokowisku. Ale jedno jest pewne – w każdym przypadku niejako trzeba mieć dużo szczęścia, by udało się sprzedać nieruchomość na własną rękę. Swoją drogą jest to proces czasochłonny i nader stresujący, bo do ogarnięcia formalności jest sporo, a jednocześnie kupiec chce jak najszybciej dobić transakcji. Wam też na tym zależy, bo boicie się, aby ta osoba się nie rozmyśliła. W takim więc przypadku uzasadnione jest zatrudnienie agenta nieruchomości, który rzeczywiście Wam pomoże.

 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agenta nieruchomości, sprzedając mieszkanie?

 

Czytaj również: Dlaczego sprzedając mieszkanie warto podawać jego cenę na portalach sprzedażowych?

 

Doświadczenie i wiedza w jednym

Wiadomą rzeczą jest, że zatrudniając agenta nieruchomości, warto wybrać osobę z doświadczeniem i wiedzą. W sumie wcale nie jest trudno znaleźć dobrego agenta. Wystarczy tylko poczytać opinie, ale też przejrzeć stronę, na której można przeczytać o doświadczeniu. A gdy już dobrego agenta nieruchomości znajdziecie, to macie pewność, że zna dobrze rynek, przepisy prawa, a także podsiada wiedzę na temat marketingu. Efekt jest jeden, jego pomoc w sprzedaży mieszkania jest duża, ale to także bezpieczeństwo transakcji, o które także nie musicie się bać. Ale skupmy się na owym planie marketingowym. Otóż agent nieruchomości przygotuje go w oparciu o Twoje lokum. Podejmie działania promocyjne, a także przygotuje ciekawą ofertę. I na pewno nie będzie to tylko kilka zdjęć zrobionych smartfonem. Będzie to cały plan, który obejmie wypracowanie profilu klienta, dostosowanie oferty pod niego, a potem już bezpieczną finalizację. W ten sposób masz szansę sprzedać nieruchomość szybko i z dobrym zyskiem.


Home staging – naprawdę warto

Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć, że agent nieruchomości przeprowadzi home staging, czyli sprawi, że mieszkanie będzie atrakcyjniejsze dla klienta. Oczywiście czasami wystarczy tylko poprzestawianie mebli czy też dodanie kilku dodatków, by zachować ergonomię, a przy tym uwydatnić walory estetyczne. Ale w większości przypadków wręcz obowiązkowe jest przeprowadzenie home stagingu, czyli agent zleci przeprowadzenie małego remontu. Może być to pomalowanie ścian czy zastosowanie do tego jeszcze dekoracji. Koszty tego są niewielkie, a efekt pozwala na łatwiejsze i szybsze sprzedanie nieruchomości po wyższej cenie. Zatem warto! Wiadome, że większość z nas jest wzrokowcami, stąd także oglądając nieruchomości, pierwsze wrażenie jest ważne. Stąd także zdjęcia muszą być profesjonalnie wykonane i tym również zajmie się agent. Ma się więc pewność, że płacąc za jego usługi osiągnie się dużą ilość korzyści.

 

Czytaj również: Agent nieruchomości zdradza sposoby na dobrą sprzedaż mieszkania lub domu

 


Agent nieruchomości pomoże wycenić mieszkanie i będzie to rzetelna i pewna wycena. Oparta zostanie na cenie rynkowej, ale też stanie faktycznym.

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19203 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 119

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >