Ile kosztuje ubezpieczenie domu ?

Ile kosztuje ubezpieczenie domu ?

Dom i rodzina stanowią jedne z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. To dlatego podchodzimy do nich ze szczególną troską, chcąc je chronić i otaczać opieką. Czy da się jednak ochronić dom? Pomóc w tym może ubezpieczenie domu. Dlaczego? Otóż inwestycja w polisę ubezpieczeniową domu lub mieszkania może okazać się wydatkiem minimalnym w stosunku do strat, jakie możemy ponieść bez takiego zabezpieczenia. Jednak ile kosztuje ubezpieczenie domu lub mieszkania? Czytaj dalej

 

Kiedy ubezpieczenie domu jest niezbędne?

Ubezpieczenia w Polsce dzielimy na obowiązkowe i dobrowolne. Do pierwszej grupy możemy zaliczyć OC komunikacyjne – tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Każdy zarejestrowany w naszym kraju pojazd musi takie ubezpieczenie mieć. Inaczej ma się sprawa w przypadku polis dobrowolnych, do których należy właśnie ubezpieczenie domu. Przed zakupem takiego ubezpieczenia pojawia się zawsze pytanie – czy warto je mieć i czy taki zakup jest zasadny?

 

Biorąc pod uwagę, że dom stanowi jedną z najważniejszych wartości jakie posiadamy, jej utrata może być szczególnie dotkliwa. W takiej sytuacji, odpowiedź na postawione wyżej pytanie zdaje się być oczywista. Dodatkowo, koszty ubezpieczenia domu lub mieszkania, w porównaniu do strat poniesionych w wyniku jego zniszczenia, są wręcz symboliczne.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie domu ?Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Czytaj również: Jak ubepieczyć swoje mienie przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych?

 

Warto także wiedzieć, że ubezpieczenie domu jest wymagane w przypadku zakupu nieruchomości na kredyt. W takiej sytuacji, banki żądają zabezpieczenia nieruchomości odpowiednią polisą ubezpieczeniową.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Podobnie jak w przypadku polis komunikacyjnych, nie ma tutaj stałej i jednakowej stawki dla wszystkich. Ostateczny koszt takiego ubezpieczenia zależy od bardzo wielu czynników. Dość powiedzieć, że na ostateczną cenę wpływ będzie miała np. powierzchnia nieruchomości, jej wiek czy położenie.

 

Kupując ubezpieczenie domu lub mieszkania, nie warto kierować się ceną. Podczas jego zakupu, powinniśmy przede wszystkim kierować się zakresem i dobrać polisę do naszych potrzeb upewniając się wcześniej, przed jakimi zdarzeniami chroni.

 

Jak wybrać dobre ubezpieczenie mieszkania?

Podstawowa wersja ubezpieczenia obejmuje najczęściej tylko mury i elementy stałe i chroni je przed skutkami zdarzeń losowych. Dużo lepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie rozszerzone o takie elementy, jak wyposażenie wnętrza, ochrona przed kradzieżą z włamaniem lub zniszczeniem.

 

Oczywiście taka polisa będzie droższa, jednak w ten sposób będziemy zabezpieczeni w dużo szerszym zakresie, a tym samym będziemy mogli liczyć na większe odszkodowanie, gdy zajdzie taka potrzeba. – Wybór okrojonej wersji polisy w dłuższej perspektywie może nam przysporzyć więcej szkody, niż faktycznego zysku. Dlatego przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdźmy zakres takiego ubezpieczenia, by w przyszłości uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania – radzą eksperci firmy Beesafe.pl.

 

Czytaj również: Czy warto ubezpieczyć panele fotowoltaiczne?

 

A gdzie kupić ubezpieczenie domu lub mieszkania dopasowane do naszych potrzeb? Z pomocą przychodzi firma Beesafe, która poszerzyła swoją ofertę o ubezpieczenia nieruchomości. Już teraz przekonaj się sam, jak wiele możesz zyskać na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-ubezpieczenia-nieruchomosci/.

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 196

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >