Kolejne etapy prac na Osiedlu Aleje Praskie

Kolejne etapy prac na Osiedlu Aleje Praskie

Develia wprowadziła do sprzedaży kolejny etap osiedla Aleje Praskie na warszawskim Grochowie. W jego ramach powstaną dwa 4-piętrowe budynki z 252 mieszkaniami o powierzchni od 28 do ponad 103 metrów kwadratowych. Prace budowlane już się rozpoczęły, a termin oddania do użytku zaplanowano na I kwartał 2026 roku. Czytaj dalej

 

 

Kupujący mogą wybierać spośród kompaktowych kawalerek, jak i przestronnych 5-pokojowych apartamentów. Do każdego lokalu przypisane są powierzchnie zewnętrzne w postaci tarasów, balkonów lub zielonych ogródków. Do użytku mieszkańców zostanie oddana podziemna hala garażowa z miejscami postojowymi przystosowanymi do zamontowania ładowarek elektrycznych, komórkami lokatorskimi oraz boksami na rowery. Na kondygnacji parterowej jednego z budynków powstanie przestronna przestrzeń usługowa o powierzchni 1200 m kw. z przeznaczeniem na przedszkole. Deweloper przewidział dla niego również prywatny plac zabaw obok budynku.

 

Kolejne etapy prac na Osiedlu Aleje PraskieOsiedle Aleje Praskie

Czytaj również: Zielony dach na warszawskim Zakładzie Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych

 

Aleje Praskie powstają w myśl zasad zrównoważonego rozwoju i z zastosowaniem rozwiązań ograniczających jego wpływ na środowisko naturalne. Pomiędzy poszczególnymi etapami inwestycji zaplanowano rozległe, otwarte dla lokalnej społeczności powierzchnie zielone. Centralnym punktem osiedla będzie przestronny, wewnętrzy dziedziniec z dużą ilością drzew i krzewów, placem zabaw oraz siłownią plenerową. Powstanie również tężnia solankowa – to pierwsze tego typu rozwiązanie w projekcie deweloperskim w Warszawie. Deptaki pomiędzy budynkami uatrakcyjnią drewniane pomosty i podświetlone LED-owym światłem tarasy oraz elementy wodne, przy których staną siedziska i ławki. Główny ciąg komunikacyjny i wnętrza kwartałów urozmaicą wytłumiające hałas sztuczne pagórki. Powierzchnie zielone zostaną pokryte łąkami kwietnymi zapewniającymi odpowiednie warunki dla zapylaczy i innych owadów. Ruch samochodów na terenie osiedla będzie ograniczony do niezbędnego minimum. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych etapów deweloper wystąpi o przyznanie certyfikatu w systemie BREEAM. Otrzymanie takiego zaświadczenia oznacza, że inwestycja jest przyjazna dla ekosystemu i komfortowa dla mieszkańców. Wiążą się z tym również wymierne korzyści dla nabywców – zastosowanie energooszczędnych materiałów oraz odnawialnych źródeł energii przekłada się na niższe rachunki za eksploatację mieszkań i części wspólnych.

 

- Aleje Praskie, nasza flagowa inwestycja w Warszawie, to projekt, w którym komfort mieszkańców stawiamy na równi z dbałością środowisko i istniejącą tkanką miejską. Zastosowane przez nas rozwiązania mają zapewnić nie tylko wysoką jakość dla nabywców, ale również zminimalizować jego oddziaływanie na lokalny ekosystem. We wcześniejszych etapach sprzedaliśmy 750 lokali. Popularność, jaką cieszy się to osiedle wśród kupujących, świadczy, że „zielone” inwestycje, projektowanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, są przyszłością rynku nieruchomości – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.


Mocnym atutem inwestycji jest również lokalizacja na praskim Grochowie w okolicy o rozbudowanej infrastrukturze usługowej, edukacyjnej i komunikacyjnej. W pobliżu działają liczne kawiarnie, restauracje, sklepy, szkoły oraz przedszkola. W ciągu kilku minut można dojść do jednego z największych oraz najpiękniejszych warszawskich parków – Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Paderewskiego. W okolicy znajdują się również park im. J. Polińskiego oraz park im. Obwodu Praga Armii Krajowej.  Bliskość ważnych węzłów komunikacyjnych, takich jak ul. Grochowska, ul. Targowa, al. Waszyngtona czy al. Stanów Zjednoczonych, zapewnia wygodne połączenie z centrum Warszawy i pozostałymi dzielnicami. Mieszkańcy mogą korzystać również z licznych linii autobusowych i tramwajowych, a w przyszłości również planowanej III linii metra (stacja Mińska).

 

Czytaj również: Nowa inwestycja mieszkaniowa na mapie Warszawy - Autonomia Praska

 

Autorem projektu architektonicznego kolejnego etapu Alei Praskich jest pracownia FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki, a generalnym wykonawcą – Kalter. Zakończenie budowy przewidziane jest na I kwartał 2026 roku. Ceny zaczynają się już od 12 900 zł za metr kwadratowy.

Źródło: Tauber PR / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 240

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >