Miejsce parkingowe pod ziemią

Miejsce parkingowe pod ziemią

Parkingi, a raczej ich niewystarczająca liczba, nie od dzisiaj są problemem każdej miejskiej infrastruktury.

W dzisiejszej przestrzeni miejskiej nie ma już miejsca na zwykłe terenowe place parkingowe. Coraz częściej za to budowane są parkingi piętrowe.

Budowanie miejsc postojowych pod ziemią jest popularne głównie w budownictwie mieszkaniowym. W poziomach piwnicy powstają garaże dla przyszłych lokatorów. Aby jednak naprawdę uwolnić osiedla od zatłoczonych samochodami ulic i poboczy, należałoby budować pod osiedlami mieszkaniowymi nie tylko garaże dla mieszkańców, ale i ogólnodostępne parkingi.

- Parking podziemny to spory koszt. W naszej inwestycji ze względu na ciężkie warunki gruntowe, dodatkowo będziemy musieli obudować go ściankami szczelinowymi – mówi Grzegorz Górka, architekt inwestycji Hubska Centre we Wrocławiu, w której przewidziano 3-poziomowy parking podziemny - Jeden poziom będzie ogólnodostępny, pozostałe dwa będą przeznaczone dla mieszkańców i właścicieli biur Hubskiej.
Jest to kolejna dobra wiadomość dla Wrocławia, którywkrótce wzbogaci się również o 4-poziomowy parking pod placem Nowy Targ. Czy czarne scenariusze zaparkowania w centrum miasta się skończą?

Nowe parkingi powstają także przy centrach handlowych, których lokalizacja to często ścisłe centrum miasta. W wielu z nich pierwsza godzina postoju jest gratis, co jest dodatkowym plusem, jeśli wybieramy się do miasta tylko na chwilkę.
Źródło: inplusPR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 85

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >