Na Śląsku powstaje nowoczesny budynek mieszkalny

Na Śląsku powstaje nowoczesny budynek mieszkalny

W centrum Katowic przy ulicy Widok, niecałe 1,5 km od Spodka stanie jeden z najciekawszych architektonicznie budynków mieszkalnych na Śląsku, który do centrum miasta ma przyciągnąć artystów, biznesmenów i obcokrajowców. Czytaj dalej

W 2009 redNet Consulting umieścił Widok na II miejscu najciekawszych inwestycji dla obcokrajowców na Śląsku

W Katowicach ruszają prace nad Apartamentami Widok według projektu bytomskiej pracowni medusa group. Jak zapowiada inwestor, katowicka firma MK Inwestycje budynek zostanie ukończony pod koniec 2011 roku. Widok,  położony niecałe 1000 m od Silesia City Center będzie jednym z najnowocześniejszych budynków mieszkalnych w centrum Katowic, ma go  wyróżniać przede wszystkim architektura. Jest to także pierwsza inwestycja o podwyższonym standardzie, która zostaje wznowiona w Katowicach po kryzysie na rynku nieruchomości.

Trawa na dachu vs siatka

Hartowane szkło, siatka X-TEND projektu Thomasa Farwagnera, ta sama, co w designerskim Brooklyn Museum of Art. w Nowym Jorku i hotelu Burj al Arab w Dubaju, a do tego tarasy z pochodzącego z Indonezji egzotycznego drewna bangkirai, to tylko niektóre z detali, które mają wyróżnić Widok na tle innych inwestycji w regionie. A ma być jeszcze ciekawiej. Sama bryła budynku składać będzie się z wyrastających z antracytowej elewacji zielonych kostek z ogromnymi, sięgającymi 2 m przeszkleniami, z kolei zielony dach, stworzy dla właścicieli tarasów najwyższej kondygnacji namiastkę ogrodów.
 
- Widok jest próbą pokazania czegoś nowego w ofercie mieszkaniowej Katowic. Chcielibyśmy zrealizować projekt, który za dwie, trzy dekady dalej będzie się chciało oglądać – mówi o Widoku Bartłomiej Ślezioński prezes MK Inwestycje. I dodaje: Widok to będzie inwestycja nowoczesna, minimalistyczna, ale i funkcjonalna. O jakości budynku mają świadczyć detale architektoniczne, nie „pomnikowy” marmur na elewacji.

Jak podkreśla architekt Łukasz Zagała z bytomskiej pracowni medusa group, która odpowiada za projekt, architektura budynku ma wpisywać się w to, co zastane, a nie przytłaczać okolicy.  - Architektura budynku została rozczłonkowana poprzez wysunięte kostki mieszczące przeszklenia o dużym gabarycie, zapewniające przyszłym mieszkańcom kontakt z otoczeniem. Rozczłonkowanie zmniejsza optycznie bryłę, nadając jej skalę dużo mniejszego zespołu mieszkaniowego, a przez to nieprzytłaczającego.  Całość zagospodarowania terenu oraz dachy zaprojektowano w przeważającej części jako zielone trawniki oraz mchy i porosty, które wpisują się w zastany kontekst – mówi Zagała.

Bartłomiej Ślezioński dodaje, że inwestycja ma wnieść powiew świeżości na katowicki rynek mieszkaniowy. – Do tej pory na śląskim rynku  nieruchomości brakowało inwestycji ciekawych architektonicznie, zaprojektowanych według światowych trendów. Widok ma szansę być pierwszy, rozpoczynając w Katowicach modę na budownictwo mieszkaniowe z wyższej półki – mówi. - Z Widokiem startujemy w momencie, w którym tyle mówi się o nowoczesnym wizerunku Katowic. Architektura, także ta mieszkaniowa jest w stanie również ten wizerunek poprawić, przyciągając do centrum miasta artystów, biznesmenów, a przede wszystkim ludzi młodych – dodaje.

 


Mieszkanie z 3 poziomami i Spodek za sąsiada

W sumie w czterokondygnacyjnym Widoku powstaną 42 lokale, w tym 37 lokali jednopoziomowych i 4 dwupoziomowe.  W budynku deweloper przewidział mieszkania M2, M3, M6 oraz studia. Gratką dla wymagających klientów ma być 3 poziomowe mieszkanie z antresolą. Na dachu z kolei powstaną tarasy, na które wychodzić będzie się z antresol wysuniętych ponad kalenicę budynku. Pod budynkiem powstanie parking podziemny na 53 samochody, połączony widną z mieszkaniami i apartamentami. W sumie budynek będzie miał powierzchnię 2760 m2. Ceny lokali zaczynać się będą od 6500 złotych.

- Widok będzie dawał ogromną możliwość wyboru typu mieszkań. Powstaną zarówno lokale o dużej powierzchni, sięgające 210 m2 i liczące nawet 3 piętra, jak również kameralne studia o powierzchni 37 m2. Na parterze z kolei powstaną ekskluzywne punkty usługowe – mówi Monika Śleziońska dyrektor ds. marketingu i sprzedaży MK Inwestycje.

Inwestycja, zdaniem dewelopera ma przyciągnąć do Katowic przede wszystkim młodych ludzi, ceniących sobie dobrą architekturę oraz biznesmenów, którzy chcą prowadzić firmę w ciekawym otoczeniu. – Widok jest jedną z najlepiej skomunikowanych inwestycji w Katowicach. Położony jest niecałe 1000 metrów od największego na Śląsku centrum handlowego i 1,5 km od Spodka, Rynku i dworca kolejowego. W sąsiedztwie znajdują się także 2 przedszkole, 2 licea, żłobek,  2 szkoły podstawowe i gimnazjum – wylicza Śleziońska. – Te elementy sprawiają, że budynek jest atrakcyjny zarówno dla biznesmena, singla, jak również rodzin – dodaje.

To już pora na taki budynek?

Widok według pierwotnych planów miał powstać z końcem 2009 roku. Z powodu sytuacji na rynku inwestycja jednak została odłożona w czasie. Teraz deweloper wraca do swoich planów sprzed roku.   - Czekaliśmy na lepsze czasy i koniunkturę na śląskim rynku nieruchomości. Inwestycją tą od początku interesują się zamożni klienci i obcokrajowcy, którzy widzą w niej dobrą lokatę kapitału. Tak się też składa, że większość z nich to osoby posiadające akcje, firmy, udziały w spółkach, więc osoby, które bezpośrednio dotknął kryzys na światowych rynkach. Poprawa koniunktury i stabilizacja na śląskim rynku zachęciła nas jednak do powrotu do realizacji – mówi Monika Śleziońska.

Inwestycja już w kwietniu trafia do sprzedaży. Prace budowlane ruszają na przełomie maja i czerwca.

 
Źródło: Guarana Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Instalacja smart home - kogo polecacie? Liczba postów: 1 Grupa: Innowacje w... Dajcie namiar na jakąś firmę, która zajmuje się wykonywaniem instalacji z domem inteligentnym. Jeśli możecie coś pod tym kątem poradzić, znacie jakąś firmę któr...
  • Adaptacja kontenerów - co o tym sądzicie? Liczba postów: 858 Grupa: Innowacje w... Happy wheels is a dangerous obstacle course that is a lot of fun. There are a lot of different characters in different levels. This is a fun game that you shoul...
  • maty wejściowe stalowe Liczba postów: 1 Grupa: Innowacje w... Poszukuję mat wejściowych do firmy które zbierają brud przed wejściem do budynku. W necie natrafiłem na polentex czy ktoś już korzystał z ich usług? co sądzicie...
  • Hale magazynowe producent Liczba postów: 2735 Grupa: Innowacje w... Wydaje mi się ze w takich halach podstawowe elementy do suwnice, wciągarki, żurawie czy różnorodne wózki widłowe. Taki asortyment na 100% możesz znaleźć w firmi...
  • Zabezpieczenia przeciwpożarowe Liczba postów: 110 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o systemy sygnalizacji pożaru to uważam, że jest to konieczność nie tylko dla tych, którzy dbają o bezpieczeństwo. Tak na prawdę systemy przyzywowe...

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18304 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 87

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >