Na szczecińskich Gumieńcach  powstaje Cukrownia Apartamenty

Na szczecińskich Gumieńcach powstaje Cukrownia Apartamenty

Inwestycja Cukrownia Apartamenty powstaje w południowej części Szczecina na lewobrzeżu Odry. Nazwa pochodzi od nieistniejącej już szczecińskiej cukrowni, która działała w tej części miasta na przełomie XIX i XX wieku. Dziś tereny te poprzez rewitalizację zyskują drugie życie. Czytaj dalej

 

 

Firma Budnex wprowadziła do sprzedaży 124 mieszkania na szczecińskich Gumieńcach. Rozszerzona oferta, to część osiedla Cukrownia Apartamenty, które powstaje przy ul. Południowej i Floriana Krygiera. Docelowo na  przeszło 6 ha działce gorzowski Budnex zrealizuje osiedle, które będzie liczyć przeszło 700 mieszkań.

 

 - Nasz projekt od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. W budowie aktualnie mamy przeszło 400 mieszkań w tej lokalizacji, z czego klucze do 120 lokali z pierwszego etapu Cukrownia Apartamenty już pod koniec tego roku trafią do nowych właścicieli – mówi Wiesław Kulpiński, Kierownik Biura Sprzedaży Budnex w Szczecinie – Ta część Szczecina dynamicznie się zmienia i przyciąga nowych mieszkańców. Stąd decyzja o rozpoczęciu sprzedaży trzeciego etapu inwestycji, w którym znajdują się najbardziej poszukiwane metraże. Nie bez znaczenia dla popularności naszej oferty jest też dogodne finansowanie w modelu 20/80. Daje to klientom czas na pozyskanie 80 proc. środków na zakup nieruchomości do zakończenia budowy - dodaje. Jak podkreśla przedstawiciel dewelopera, klucze do mieszkań, z nowej oferty będą przekazywane nowym właścicielom pod koniec 2025 roku. 

 

Na szczecińskich Gumieńcach powstaje Cukrownia Apartamenty

 

Czytaj również: Komody – funkcjonalne i stylowe rozwiązanie do każdego wnętrza

 

Nowy budynek będzie miał kształt litery U. Znajdą się w nim 124 mieszkania o powierzchni od 33 do 79 m kw., z czego większość to lokale dwu i trzypokojowe. Do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegać będą balkony o powierzchni od 4 do 9 m. kw. W ofercie znalazły się również mieszkania parterowe z przynależnymi tarasami o powierzchni nawet 32 m. kw. Pod budynkiem zaprojektowano indywidualne garaże jedno i dwustanowiskowe o powierzchni od 16 do 59 m. kw. Ponadto w obiekcie zaplanowano także komórki lokatorskie, oraz rowerownie. Poza garażami na zewnątrz znajdą się ogólnodostępne miejsca postojowe przed budynkiem.

 

Gumieńce w ostatnich latach przeżywają prawdziwy rozkwit. Wiodąca do niedawna w tej okolicy zabudowa jednorodzinna ustępuje nowoczesnym budynkom wielorodzinnym i powstającym na potrzeby mieszkańców osiedli obiektom handlowym. W bezpośrednim sąsiedztwie Cukrownia Apartamenty znajduje się pasaż Rondo Hakena Park. W pobliżu znajdziemy również centra handlowe, markety budowlane czy sklepy z artykułami do wyposażenia wnętrz. Warto też dodać, że z inwestycji Budnex niedaleko jest do dwóch wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego - Humanistycznego oraz Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług.  

 

Na szczecińskich Gumieńcach powstaje Cukrownia Apartamenty

 

Czytaj również: Co powstaje w miejscu dawnej fabryki FSO? Koncepcja Master Planu bazuje na wartościach: ekologia, edukacja, wspólnota, zdrowy styl życia

 

Cukrownia Apartamenty to dobrze przemyślaną koncepcja rewitalizacji, która zakłada, że w przeciągu niespełna dekady 6 ha terenu dawnej cukrowni zamieni się w tętniące życiem nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Choć dziś większość tego terenu to przyszły plac budowy, deweloper do realizacji projektów podchodzi w sposób kompleksowy. Widać to chociażby na przykładzie jego innej inwestycji - Osiedla Europejskiego w Gorzowie Wielkopolskim.  Docelowo  Cukrownia Apartamenty ma się stać miejską enklawą z dala od zgiełku aglomeracji. Z myślą o mieszkańcach powstaną tu skwery z nasadzeniami, placami zabaw i miejscami do wspólnego wypoczynku. Nowe, zielone przestrzenie osiedla wzbogacone o małą architekturę będą powstawać wraz z kolejnymi etapami realizowanego projektu.

 

Warto dodać, że w samym Szczecinie na swoim kącie Budnex ma już wybudowanych przeszło 500 mieszkań przy ul. Lewandowskiego i Kusocińskiego. Cukrownia Apartamenty to nie jedyna obecnie realizowana przez Budnex inwestycja w Grodzie Gryfa. Na Kępie Parnickiej deweloper buduje prestiżowy projekt Sedina Apartamenty w pierwszej linii zabudowy od Odry. Z dziewięciokondygnacyjnego obiektu roztaczał się będzie widok na stare miasto i szczecińską Wenecję. Prócz zespołu apartamentów realizacja osiedla przewiduje stworzenie nabrzeża, umożliwiającego cumowanie niewielkich jednostek.

 

Na szczecińskich Gumieńcach powstaje Cukrownia Apartamenty

Źródło: PR4You / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19065 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >