Nowoczesne wnętrza: świetlista kolumna w Starym Browarze

Nowoczesne wnętrza: świetlista kolumna w Starym Browarze

O Starym Browarze w Poznaniu mówi się, że to miasto w mieście. Wielkie poindustrialne przestrzenie otoczone surowymi ceglanymi murami, powstałe na początku ubiegłego stulecia, dziś zachwycają prestiżem i elegancją. Podkreśleniem wyjątkowości tego legendarnego miejsca jest niezwykła świetlna dekoracja.

Stary Browar to miejsce artystów, w którym duch minionych czasów spotyka się ze współczesnością. We wnętrzu głównej klatki schodowej poznańskiego Starego Browaru przy wykorzystaniu techniki świetlnej firmy Lars, zaprojektowano kilkunastometrową iluminowaną kolumnę, która mieni się głębią kolorów, przyciągając wzrok zafascynowanych gości.

Niepowtarzalna dekoracja

Niezwykła dekoracja, to największy w kraju rozświetlony abażur o wysokości 12 m i średnicy 2 m. Został on zaprojektowany na specjalne zamówienie przez pracownię Procedes, która  wykorzystała technologię świateł diodowych firmy Lars. Abażur świetlistej kolumny powstał ze specjalnego elastycznego płótna, wewnątrz którego poprowadzono strumienie światła ledowego w kolorystyce RGB. Wysoki snop światła, otoczony krętymi schodami Starego Browaru, tworzy imponujący spektakl barw.

 

Futurystyczny akcent
Refleksy świetlne powstały dzięki technologii Lars LedPar, czyli najnowocześniejszych naświetlaczy ze źródłem barw RGB (red, green, blue), które sterowane za pomocą automatycznej konsoli pozwalają na niemalże nieskończone możliwości łączenia kolorów. Dzięki temu osiągnięto efekt naprzemiennej, zbalansowanej płynności kolorów, która tworzy zapierający dech w piersiach efekt. Oświetlona od wewnątrz kolumna pnie się do góry, nadając olbrzymiej klatce schodowej futurystyczny akcent.

 

Dzięki rewitalizacji, w legendarnym i zabytkowym Starym Browarze, zaprojektowano i stworzono nowoczesne wnętrza, a miejsce gdzie schodami przemieszczają się ludzie podkreślono imponującą i wyrazistą świetlną dekoracją.

 

Źródło: Yasna Communications Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19065 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >