Oficjalne otwarcie pierwszej fabryki koncernu Husqvarna w Polsce

Oficjalne otwarcie pierwszej fabryki koncernu Husqvarna w Polsce

Prawie 1000 maszyn dziennie produkowanych jest w pierwszej w Polsce fabryce międzynarodowej korporacji Husqvarna. Szwedzka inwestycja warta prawie 25 milionów euro ulokowana została w podkarpackim Mielcu, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Husqvarna to największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok, takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe. Budowa zaawansowanej technologicznie fabryki w Mielcu trwała tylko 9 miesięcy. Produkowane w niej są  wysokiej jakości produkty takie jak kosiarki typu rider oraz tradycyjne kosiarki, spełniające wymagania rynku europejskiego. Zgodnie z założeniami, wielkość produkcji w 2011 roku osiągnie poziom 80 000 maszyn. Obecnie w mieleckiej fabryce wytarzany jest sprzęt dla marek: „Husqvarna” oraz „Jonsered”. Latem 2011 roku produkcja zostanie rozszerzona o kosiarki marki „Klippo”, przeznaczone na rynek szwedzki. Fabryka została podzielona  na  departamenty: Zasobów Ludzkich, Finansowy, Jakości, Produkcji, Logistyczny, Inżynierii Przemysłowej i Sprzedaży.

 

Krzysztof Wardęga - Dyrektor Zarządzający Husqvarna Poland

 

„Dla firmy Husqvarna, Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Europie. Dotychczas prowadzona działalność w naszym kraju, w zakresie dystrybucji i serwisu maszyn, została rozszerzona o produkcję wybranych  urządzeń. Mielec, gdzie powstała nowa fabryka, to dogodna lokalizacja pod względem przemysłowym i komunikacyjnym. Inwestycja firmy Husqvarna jest także odpowiedzią na rosnący globalny popyt na produkty do pielęgnacji terenów zieleni. Wierzymy w potencjał polskiego rynku i mamy nadzieję, że wkrótce stanie się  on strategicznym punktem produkcji i dystrybucji w Europie” – powiedział podczas otwarcia Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający Husqvarna Poland Sp. z o.o.

 

Maria Wallin - Plant Manager

 

„Nasza fabryka należy do jednych z najnowocześniejszych na świecie, zapewniając płynny, wydajny i elastyczny proces produkcji. Jest to możliwe dzięki zarządzaniu produkcją zgodnie z napływającymi zleceniami. Koncepcja ta pozwala na dobry przepływ komponentów, jednocześnie ograniczając obecność zbędnych części w magazynie”– powiedziała Maria Wallin, menedżer mieleckiej fabryki.

 

Firma Husqvarna rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce od ponad 20 lat. Na terenie kraju rozlokowane są specjalne punkty dilerskie (punkty sprzedaży) połączone
z punktami serwisowymi. Sieć dystrybucji liczy już ponad 400 takich punktów.

 

 

Informacja ogólna o przebiegu spotkania 6 kwietnia

Podczas ceremonii otwarcia do fabryki Husqvarna w Mielcu przybyli goście reprezentujący m.in.: władze centralne, polski parlament, agencje rządowe, władze samorządowe
oraz media. Gości przywitali: Magnus Yngen (President&CEO Husqvarna AB), Krzysztof Wardęga (Dyrektor Zarządzający Husqvarna Poland) oraz Maria Wallin (General Manager Husqvarna Manufacturing) reprezentujący firmę Husqvarna. Następnie wspólnie  z Prezydentem Miasta Mielec Januszem Chodorowskim dokonali przecięcia wstęgi, symbolicznie otwierając fabrykę. Tylko w tym dniu goście mieli możliwość poznania i zobaczenia jak wygląda proces produkcji maszyn w fabryce Husqvarna. Po zwiedzeniu fabryki odbyła się konferencja prasowa. Po tym spotkaniu nastąpiła prezentacja i pokaz wszystkich grup maszyn i produktów firmy Husqvarna w tym: pilarek, kosiarek, riderów, dmuchaw do liści, wykaszarek. Spotkanie zakończyło się ok. godz. 15.00.

 

Źródło: Compress / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >