Osiedle Marcelińska 18 - kolejny krok w stronę zagęszczania centrum Poznania

Osiedle Marcelińska 18 - kolejny krok w stronę zagęszczania centrum Poznania

W Poznaniu, gdzie dynamiczny rozwój miasta idzie w parze z intensywną urbanizacją, projekt Marcelińska 18 stanowi istotny krok naprzód. Z uwagi na rosnącą liczbę ludności oraz ograniczoną dostępność gruntów budowlanych, proces zagęszczania miasta nabiera kluczowego znaczenia w urbanistyce. Czytaj dalej

 

Deweloper Eiffage Immobilier Polska w samym sercu Poznania realizuje projekt Marcelińska 18, będący przykładem realizacji tej koncepcji. Funkcjonalne przestrzenie mieszkalne nie tylko spełniają oczekiwania mieszkańców, ale także harmonijnie wkomponowują się w otoczenie.

 

Eiffage Immobilier Polska koncentruje się na centrach miast i komercjalizacja tych inwestycji przebiega dynamicznie, zgodnie z przyjętymi planami. Przykład tworzonych przez nas inwestycji mieszkaniowych potwierdza, że ludzie, zwłaszcza rodziny, chętniej szukają dla siebie przestrzeni w centralnych lokalizacjach niż na obrzeżach, co też jest zgodne z urbanistycznymi potrzebami zagęszczania miast – mówi Justyna Hamrol-Wasielewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Eiffage Immobilier Polska.

 

Osiedle Marcelińska 18 - kolejny krok w stronę zagęszczania centrum Poznania

Czytaj również: Wełna mineralna - kluczowy element izolacji termicznej domów

 

Dwa budynki kompleksu Marcelińska 18 oferują łącznie 144 mieszkania o zróżnicowanych metrażach, od 25 mkw. aż do 140 mkw. Każde z mieszkań zaprojektowane jest z myślą o funkcjonalności – ma panoramiczne okna oraz przestronne balkony i tarasy, dzięki którym mieszkańcy będą mogli cieszyć się widokiem na panoramę miasta. Ponadto, projekt zakłada stworzenie wyjątkowego klubu mieszkańca, który będzie miejscem relaksu i integracji społecznej. W centralnej strefie klubu znajdzie się przestronna strefa wypoczynku z wygodnymi siedziskami oraz ekranem umożliwiającym oglądanie filmów. Dodatkowo, dostępna będzie wspólna kuchnia, gdzie mieszkańcy będą mogli przygotować sobie kawę czy drobne przekąski.

 

Zaletą osiedla Marcelińska 18 jest jego strategiczna lokalizacja na pograniczu modnych Jeżyc i Grunwaldu, przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Polnej, wobec czego w mgnieniu oka można stąd sprawnie przedostać się do pozostałych dzielnic Poznania. Bryły nowych budynków harmonijnie integrują się z istniejącymi obok zabudowaniami. Elewacje będą charakteryzować się klasycznymi podziałami, nawiązując do historycznej zabudowy kamienicznej z I połowy XX wieku oraz do modernistycznych budynków z czasów socrealizmu. Ta starannie przemyślana koncepcja inwestycji idealnie wpisuje się w charakter tej części Poznania, zachowując jej unikalny charakter i historię. Poza tym, teren osiedla obejmuje starodrzew liczący sobie 120 lat oraz nową, zieloną strefę rekreacyjną z drewnianymi leżakami i placem zabaw.

 

Osiedle Marcelińska 18 - kolejny krok w stronę zagęszczania centrum Poznania

 

 

Deweloper postanowił również wprowadzić szereg innowacyjnych rozwiązań, które wspierają zrównoważony rozwój miejski i harmonijne współżycie z naturą. Na osiedlu pojawią się punkty napraw dla rowerów, stacja ładowania dla samochodów elektrycznych oraz energooszczędne oświetlenie LED. Dachy budynków zostaną pokryte również roślinnością, tworząc aktywną biologicznie przestrzeń i poprawiając mikroklimat osiedla. Do nawadniania zieleni będzie zaś wykorzystywana gromadzona deszczówka. Te innowacyjne rozwiązania w duchu eko niewątpliwie przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców. Koncepcja Marcelińskiej 18 stanowi zatem dobry przykład harmonijnego i odpowiedzialnego rozwoju miast.

Źródło: Komunikacja Plus / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19238 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 54

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >