Osiedle w Katowicach

Osiedle w Katowicach

Oficjalną ceremonią, 27 czerwca zakończyła się budowa III etapu osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach. Czytaj dalej

 PROJEKT MIESZANIOWY IMMOFINANZ GROUP W KATOWICACHIII ETAP DĘBOWYCH TARASÓW ZAKOŃCZONY


Tę sztandarową w regionie inwestycję mieszkaniową zrealizował austriacki deweloper i inwestor IMMOFINANZ Group. W jej ramach powstało 317 komfortowych i nowoczesnych mieszkań. Wszystkie mają już pozwolenie na użytkowanie. Wartość inwestycji wyniosła ok. 90 milionów złotych. Wśród licznych gości ceremonii był prezydent Katowic Piotr Uszok.

 

 

Czytaj również: Nowe osiedla w Lublinie

 

 

„Rynek wyczekiwał III etapu inwestycji Dębowe Tarasy, gdyż w Katowicach istnieje duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania ze średniego i wyższego segmentu, o dobrej jakości i śródmiejskiej lokalizacji. Trzeci etap inwestycji powtarza sukces dwóch poprzednich, oddanych do użytkowania w latach poprzednich”, skomentował Christian Chini, Head of Development na obszar Polski, Czech i Słowacji w IMMOFINANZ Group. „Jeśli warunki rynkowe pozostaną stabilne, w przyszłym roku planujemy rozpoczęcie IV etapu Dębowych Tarasów” – dodał.Rozpoczęty latem 2012 r. III etap inwestycji Dębowe Tarasy obejmował budowę dwóch budynków 5-kondygnacyjnych oraz jednego 11-kondygnacyjnego. Znajdują się w nich mieszkania jedno-, dwu, trzy – lub czteropokojowe o metrażach od 26 do 110 m kw. Propozycją dla najbardziej wymagających jest położony na ostatniej kondygnacji luksusowy penthouse o pow. 213 m.Dębowe Tarasy to inwestycja o śródmiejskiej lokalizacji.

 

 

 

Czytaj również: Inwestycje w Jaworznie

 

 

Zapewnia to mieszkańcom bardzo łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury oraz kluczowych arterii komunikacyjnych. Zaletą jest także bliskość terenów zielonych, w tym największego w Europie parku miejskiego (Park Śląski).Oddane do użytkowania osiedle jest monitorowane, a komfortowe budynki wyposażone w parking podziemny, komórki lokatorskie, windy oraz obszerne tarasy, ogródki lub balkony.Projekt osiedla Dębowe Tarasy jest ukłonem w stronę nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji, a jego cechą charakterystyczną kaskadowa architektura. Dzięki temu mieszkania są bardzo dobrze nasłonecznione. Przy wykończeniu budynków użyto wysokiej klasy materiałów.Jako jeden z nielicznych w Polsce, deweloper III etapu osiedla prowadzi sprzedaż mieszkań w oparciu o zamknięte mieszkaniowe rachunki powiernicze. Są one najkorzystniejszym, z punktu widzenia klientów, typem rachunków powierniczych.W 2008 roku projekt i realizację dwóch poprzednich etapów osiedla (508 mieszkań) uhonorowano prestiżowymi nagrodami: tzw. „Oskarem” budownictwa, tj. Wielką Nagrodą Prezydenta Izby Budownictwa w Katowicach oraz pięciogwiazdkowym tytułem Best Development w konkursie CNBC European Property Awards.Aktualnie IMMOFINANZ realizuje w Polsce trzy projekty mieszkaniowe: Debowe Tarasy Etap III w Katowicach, Riverpark w Poznaniu oraz Residea Alpha w Warszawie.

 

Źródło: pluscommunication / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18522 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >