Pierwsza wrocławska inwestycja Ghelamco – kompleks biurowy Bema Plaza już otwarty!

Pierwsza wrocławska inwestycja Ghelamco – kompleks biurowy Bema Plaza już otwarty!

Wiceprezydent Wrocławia - Adam Grehl oraz Paul Gheysens, prezes Ghelamco Group, jednym przecięciem wstęgi, która wraz z dwoma alpinistami zjechała z dachu budynku, oficjalnie otworzyli biurowiec Bema Plaza.

Bema Plaza, o powierzchni 24.000 m2., to pierwszy biurowiec wybudowany przez Ghelamco Poland we Wrocławiu. Do tej pory firma inwestowała głównie w Warszawie, budując tam biurowce klasy A, spełniające najwyższe światowe standardy. Stołeczne inwestycje dewelopera niejednokrotnie nagradzane były prestiżowymi  tytułami.

 

 


- Wszystko zaczęło się w 2004 roku, w trakcie międzynarodowych targów nieruchomości w Cannes, na których poznałem Pana Grehla oraz jego współpracowników – wyjaśniał w takcie otwarcia Bema Plaza Paul Gheysens, właściciel Ghelamco Group. - Zostaliśmy przez nich zaproszeni tu do Wrocławia, żeby zwiedzić miasto i  obejrzeć miejsca pod potencjalne inwestycje. Gdy kilka tygodni później zobaczyliśmy Wrocław, nie mieliśmy już żadnych wątpliwości co do tego, że to miasto ma ogromny potencjał, i że chcemy aktywnie uczestniczyć w jego rozwoju.

Niedługo potem zaczęła powstawać pierwsza wrocławska inwestycja Ghelamco – kompleks biurowy Bema Plaza. Również kolejne plany inwestycyjne dewelopera potwierdzają, że Wrocław rzeczywiście spodobał się belgijskim inwestorom, którzy już zapowiedzieli realizację projektu Wrocław Bussines Park o powierzchni 75.000 m2 przy ulicy Horbaczewskiego oraz rewitalizację kamienicy przy ulicy Matejki.


Uroczyste otwarcie
O dalszych, związanych ze stolicą Dolnego Śląska planach Ghelamco, podczas oficjalnego otwarcia obiektu mówił nie tylko prezes spółki Paul Gheysens. W czasie uroczystości przemawiał także Wiceprezydent Wrocławia, Adam Grehl. Rozpoczął od wspomnienia początków współpracy z Ghelamco, kiedy to inwestor w trakcie pierwszej rozmowy zainteresowany był tylko i wyłącznie lokalizacją w samym centrum Wrocławia. Jednak - jak mówił Wiceprezydent - po przybyciu na miejsce, gdzie dziś stoi budynek Bema Plaza zmienił zdanie. Był zachwycony Śródmieściem i w jednej chwili zdecydował, że to właśnie tu powstanie inwestycja.  – Nie ma większej przyjemności dla władz Miasta niż tak szybko, sprawnie i z takim skutkiem zrealizowana inwestycja  - wyjaśniał Grehl.  – Dziękuję nie tylko za realizację, ale także za zaufanie oraz za ofertę współpracy w przyszłości – dodał.

Wiceprezydent  Adam Grehl podkreślał też znaczenie inwestycji, jako wskaźnika pokazującego otwartość Wrocławia na różnorodnych deweloperów, wysokiej klasy inwestycje, a także ze względu na to, że tworzy miejsce zamieszkania dla przyszłych inwestorów.  – Jest to realizacja nietypowa – dodał Wiceprezydent, wskazując ją jako przykład godny naśladowania – głównie przez wzgląd na współpracę inwestora ze środowiskiem artystycznym wrocławskiego ASP, a także z uwagi na współdziałanie Ghelamco z Miastem przy budowie infrastruktury wokół budynku. Wiceprezydent obiecał także, że Miasto dotrzyma wszystkich obietnic, dotyczących renowacji dzielnicy Śródmieście. Wyraził również nadzieję na dalszą współpracę.  – Cieszmy się z tego dnia i z optymizmem patrzmy w przyszłość – zakończył swoje wystąpienie. Czwartkowe, oficjalne otwarcie budynku, odbyło się przy akompaniamencie fortepianu i solistki Katarzyny Mirowskiej. W trakcie ceremonii otwarcia wystąpił także Dirk Schleif - przedstawiciel Deka-ImmobilienFonds, która w czerwcu tego roku odkupiła od Ghelamco biurowiec za kwotę 106 milionów euro.

  

 

Nie tylko biura
Nowo otwarta inwestycja przy Placu Józefa Bema to nie tylko biura. Charakter budynku wzbogaca duże wewnętrzne patio o łącznej powierzchni 2.500 m2, gdzie oprócz zieleni znajduje się podświetlana fontanna. Jedno ze skrzydeł otaczających patio stanowi Rezydencja Tumska, w której mieści się 71 mieszkań. Bliskość zarówno lokali mieszkalnych, jak i Bema Plaza, przyczyni się zapewne do tego, że w części z nich zamieszkają pracujący w sąsiedztwie biznesmeni. Faktycznie budynek Bema Plaza został oddany do użytku wiosną tego roku. Dziś, w przestrzeniach nowoczesnego biurowca klasy A, pracują takie międzynarodowe firmy, jak: KPMG, UPS czy spółka Google, dla której zapewnienie biur w takim standardzie oraz rozmiarach jakie oferuje Bema Plaza, warunkowało stworzenie oddziału we Wrocławiu.

 

 

Źródło: Partner of Promotion Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Dom energooszczędny Liczba postów: 159 Grupa: Innowacje w... Witajcie! Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony! Zajmujemy się frezowaniem pod ogrzewanie podłogowe! Z tą usługą dom będzie energooszczędny. https://szlifuj...
  • Osuszanie mieszkań- co radzicie ? Liczba postów: 27 Grupa: Innowacje w... Chcesz się skutecznie pozbyć wilgoci w domu to wykorzystaj wiedzę i doświadczenie tej firmy https://optimal-osuszanie.pl/osuszanie-p omieszczen/ Oni wiedzą jak w...
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 71 Grupa: Innowacje w... Jedna z najdłużej działających firm na rynku budowy domów z bali w Polsce https://domyzbali.eco/ i do tej pory się trzymają.
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 58 Grupa: Innowacje w... Ja jestem zwolennikiem tradycyjnych materiałów i dlatego polecam drewno a dokładniej drewniane podłogi. Odwiedź witrynę https://podlogizcharakterem.pl/ a przeko...
  • Realizacje budowlane - projekt i wykonanie Liczba postów: 3 Grupa: Innowacje w... Jakie Wy macie zdanie an temat obecnych cen materiałow budowlanych? Bluza chłopięca

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 131

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >