Powstaje nowe osiedle na krakowskiej Górce Narodowej

Powstaje nowe osiedle na krakowskiej Górce Narodowej

Rozpoczęła się sprzedaż mieszkań na Osiedlu Mieszkaniowym Górka Narodowa – wieloetapowej inwestycji zlokalizowanej w północnej części Krakowa. W pierwszej kolejności powstanie 136 mieszkań w dwóch 5-piętrowych budynkach. Górka Narodowa to w pełni funkcjonalna, nowa dzielnica mieszkaniowa ze sklepami, usługami oraz terenami do relaksu i integracji, znakomicie skomunikowana z resztą miasta. Zakończenie budowy nowego etapu planowane jest na przełom 2023 i 2024 roku. Czytaj dalej

 

Do centrum szybkim tramwajem

Osiedle Mieszkaniowe Górka Narodowa położone jest w północnej części Krakowa, zaledwie 5 km od Rynku i oferuje pełen dostęp do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się sklepy, supermarkety i punkty usługowe, a w najbliższym sąsiedztwie – szkoły podstawowe, przedszkola i obiekty sportowo-rekreacyjne. Niedaleko stąd także do Parku Leśnego Witkowice. Okolica już wkrótce będzie bardzo dobrze skomunikowana z innymi częściami Krakowa dzięki powstającej właśnie szybkiej linii tramwajowej oraz modernizowanej al. 29 Listopada. Wygodny wyjazd z miasta zapewnią pobliska trasa S7 oraz budowana Północna Obwodnica Krakowa.

 

Powstaje nowe osiedle na krakowskiej Górce Narodowej

 

Samowystarczalna dzielnica Krakowa

W ramach pierwszego etapu Osiedla Górka Narodowa powstaną dwa 5-piętrowe budynki. Znajdzie się w nich 136 mieszkań z dwoma, trzema lub czterema pokojami, o metrażach od 35 do 91 mkw. Lokale na parterze będą wyposażone w ogródki, te na piętrach w balkony, a część znajdujących się na ostatniej kondygnacji w przestronne tarasy. Wyróżnikiem inwestycji będą bardzo duże okna w mieszkaniach oraz obszerne dziedzińce między budynkami, co sprawi, że lokale będą jasne i dobrze nasłonecznione. W ramach tego etapu osiedla powstaną 132 miejsca postojowe, wózkownie oraz schowki. Ponadto, pomiędzy budynkami zaprojektowano zróżnicowaną zieleń, małą architekturę oraz plac zabaw dla dzieci m.in. z symulacją jezdni i górką z tunelem.

 

Powstaje nowe osiedle na krakowskiej Górce Narodowej

 

Czytaj również: Czy obywatele Ukrainy są zainteresowani kupnem mieszkań w Polsce?

 

– Nasza krakowska inwestycja to nie tylko komfortowe mieszkania o funkcjonalnych rozkładach i wysokim standardzie wykończenia, ale także liczne tereny zielone i rekreacyjne oraz lokale usługowe. Chcemy, aby w przyszłości powstała tu w pełni samowystarczalna dzielnica Krakowamówi Marek Szmidt, Dyrektor Sprzedaży w Dom Development Kraków. – Niewątpliwym atutem Górki Narodowej jest położenie na wzniesieniu. Dzięki temu, przyszli mieszkańcy mają zapewnione nie tylko atrakcyjne widoki na centrum Krakowa, a przy dobrej pogodzie nawet na Tatry, ale także – co dziś szczególnie ważne – dobrą cyrkulację powietrza. Warto zaznaczyć, że w dobie wysokiej inflacji klienci potrzebują poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Aby im to zapewnić oferujemy notarialną gwarancję stałej ceny – dodaje Marek Szmidt.

 

Zielona Górka

Osiedle zostanie wyposażone w szereg ekologicznych rozwiązań, co wpisuje się w strategię działania dewelopera. Atrakcyjna aranżacja zieleni, w tym aleja platanów i zróżnicowana pod względem pór roku roślinność, obniży temperaturę w upalne dni, pomoże pochłaniać szkodliwe substancje i retencjonować wodę. Użycie nowoczesnego oświetlenia LED oraz czujek zmierzchu pozwoli ograniczyć zużycie prądu. Mniej energii będą potrzebować również windy zainstalowane w budynkach. Mieszkańcy skorzystają ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także rozbudowanej infrastruktury rowerowej – stojaków, wiaty czy stacji napraw.

 

Czytaj również: W jakiej sytuacji możliwe jest podniesienie końcowej ceny mieszkania lub domu, ze względu na wskaźnik inflacji?

 

Powstaje nowe osiedle na krakowskiej Górce Narodowej

 

Miejsce dla każdego

Na osiedlu powstaną ogólnodostępne przestrzenie, sprzyjające aktywności na świeżym powietrzu. Pomiędzy budynkami zaprojektowano między innymi boisko wielofunkcyjne, altany z siedziskami czy osiedlowy park, będące strefami relaksu, spotkań i integracji. Liczne lokale usługowe zapewnią dostęp do sklepów i punktów usługowych. Całość stanie się atrakcyjnym miejscem nie tylko dla mieszkańców osiedla ale dla wszystkich Krakowian.

 

Źródło: M+G / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17754 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 142

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >