Rozpoczęły się  budowy trzech nowych projektów mieszkaniowych w Gdańsku

Rozpoczęły się budowy trzech nowych projektów mieszkaniowych w Gdańsku

Trójmiasto – podobnie jak inne duże polskie aglomeracje – boryka się z problemem niskiej dostępności nowych mieszkań. Według agencji doradczej JLL pod koniec 2023 roku w sprzedaży było tu tylko około 6 tys. mieszkań. Czytaj dalej

 

 

Przemyska Vita 

- Realizacja w tym samym czasie ponad 400 mieszkań w 7 budynkach jest dużym wyzwaniem. Dążymy do tego, by współpracować z pewnymi i sprawdzonymi generalnymi wykonawcami. Nasz doświadczony zespół czuwa nad odpowiednią koordynacją działań na każdym etapie budowy, dzięki czemu wyciągamy wnioski z każdej budowy i jesteśmy gotowi przystąpić do kolejnych, dużych realizacji – mówi Dominika Skiba, dyrektor  regionalny ds. przygotowania i realizacji inwestycji w Develia S.A.


Rozpoczęły się budowy trzech nowych projektów mieszkaniowych w Gdańsku

 

Czytaj również: Osiedle Riverview w Gdańsku - gotowe mieszkania do zamieszkania


256 mieszkań o metrażach od 29 do blisko 120 m kw. znajdzie się w II etapie inwestycji Przemyska Vita powstającym w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Łącznie wybudowane zostaną cztery budynki wielorodzinne oraz pięć dwupoziomowych willi miejskich, w których zaprojektowano po cztery lokale z ogródkami oraz dużymi balkonami. Warto podkreślić, że około 40% osiedla przeznaczono pod tereny zielone. Deweloper zaplanował bardzo dużo nasadzeń, w tym wiele dorodnych drzew. W zieleń wkomponowano zjazd linowy - tyrolkę, która uatrakcyjni czas spędzany na świeżym powietrzu oraz dwa place zabaw, polanę do jogi, gry w klasy, ławeczki, a także stolik do szachów. Aktywną rekreację umożliwi siłownia zewnętrzna, tor do dysk-golfa, zjeżdżalnia na skarpie czy boisko do gry w bule. Odpoczynek i relaks umilą ogrody deszczowe, leżaki oraz grill z paleniskiem oraz stołami piknikowymi. Zaplanowano również wybieg dla psów. Mieszkania mają być gotowe w IV kwartale 2025 roku. Generalnym wykonawcą II etapu Przemyska Vita jest firma Strabag.

 

To kolejna inwestycja mieszkaniowa, którą realizujemy dla spółki Develia. Cieszy fakt, że nasze doświadczenie oraz jakość wykonywanych obiegów kubaturowych została doceniona przez inwestora i będziemy odpowiedzialni za budowę następnego osiedla mieszkaniowego w Gdańsku. To kolejny kontrakt podpisany ostatnio ze spółką deweloperską. Obecnie budujemy ponad 1000 mieszkań w Polsce. Jestem przekonany, że wiedzę i umiejętności naszego zespołu w pełni wykorzystamy podczas realizacji tego projektu – podkreślił Robert Wysocki, dyrektor techniczny Oddziału Północnego Budownictwa Ogólnego STRABAG.

 

 

Osiedle Niepołomicka Vita

W tej samej dzielnicy Develia realizuje również projekt Niepołomicka Vita. Uwzględnia on realizację dwóch budynków, w których znajdzie się 117 mieszkań o metrażach od 35 do 79 metrów kwadratowych. Każdy lokal wyposażony zostanie w otwarty aneks kuchenny. W części z nich można wydzielić zamkniętą kuchnię. Wszystkie będą posiadać głębokie balkony ze szklanymi lub pełnymi balustradami, a w przypadku kondygnacji parterowych - przestronne i ogrodzone ogródki.  W pobliżu budynków zaplanowano także naziemne stanowiska postojowe oraz dodatkową wiatę rowerową wraz ze stacją naprawczą.

 

Rozpoczęły się budowy trzech nowych projektów mieszkaniowych w Gdańsku

 

Czytaj również: W miejscowości Zimna Wódka powstaje nowa fabryka Baumit

 

Także w tej inwestycji deweloper położył nacisk na dostęp do zieleni. Podobnie jak w przypadku Przemyskiej Vita ponad 40 proc. powierzchni osiedla zajmą trawniki oraz nasadzenia roślin i krzewów kwitnących dopasowanych cyklem wegetacji do pór roku. Zbiorniki i ogrody deszczowe zapewnią stałą retencję wody. Dzieci będą miały do dyspozycji otoczony drzewami, atrakcyjny plac zabaw, a dorośli – plenerową siłownię. Ukończenie budowy przewidywane jest w IV kwartale 2025 roku. Rolę generalnego wykonawcy osiedla powierzono firmie Mota Engil.

 

Szmaragdowy Park II

Nieco dalej na południe, w Oruni Górnej, tuż przy zbiorniku wodnym „Kolorowy” ruszyła budowa II etapu osiedla Szmaragdowy Park. W kameralnym, 3-piętrowym budynku powstanie 41 mieszkań o metrażach od 35 do 92 m kw. W części z nich znajdą się antresole umożliwiające ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Do wszystkich lokali przypisane będą powierzchnie zewnętrzne w postaci tarasów, balkonów lub ogródków. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane również naziemne miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie w klatkach schodowych. Planowany termin ukończenia inwestycji to IV kwartał 2025 roku. Za realizację projektu również odpowiada firma Mota Engil.

 

Rozpoczęły się budowy trzech nowych projektów mieszkaniowych w Gdańsku

Źródło: Tauber PR / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 185

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >