Rusza III etap budowy osiedla Dębowe Tarasy

Rusza III etap budowy osiedla Dębowe Tarasy

Ceremonią wmurowania kamienia węgielnego z udziałem honorowego gościa – prezydenta Katowic Piotra Uszoka, IMMOFINANZ Group oficjalnie rozpoczął dziś budowę III etapu osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach. Czytaj dalej

 

 Inwestycja jest realizowana przez spółkę zależną BUWOG International, wyspecjalizowaną w projektach mieszkaniowych. Zakończenie budowy planowane jest na 2013 rok. Wartość inwestycji wynosi 21,7 milionów euro. „Sukces poprzednich etapów osiedla, a także rosnące zapotrzebowanie na apartamenty z wyższego i średniego segmentu, zachęciły nas do rozwijania projektu Dębowe Tarasy i wejścia na polski rynek jako deweloper mieszkaniowy”, mówi Daniel Riedl, członek zarządu IMMOFINANZ Group.

 

Czytaj również: Platinium Business Park V oddany do użytku

 

 

 

„Budowa III etapu osiedla Dębowe Tarasy rozpoczyna się w najlepszym z możliwych dla niej okresie. Po przejęciu całkowitej kontroli nad projektem w grudniu ub. roku, tj. po odkupieniu od partnera joint venture – firmy TriGranit – pozostałych 30% udziałów; z ważnym pozwoleniem na budowę, zapewnionym finansowaniem oraz ukończoną fazą przedsprzedaży z rezerwacjami na poziomie przekraczającym 20% zaplanowanej powierzchni – tłumaczy Daniel Riedl.

 

Czytaj również: Luksusowy apartamentowiec Dune Osiągnął docelową wysokość

 

 

 

Powodzenie przedsprzedaży dowodzi atrakcyjności inwestycji

Rozbudowa osiedla Dębowe Tarasy była wyczekiwana przez rynek m.in. w uwagi na duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania w centrum Katowic. „Osiedle jest doskonale zlokalizowane niemalże w centrum miasta, z bardzo łatwym dostępem do jego infrastruktury oraz kluczowych arterii komunikacyjnych, w dodatku blisko największego w Europie parku miejskiego (Park Śląski) oraz wielofunkcyjnego centrum handlowego Silesia City Center – najważniejszego miejsca na handlowej mapie regionu”, mówi Janusz Olesiński, dyrektor projektu Dębowe Tarasy. W ramach III fazy inwestycji deweloper odda do użytku 317 komfortowych i funkcjonalnych mieszkań, które powstaną w trzech budynkach: 11-kondy­gna­cyj­nym oraz dwóch 5-kondygnacyjnych. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań jedno-, dwu, trzy- lub czteropokojowych o metrażu od 27 do 110 m kw.

 


 

 

Wysoka jakość i wielkomiejska elegancja

Podobnie jak w pierwszych dwóch fazach inwestycji, budynki będą wyposażone w parking podziemny, komórki lokatorskie, windy oraz obszerne tarasy, ogródki lub balkony. Wstęp na osiedle będzie monitorowany i możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu.

 

 

 

 

Źródło: Plus Communication / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >