Usługi budowlane - szafa wnękowa a VAT

Usługi budowlane - szafa wnękowa a VAT

Usługa polegająca na zabudowie wnęk w obiektach budownictwa mieszkaniowego może być w całości opodatkowana 7% stawką podatku VAT. Mówimy tu o materiałach i o montażu. Ważne by jedna faktura opiewała na montaż i materiały razem.

 

 

Aby zastosować obniżona stawkę VAT w wysokości 7% w odniesieniu do robót budowlano-montażowych (do końca 2007 roku) związanych z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą – całość usługi musi być uwzględniona na jednej fakturze. Firma która prace związane z zainstalowaniem szafy wnękowej wykonuje musi dokonać również dostawy towarów (elementów szafy wnękowej).

 

Uwaga: Mogą one być dokonane z wykorzystaniem materiału kupionego w innej firmie a następnie odsprzedanego wraz z usługą. Jeśli umowa z klientem obejmować będzie oddzielnie dostarczenie materiałów i oddzielnie świadczenie usługi – wówczas obie te czynności będą inaczej opodatkowane. Dla usługi będzie to 7% a dla materiałów 22%. Dla ustalenia właściwej stawki VAT (7%) znaczenie ma również miejsce gdzie świadczona jest usługa – musi być ona wykonana w obiektach budownictwa mieszkaniowego.

 

Czytaj również: Czym różni się zgłoszenie budowy od pozwolenia na budowę ? - zmiany w procesach budowlanych

Źródło: budnet.pl
Autor: Agnieszka Mrozińska

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 18532 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >