Galmet - piece. Dobry wybór!

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

5 marca 2012, 09:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Po raz pierwszy chyba na tym forum zgadzam się z poprzednikami:) i to w pełni świadomie. Systemy solarne, niby w naszym kraju już są długo, to powinno też być dużo firm, które potrafię je montować i dobrze "wpisywać" w projekt instalacji. Ale niestety prawda jest nieco inna. Trzeba się wysilić i długo pytać, żeby znaleźć dobrą ekipę do realizacji tego zadania. Szkoda potem pieniędzy z UE i naszego zawodu "a miało być tak pięknie". Raz jeszcze: profesjonalizm i doświadczenie, to jest bez względu najważniejsze przy doborze ekipy "solarnej".

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 marca 2012, 20:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Dodam jeszcze, że nie warto się spieszyć z wyborem kogokolwiek i czegokolwiek. Niby każdy z nas o tym wie, ale w najważniejszych momentach o tym zapominamy. A chodzi o to, żeby decyzje podejmować zawsze wspólnie. Druga osoba czasami nas skarci, ale jeżeli jest ok, to zrobi to zawsze w naszym lub wspólnym interesie. W końcu tym powinno być wspólne ognisko domowe - wspólną odpowiedzialnością za decyzje.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 marca 2012, 10:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Podczas budowy, czy remontu nie warto się spieszyć z podejmowaniem jakiejkolwiek decyzji - bardziej dosłownie: żadnej. Miałem kiedyś taką sytuację, że zamówiłem dachówkę "okazyjnie". Okazało się, że na miejscu muszę dopłacić za transport, a sam materiał był II kategorii. Nie było mowy o zwrocie, bo działo się to w czasach, kiedy pewien portal aukcyjny dopiero raczkował i nie było możliwości większej reklamacji. Więc uważajmy także na tym etapie zaopatrywania się w materiały budowlane, czy też zgoła inne.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 marca 2012, 07:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Tylko jedna rada dla wszystkich: nie tylko liczy się fachowy montaż, ale także postępowanie ze sprzętem według zapisów gwarancyjnych. Przecież to jest zawsze podstawą do ewentualnych napraw - bez względu na rodzaj branży. Tak mi wleciało do głowy przed pracą:)

Zgłoś | Cytuj | Link

7 marca 2012, 11:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Przypomniała mi się jeszcze jedna historia. Raz znajomy kupił piec i postanowił sam go sobie zamontować, mając do dyspozycji instrukcję obsługi oraz...rysunki podobnych instalacji ściągnięte z Internetu. Tak, tak, to prawda. Co ciekawe, nie zrobił tak tylko on jeden w tym samym czasie. Co się okazało? Złe podłączenie kotła i błędne (swoje) zrozumienie ustawień sterownika, doprowadziło nie tylko do tego, że cały czas w kotłowni unosił się dym, ale temperatura na kotle nie wskoczyła nigdy powyżej poziomu 30 stopni. Dalej: po jakimś czasie przyszedł instalator, wziął za usługę chyba 3 stówki, a na węglu i nerwach to znajomy stracił dużo więcej. Kolejny przykład, mówiący o tym, że chytry dwa razy traci. Piszę to ku przestrodze.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 marca 2012, 11:18

Zgadzam sie: good 0 bad

No to nie są to zbyt ciekawe historie. Tym bardziej, że wymiana doświadczeń, taka jak tu, istnieje odkąd jest internet, dlatego dziwi mnie nieprzemyślana i partyzanckie prawie zachowanie. A jak to już dotyczy kotła, to w ogóle brak komentarza. Przecież to mogło wybuchnąć i doprowadzić do tragedii. Apelujmy, aby tak się nie działo. Po to są także miejsca takie, jak ten. Dzięki boris-vian. Było to trochę humorystyczne, ale efekt mógł być tragiczny.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 marca 2012, 11:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Bo w sumie tylko od nas zależy ogólne bezpieczeństwo. Przecież zanim kupimy w sklepie cokolwiek, sami musimy zadbać o to, aby było to nie tylko piękne, atrakcyjne cenowo, ale i bezpieczne.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 marca 2012, 12:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wiem do końca,czy aż tak ufać jakimkolwiek firmom,polskim czy z zagranicy, ale na zdrowy rozum,to czytać takie fora, pytać fachowców i wyciągać wnioski. to jest najważniejsze. A czy to Galmet, czy Defro, czy Zębiec, to też zależy od w końcu

Zgłoś | Cytuj | Link

15 marca 2012, 12:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak, zgadzam się z Tobą Artex. Ale trzeba także wziąć pod uwagę serwis, jak się coś stanie z danym produktem. A nie każda firma ma go na tyle dobry, żeby się sprawdzał "w praniu". Ja tylko chcę pokazać, jak bardzo Galmet dba o swoich Klientów organizując szkolenia dla instalatorów, certyfikując ich umiejętności i zapewniając pośrednio spokój i bezpieczeństwo swoim Klientom - także przez różne programy promocyjne i zachęcające dla samych instalatorów.http://galmet.eu/cms/php/strona.php3?cms=cms_ galme&lad=a&id_dzi=0&id_dok=216&id_men=23
To także weźcie sobie zawsze pod uwagę, gdy będziecie kupować jakiś produkt wymagający większego wkładu finansowego i ewentualnego serwisu.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 marca 2012, 09:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z demono70. Serwis jest może nawet ważniejszy od samej sprzedaży. Kupujemy raz, a niestety, może się tak zdarzyć, że z serwisu będziemy musieli korzystać nie jeden raz. I to nie tylko z winy producenta, bo różne są usterki, różni są ludzie (czytają lub nie czytają instrukcji), sami sobie montują rzeczy, o czym nie mają pojęcia. Dlatego jest to tak ważne. No i ta cała promocja dla inwestorów: chcesz mieć klientów i dobrego dostawcę sprzętu, to skorzystaj. Nęcą nas tym wszystkim stacje benzynowe i cały świat handlowy, a tak naprawdę niewiele z tego można zyskać. Tymczasem tutaj przeczytałem, że dla inwestora, to nawet może być niezła gratka. Tym bardziej, że może pozyskać bardzo dobrego producenta, który będzie mu dostarczał urządzenia do wykonywania instalacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 24 Grupa: Robimy inst... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli są tutaj osoby zainteresowanym tematem ekologii dla gospodarstwa domowego, to pole...
  • Ogrzewanie w domu Liczba postów: 355 Grupa: Robimy inst... A ja się zastanawiam nad tym, jaki piec najlepiej wybrać. Widziałam tutaj takie kotły gazowe: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kotl y-i-piece/kotly-gazowe-289...
  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19174 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 291

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >