Jakie ogrzewanie?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

10 lutego 2011, 11:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Skłaniam się do montażu kolektorów słonecznych ale nie wiem czy wybrać te rurowe czy płaskie? Czytałam na http://pnd.pomyslnadom.pl/forum,post,pol,glow na,1927,0,1019,1008,6,,plus.html że różnią się pod względem wydajności, ale co to konkretnie oznacza?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 marca 2011, 00:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zdecydowałbym się na alternatywne źródła energii. Instalacja kolektorów to jest rzeczywiście pewien wydatek, jednak w przyszłości się zwraca :)
http://www.odnawialnecieplo.pl/aktualnosciiciekawostki/1-blo g/146-ile-kosztuje-energia-soneczna

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2011, 11:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam centralne ogrzewanie i nie narzekam. Mam kocioł od Zębca i mogę w nim palić wszystkim. Głównie jednak palę drzewem i miałem bo to wychodzi dość tanio w porównaniu do innych paliw.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 sierpnia 2011, 16:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobrym rozwiązaniem do małego domu jest zastosowanie wodnego ogrzewania płaszczyznowego w postaci mat kapilarnych. System ten jest bardziej korzystny niż ogrzewanie podłogowe czy centralne ogrzewanie. Maty można położyć we wszystkich płaszczyznach: na podłodze, ścianach i suficie. Nie wymagają posiadania grzejników. Dzięki matą ogrzejemy wydajnie dom przy zasadniczo niskich temperaturach wody grzewczej. Ciepło tu jest oddawane przez promieniowanie, a nie jak w przypadku grzejników przez konwekcje. A więc nie ma cyrkulacji powietrza, kurz nie unosi się po pokoju, jest zdrowiej. Można je podłączyć do każdego rodzaju źródła ciepła np. kotła.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 września 2011, 21:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Ktoś tu wspomniał o kotłach firmy Zębiec. Warto wejść na ich stronę i tam jest taki specjalny konfigurator pomocny w wyborze kotła według swoich wymagań. Sam z niego korzystałem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 października 2011, 07:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym mimo wszystko poważnie rozważył instalację pompy ciepła - z ogrzewaniem podłogowym stworzą zgraną parkę, bo pompa ciepła ma na wyjściu niewielką temperaturę, ale duża powierzchnia (w stosunku do standardowych grzejników) da niezły rezultat.

Ktoś już rzucił linkiem do http://vikersonn.pl/kalkulator. To strona producenta, więc liczby traktuj dość luźno, ale proporcje cenowe są mniej-więcej zachowane. Instalacja wyjdzie dość drogo, ale rachunki na tym zyskają.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 października 2011, 10:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Tradycyjne centralne ogrzewanie. Na rynku jest pełno kotłów na różnego rodzaju paliwa. W obecnym czasie coraz popularniejsze jest ogrzewanie pelletem który jest stosunkowo tani niż inne paliwa. Według mnie firmą produkujacą dobre kotły jest firma z Zębca. Mają duży asortyment kotłów.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 października 2011, 15:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Uważam, ze lepszy Kalkulator Kosztów Ogrzewania jest TU

Zgłoś | Cytuj | Link

10 listopada 2011, 20:03

Zgadzam sie: good 0 bad

i tak wszystko zależy od warunków jakimi dysponujemy, jeśli mam dostęp do gazu to chyba mimo wszystko najlepiej z niego skorzystać. No ale zawsze można też załozyć jakiś piec retortowy czy coś.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 listopada 2011, 13:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Na czym polega działanie pieca retorowego?
Z gazem to jest tak, że nigdy nic nie wiadomo, jesteśmy w pełni zależni od Rosji więc jedna zła decyzja polityczna i ceny mogą drastycznie pójść w górę, a niskie i tak nie są. Paradoksalnie ponoć Niemcy mają sporo tańszy gaz niż w Polsce, a biorą go z tego samego źródła.
A co do tych wszystkich kalkulatorów są one wiarygodne w stopniu znikomym, bo jak można wyliczyć zapotrzebowanie domu na moc cieplną tylko na podstawie powierzchni, a gdzie inne straty ciepła, jakość ocieplenia, uszczelnie okien itp?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...
  • Jakie wybrac ogrzewanie? Liczba postów: 10 Grupa: Robimy inst... Indywidualne potrzeby cieplne mieszkańców oraz specyfika budynku mają kluczowe znaczenie przy dostosowywaniu krzywej grzewczej. Odpowiednie jej ustawienie umożl...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 279

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >