Jakie ogrzewanie?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

10 lutego 2011, 11:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Skłaniam się do montażu kolektorów słonecznych ale nie wiem czy wybrać te rurowe czy płaskie? Czytałam na http://pnd.pomyslnadom.pl/forum,post,pol,glow na,1927,0,1019,1008,6,,plus.html że różnią się pod względem wydajności, ale co to konkretnie oznacza?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 marca 2011, 00:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zdecydowałbym się na alternatywne źródła energii. Instalacja kolektorów to jest rzeczywiście pewien wydatek, jednak w przyszłości się zwraca :)
http://www.odnawialnecieplo.pl/aktualnosciiciekawostki/1-blo g/146-ile-kosztuje-energia-soneczna

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2011, 11:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam centralne ogrzewanie i nie narzekam. Mam kocioł od Zębca i mogę w nim palić wszystkim. Głównie jednak palę drzewem i miałem bo to wychodzi dość tanio w porównaniu do innych paliw.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 sierpnia 2011, 16:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobrym rozwiązaniem do małego domu jest zastosowanie wodnego ogrzewania płaszczyznowego w postaci mat kapilarnych. System ten jest bardziej korzystny niż ogrzewanie podłogowe czy centralne ogrzewanie. Maty można położyć we wszystkich płaszczyznach: na podłodze, ścianach i suficie. Nie wymagają posiadania grzejników. Dzięki matą ogrzejemy wydajnie dom przy zasadniczo niskich temperaturach wody grzewczej. Ciepło tu jest oddawane przez promieniowanie, a nie jak w przypadku grzejników przez konwekcje. A więc nie ma cyrkulacji powietrza, kurz nie unosi się po pokoju, jest zdrowiej. Można je podłączyć do każdego rodzaju źródła ciepła np. kotła.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 września 2011, 21:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Ktoś tu wspomniał o kotłach firmy Zębiec. Warto wejść na ich stronę i tam jest taki specjalny konfigurator pomocny w wyborze kotła według swoich wymagań. Sam z niego korzystałem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 października 2011, 07:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym mimo wszystko poważnie rozważył instalację pompy ciepła - z ogrzewaniem podłogowym stworzą zgraną parkę, bo pompa ciepła ma na wyjściu niewielką temperaturę, ale duża powierzchnia (w stosunku do standardowych grzejników) da niezły rezultat.

Ktoś już rzucił linkiem do http://vikersonn.pl/kalkulator. To strona producenta, więc liczby traktuj dość luźno, ale proporcje cenowe są mniej-więcej zachowane. Instalacja wyjdzie dość drogo, ale rachunki na tym zyskają.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 października 2011, 10:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Tradycyjne centralne ogrzewanie. Na rynku jest pełno kotłów na różnego rodzaju paliwa. W obecnym czasie coraz popularniejsze jest ogrzewanie pelletem który jest stosunkowo tani niż inne paliwa. Według mnie firmą produkujacą dobre kotły jest firma z Zębca. Mają duży asortyment kotłów.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 października 2011, 15:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Uważam, ze lepszy Kalkulator Kosztów Ogrzewania jest TU

Zgłoś | Cytuj | Link

10 listopada 2011, 20:03

Zgadzam sie: good 0 bad

i tak wszystko zależy od warunków jakimi dysponujemy, jeśli mam dostęp do gazu to chyba mimo wszystko najlepiej z niego skorzystać. No ale zawsze można też załozyć jakiś piec retortowy czy coś.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 listopada 2011, 13:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Na czym polega działanie pieca retorowego?
Z gazem to jest tak, że nigdy nic nie wiadomo, jesteśmy w pełni zależni od Rosji więc jedna zła decyzja polityczna i ceny mogą drastycznie pójść w górę, a niskie i tak nie są. Paradoksalnie ponoć Niemcy mają sporo tańszy gaz niż w Polsce, a biorą go z tego samego źródła.
A co do tych wszystkich kalkulatorów są one wiarygodne w stopniu znikomym, bo jak można wyliczyć zapotrzebowanie domu na moc cieplną tylko na podstawie powierzchni, a gdzie inne straty ciepła, jakość ocieplenia, uszczelnie okien itp?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrzewanie w domu Liczba postów: 354 Grupa: Robimy inst... A ja się zastanawiam nad tym, jaki piec najlepiej wybrać. Widziałam tutaj takie kotły gazowe: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kotl y-i-piece/kotly-gazowe-289...
  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 23 Grupa: Robimy inst... Pompy odśrodkowe działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na energię kinetyczną cieczy, co pozwala na jej transport na większe odległości. Szcz...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >