Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Raport zrównoważonego rozwoju za rok 2018

Danfoss, światowy lider rynku technologii chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewania i napędów elektrycznych, opublikował Raport zrównoważonego rozwoju za rok 2018. Ochrona środowiska i dbałość o zrównoważony rozwój przestały być domeną tylko ekologów i organizacji pozarządowych. To obecnie również temat bardzo ważny dla biznesu – zwłaszcza w działaniach zewnętrznych (CSR-owych), jak i wewnątrz organizacji. To również bardzo istotne zagadnienie biznesowe, zwłaszcza dla firm, które oferują produkty wspierające zrównoważony rozwój, efektywność energetyczną, ograniczenie wpływu na zmiany klimatu.
20-03-2019

BIM - jakie korzyści przynosi ta technologia dla budownictwa

Technologia BIM (Building Information Modelling), pomimo tego, że coraz śmielej poczyna sobie w branży budowlanej na całym świecie, w dalszym ciągu nie osiągnęła w Polsce takiej popularności jak w USA i Europie Zachodniej. Jak wynika z raportu „BIM – polska perspektywa”, zaledwie 46% respondentów z branży budowlanej zetknęło się z BIM w ramach pracy zawodowej. Koncepcja, która rewolucjonizuje cały proces inwestycyjny, od projektu aż po oddanie gotowego budynku, już wkrótce stanie się jednak standardem we wszystkich gałęziach branży budowlanej w Polsce. Nie chcąc zostać w tyle za konkurencją, projektanci, architekci i kosztorysanci powinni jak najszybciej wdrożyć to rozwiązanie w swoich firmach.
15-03-2019

Raport - jak się buduje domy w Polsce

Więcej nowych domów powstaje na wsi czy w miastach? W jakim wieku i z jakich powodów Polacy decydują się na rozpoczęcie budowy? Co sprawia im najwięcej trudności w trakcie procesu inwestycyjnego? Odpowiedzi na te pytania przedstawione zostały w najnowszym „Raporcie o budowie domów” serwisu Oferteo.pl.
08-03-2019

Jak dzisiejsza kobieta inżynier spełnia się w budownictwie

8 marca to świetna okazja do tego, aby spojrzeć na branżę budowlaną okiem płci pięknej. Jak wygląda praca w biurze i na budowie, co determinuje kobiety do wyboru takiego zawodu, jakie stereotypy funkcjonują w kontekście kobiet inżynierów i czy istnieje zjawisko szklanego sufitu.
07-03-2019

Wynajem mieszkań w miastach średniej wielkości - gdzie najwięcej zarobimy

W średniej wielkości miejscowościach można zarobić na wynajmie nieruchomości, czasami więcej niż w największych miastach. Zwycięski Wałbrzych uzyskał zwrot z inwestycji bliski 11% brutto w skali roku. W topowej trójce rankingu zarobki nie spadają poniżej 8,98%. Gdzie jeszcze i ile można zarobić? Na jakie niebezpieczeństwa trzeba uważać?
01-03-2019

W Polsce rozwija się nowa kategoria inwestycji - rynek prywatnych akademików

Rynek prywatnych akademików w Polsce w ostatnich latach zyskuje na popularności, a inwestorzy coraz chętniej angażują swój kapitał w ten rodzaj nieruchomości. Dynamikę rozwoju sektora prywatnych domów studenckich napędza między innymi rosnąca liczba studentów zagranicznych przy jednoczesnym spadku liczby miejsc w publicznych domach studenckich. Jak wygląda rosnący obecnie rynek prywatnych akademików w Polsce, ile takich obiektów buduje się w Polsce, a ile znajduje się w fazie planowania?
28-02-2019

W których krajach Europy kupimy mieszkanie taniej, a w których drożej niż w Polsce?

W Polsce od kilku lat można zauważyć znaczący wzrost cen na rynku nieruchomości. Mimo wysokich kosztów, chętnych na zakup inwestycji wciąż jest wielu, a deweloperzy nie zwalniają tempa w oddawaniu nowych lokali do użytku. W Polsce jest drogo, a jak wyglądają ceny nieruchomości w innych europejskich krajach? Czy ich mieszkańcy również mają powody do niezadowolenia?
21-02-2019

Ile kosztuje budowa przeciętnego domu w Polsce?

Przeciętny szacunkowy koszt budowy domu w Polsce w 2018 roku wyniósł 465 tysięcy złotych – wynika z najnowszego „Raportu o budowie domów” serwisu Oferteo.pl. Planując inwestycję, należy być jednak gotowym na to, że koszty okażą się wyższe, najczęściej od 11 do 25 procent.
21-02-2019

W polskich domach cieplej niż w reszcie Unii - raport o ogrzewaniu

Europa cierpi z powodu mrozu, a przynajmniej tak wynika z najnowszych badań, w których dowiedziono, że aż 40 milionów mieszkańców Unii Europejskiej nie stać na ogrzewanie domu - donosi Eurostat. To niemal tyle ile wynosi liczba mieszkańców Polski. Urząd statystyczny powołany przez UE wskazuje, że 8% ludności Wspólnoty drży w obawie przed zimnem i ze strachu przed kolejnym sezonem grzewczym, który rujnuje domowe budżety. A jak jest w Polsce? Okazuje się, że jesteśmy ciepłym punktem na mapie Zimnej Unii.
19-02-2019

Projekt RenovActive i sytuacja budownictwa komunalnego w Polsce

Jak wynika z najnowszego raportu „Barometr zdrowych domów 2018”, którego inicjatorem od 4 lat jest Grupa VELUX, inwestycja w mieszkalnictwo socjalne dobrej jakości i po przystępnych cenach może poprawić ogólny stan zdrowia społeczeństwa, a także jakość życia najuboższych. Ważne jest obniżenie kosztów eksploatacji lokali komunalnych, jako kluczowy czynnik w rozwiązaniu problemów zadłużania się lokatorów. Tym bardziej, że skala zadłużeń mieszkań komunalnych w Polsce jest alarmująca i dotyczy 50% takich mieszkań.
17-02-2019


Stron: 197 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19003 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >