Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Branża handlowa w Polsce - jakie trendy będą dominowały w tym biznesie w 2020 r.

Początek roku to czas podsumowań i kreślenia planów na nowy rok. Eksperci opracowali trendy, które w najbliższym czasie w znaczącym stopniu wpłyną na działalność firm handlowych w Polsce. Zachęcamy Państwa do dołączenia do grup projektowych Retail Institute, które nie tylko pogłębią analizę zdefiniowanych już zjawisk, ale również stworzą na nie odpowiedź biznesową.
27-01-2020

Nowe wymagania dyrektywy unijnej w sprawie budownictwa

Do 10 marca 2020 r. Polska jest zobo­wiązana do wprowadzenia zaleceń znowelizowanej dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budyn­ków (EPBD), której celem jest dekarbonizacja zasobów budowlanych do roku 2050. Komisja Europejska wska­zuje kierunki, jakie powinny realizować krajowe polityki – pozostaje jednak pytanie jakie mechanizmy zadziałają w Polsce. Eksperci przekonują, że aby osiągnąć cel konieczne jest zwiększenie skali termomodernizacji z około 1 proc. do 3 proc. A do tego potrzebne jest skuteczne wdrożenie przepisów i wzrost świadomości społecznej.
22-01-2020

Dochody gmin znacznie zmaleją - jak samorządy mogą rekompensować sobie straty

W związku z ostatnimi i planowanymi zmianami legislacyjnymi, przychody Jednostek Samorządów Terytorialnych znacznie zmaleją. W jakim stopniu uderzy to w gminy? Kraków oszacował, że wprowadzone zmiany będą kosztować miasto 200 mln zł, w Szczecinie zabraknie 90 mln zł, a dochody Częstochowy mogą zmniejszyć się o około 70 mln zł. Gminy próbują pokryć dziurę budżetową, m.in. zwiększając wpływy z podatku od nieruchomości.
21-01-2020

Ile jeszcze potrwa dobra koniunktura na rynku mieszkaniowym?

Jak będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy w 2020 roku? Czy popyt na mieszkania będzie się utrzymywał? Jak będzie kształtowała się oferta deweloperów? Jakie czynniki będą miały decydujący wpływ na ceny?
14-01-2020

Digitalizacja branży budowlanej w Polsce niezbędna w obniżaniu kosztów

Chociaż rynek budowlany w Polsce cały czas rośnie, wiele firm i projektów balansuje na granicy rentowności. Zarówno najwięksi, jak i ci trochę mniejsi gracze zwracają uwagę na ogromne problemy z rosnącymi kosztami pracy i materiałów. Według GUS blisko 2/3 badanych firm wskazuje koszty zatrudnienia jako barierę działalności. Rynek pracy nie nadąża za rozwojem branży budowlanej, co sprawia, że wiele firm nie jest w stanie zrealizować projektów i bankrutuje. 2018 rok, pomimo dobrej koniunktury gospodarczej, przyniósł aż 975 postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych – o 10% więcej niż rok wcześniejszy. Lekarstwem na te problemy jest wprowadzenie do branży budowlanej nowych technologii. Ta szczycąca się swoją analogowością gałąź rynku nie może dłużej traktować cyfryzacji jako fanaberii. Dziś to dla niej sposób na ratunek, bowiem rozwiązania tego typu są w stanie zagwarantować oszczędności rzędu miliona złotych na pojedynczym projekcie.
13-01-2020

Jak promować firmę działającą w branży wnętrzarskiej?

Wyraźnie zaznaczona obecność na targach i wydarzeniach branżowych, docieranie do klientów ostatecznych za pośrednictwem prasy konsumenckiej, rozwijanie komunikacji na Instagramie, angażowanie do akcji promocyjnych influencerów, którzy promują ekologiczny styl życia. Jak będzie wyglądała skuteczna komunikacja producentów wyposażenia wnętrz w 2020 roku? Przeczytamy o tym w raporcie przygotowanym przez agencję Sfera Group.
13-01-2020

Pompy ciepła i panele fotowoltaiczne coraz chętniej montowane w polskich domach

Polacy stawiają na pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. To najpopularniejsze urządzenia służące do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, jakie instalują w domach. Z raportu Oferteo.pl wynika, że coraz więcej osób decyduje się na takie ekologiczne rozwiązania.
13-01-2020

W 2019 roku mogliśmy obserwować dalszy, intensywny wzrost rynku biurowego w Polsce

Rekordowa wartość transakcji inwestycyjnych i wysoki popyt na powierzchnie potwierdza doskonałą kondycję. Najbardziej dynamiczny rozwój w segmencie nieruchomości biurowych widoczny jest w Warszawie, która pod względem popytu zdystansowała rynki regionalne.
11-01-2020

Wyraźne znaki zbliżającego się spowolnienia gospodarczego - prognozy handlowe na 2020 r.

W 2019 roku oddano do użytku około 300 tys. mkw. powierzchni handlowej, dzięki czemu całkowite zasoby polskich centrów handlowych przekroczyły już granicę 12 mln mkw. Największym projektem zrealizowanym w 2019 roku była Galeria Młociny w Warszawie o powierzchni 78 tys. mkw. W minionym roku widoczny był również wzrost aktywność inwestorów i deweloperów w sektorze parków handlowych w średnich oraz małych miastach.
07-01-2020

Działania SIPUR w II połowie 2019 r.

Przedstawiamy raport z działalności w II połowie 2019 r. Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR"
05-01-2020


Stron: 204 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15756 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 277

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >