Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Jak zmienią się rozwiązania technologiczne w budynkach, kiedy skończy się pandemia

Pandemia wywołana koronawirusem zmieniła naszą rzeczywistość. Ograniczenia w handlu i usługach, zamknięte szkoły, wprowadzenie pracy zdalnej to tylko kilka przykładów na to, w jak dużym stopniu zagrożenie epidemiczne wpłynęło na nasze życie. Zmieniły się nasze nawyki higieniczne i należy tylko liczyć na to, że będzie to zmiana trwała. Z drugiej strony ten trudny czas sprzyja refleksjom i planom na przyszłość – jakie rozwiązania można wprowadzić, aby w przyszłości poprawić bezpieczeństwo ludzi.
24-03-2020

Globalna pandemia koronawirusa stanowi dla branży nieruchomości prawdziwy test

Aktualna sytuacja odciśnie piętno na wszystkich uczestnikach rynku, bez względu na skuteczność procedur wdrożonych przez władze. Kryzys lepiej przejdą ci, którzy szybciej odnajdą się w nowej sytuacji i będą w stanie się do niej dostosować, dlatego teraz, jak nigdy wcześniej, jest czas na działanie.
23-03-2020

Czy epidemia wirusa SARS-CoV-2 wpłynie na sprzedaż mieszkań?

Fala dużego wzrostu zachorowań na koronawirusa w Europie i podejmowanych koniecznych działań ochronnych przez poszczególne kraje powoduje negatywne skutki gospodarcze, które mogą odbić się też na rynku nieruchomości. Prześledzimy więc fakty i doświadczenia z innych rynków, które przeszły już przez największą kulminację zachorowań.
21-03-2020

Na budowę domu musimy przeznaczyć średnio ok pół miliona zł - czy są sposoby na obniżenie kosztów

Koszty budowy domu rosną, a średni metraż zmniejsza się. Zmieszczenie się w planowanych kosztach budowy to duże wyzwanie, któremu w 2019 roku sprostało tylko 32% inwestorów. Nowy „Raport o budowie domów w Polsce” Oferteo.pl.
19-03-2020

Budownictwo mixed-use – odpowiedzią na zachodzące zmiany i potrzeby społeczne

Szybki rozwój miast oraz rosnące oczekiwania Polaków względem mieszkania, zachęcają deweloperów do wprowadzania na rynek nowych rozwiązań – coraz częściej w duchu idei mixed-use. Co ona oznacza w praktyce? Tak zwane budownictwo wielofunkcyjne, wykorzystuje w zrównoważony sposób zasoby i przestrzeń, zapewniając mieszkańcom szybki i łatwy dostęp do pracy, domu, zakupów czy rozrywki w jednym miejscu. Dla deweloperów z kolei to duża szansa, dająca możliwość elastycznego planowania zastosowań budynków na miarę aktualnych potrzeb nabywców. Czy budownictwo mixed-use to tylko chwilowy trend czy koncepcja, która zostanie wdrożona na stałe?
18-03-2020

Branża budowlana a koronawirus - jak sobie może poradzić z brakiem płynności finansowej

Chociaż w tym roku zima była łagodna i branża budowlana nie musiała mierzyć się z długimi przestojami w pracy, to dopiero teraz, wraz z nadejściem wiosny planowane będą kolejne projekty: zakupy sprzętu oraz udziały w przetargach. Jak wynika z Barometru EFL na I kw. roku, aż 40% firm budowlanych planowało więcej inwestować w najbliższych miesiącach, choć nie wiadomo czy planów nie pokrzyżuje koronawirus. Może się okazać, że decyzje administracyjne i kwarantanna uniemożliwią prace na budowach. Cele przedsiębiorców mogą zostać zweryfikowane także przez ciągle obecne problemy z płynnością finansową branży budowlanej. Banki obawiając się strat w związku z zawieszeniem spłat kredytów na czas epidemii będą jeszcze bardziej restrykcyjnie analizować wnioski o finansowanie z tzw. trudnych branż, do których należy budowlanka.
18-03-2020

Jak koronawirus może wpłynąć na rynek mieszkań?

Jesteśmy przyzwyczajeni do codziennych informacji o wzrostach cen mieszkań. Nikt jednak nie spodziewał się sytuacji, której właśnie jesteśmy świadkiem: pojawieniem się tak bardzo nieprzewidywalnego czynnika, jakim jest obawa przed zakażeniem koronawirusem.
17-03-2020

Rekordowy rok dla Dom Development - wypłaty dywidendy na rekordowym poziomie 9,5 zł na akcję.

Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. („Dom Development”, „Grupa”) w 2019 roku wypracowała rekordowy zysk netto wynoszący 256 mln zł (+13% r/r), umożliwiający rekomendację wypłaty rekordowej dywidendy w kwocie 9,50 zł na akcję. Grupa sprzedała w minionym roku 3 661 lokali netto (+2% r/r), odnotowując silną sprzedaż na wszystkich rynkach działalności. Najsilniejszą dynamikę sprzedaży zanotował Wrocław (+69%) i Trójmiasto (+14%), co było zgodne z przyjętą strategią i planem dywersyfikacji działalności.
08-03-2020

W rankingu brytyjskiego dziennika Financial Times wśród najbardziej dynamicznych firm znalazły się aż 44 z Polski

Financial Times opublikował właśnie coroczny ranking FT1000, który obejmuje 1000 najszybciej rosnących biznesów w Europie. Wśród wyróżnionych znalazły się aż 44 polskie firmy, co oznacza dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.
05-03-2020

Jaki stosunek mają firmy deweloperskie do wykorzystania prefabrykatów w budownictwie mieszkaniowym?

Czy firmy budujące mieszkania planują wykorzystywać prefabrykaty przy realizacji nowych inwestycji? Czy deweloperzy rozważają wykorzystanie tego typu rozwiązań ze względu na rosnące koszty budowy? Czy zastosowanie elementów gotowych jest atrakcyjne, bo skraca czas budowy?
03-03-2020


Stron: 206 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15862 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 158

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >