Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Co możemy zrobić w trosce o lepszą jakość powietrza?

Lada moment w naszym kraju na dobre rozpocznie się sezon grzewczy. O tym, że jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień pozostawia wiele do życzenia, wiadomo nie od dziś. Polska przoduje w niechlubnym rankingu krajów z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej, przekraczając wszystkie normy wskazane przez WHO.
20-10-2020

Przedsiębiorcy, poszukując oszczędności w związku z COVID-19 rewidują swoje budżety flotowe

Jeszcze w pierwszym kwartale 2020 r. blisko 18 proc. z ponad 2 milionów podmiotów z sektora MŚP planowało inwestycje w rozwój firmowych flot. Gdyby przedsiębiorcy zrealizowali swoje deklaracje, do mikro, małych i średnich firm w Polsce trafiłoby nawet 800 000 nowych i używanych samochodów. W obecnej sytuacji niemal 25 proc. małych i średnich firm w Polsce zamierza do końca roku ograniczyć do minimum lub całkowicie wstrzymać zakup nowych samochodów – wynika z badań. To bezpośredni skutek pandemii wirusa SARS-CoV-2. Blisko 17 proc. przedsiębiorców, poszukując oszczędności, próbuje zminimalizować także koszty utrzymania już posiadanych pojazdów.
20-10-2020

Czy noszenie maski to skuteczne zabezpieczenie?

To podstawowe pytanie zadaje sobie dziś wiele osób. Niestety wielu Polaków wątpi w ich skuteczność w walce z koronawirusem. Niesłusznie! Na rynku można znaleźć wysokiej jakości maski filtrujące, które działają antywirusowo – są na to dowody!
08-10-2020

Jaki będzie los powierzchni biurowych?

Drastyczna zmiana prowadzenia warunków biznesu spowodowała pojawienie się różnych reakcji i nowych modeli dostosowania do nowej sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych. Zauważalny jest wzrost popytu na podnajmy i umowy krótkoterminowe, co wymaga większej elastyczności od właścicieli budynków. Praca zdalna stała się już naturalną częścią polskiego rynku pracy. Wiele firm wprowadziło rotacyjny tryb pracy np. 2 dni w biurze, a 3 zdalnie.
06-10-2020

Jak rozwija się rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce po pandemii?

Raport „Kierunki rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce” przygotowany przez innogy we współpracy z partnerami prezentuje zmiany i trendy w sektorach powierzchni biurowych, handlowych oraz magazynowych uwzględniając przy tym wymiar społeczny, środowiskowy, technologiczny i ekonomiczny.
25-09-2020

Wyniki raportu „Nastroje projektantów wnętrz 2020”

W tym roku znacząco wzrósł odsetek projektantów wnętrz, którzy przewidują spadek popytu na usługi projektowania – wynika z raportu „Nastroje projektantów wnętrz 2020”, opublikowanego przez BCMM – badania marketingowe.
14-09-2020

Czy rynek wynajmu mieszkań wróci do normalności po pandemii?

Rynek wynajmu mieszkań nie będzie już taki sam. Kolejne uczelnie donoszą o zajęciach prowadzonych w systemie hybrydowym, a to przecież studenci zasilają grupę najemców mieszkań. Jakie są możliwe następstwa obecnej sytuacji?
31-08-2020

Przydomowe instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności - co Polacy sądzą na temat fotowoltaiki?

Polacy wybierają fotowoltaikę w trosce o środowisko oraz o własny portfel. 96% użytkowników jest zadowolonych z decyzji o montażu paneli, a 37% myśli już nad powiększeniem swojej instalacji – wynika z pierwszego raportu Oferteo.pl o fotowoltaice. Największą przeszkodą na drodze do czystej energii jest biurokracja.
28-08-2020

Polacy zabierają się do prac remontowych częściej niż w ubiegłym roku

Chwilowe spowolnienie gospodarki, które miało miejsce wiosną, spowodowało, że tego lata fachowców od remontów poszukujemy jeszcze intensywniej niż zwykle – wynika z raportu Oferteo.pl. Najwięcej zleceń otrzymują specjaliści od malowania, montażu płyt gipsowo-kartonowych oraz instalacji elektrycznych.
10-08-2020

Trudno dziś o realne prognozy rynku nieruchomości w Polsce

Epidemia koronawirusa COVID-19 to tzw. ekonomiczny czarny łabędź, czyli zjawisko trudno przewidywalne, o bardzo niskim prawdopodobieństwem zaistnienia, za to wywierające znaczny, negatywny wpływ na otoczenie. Jej skutki dla rodzimego rynku nieruchomości poznamy najprawdopodobniej za kilka miesięcy, jednak już dziś można się pokusić o pierwsze prognozy
10-08-2020


Stron: 212 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16139 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >