Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Rynek wynajmu krótkoterminowego w Polsce rozwija się dynamicznie

Krótkoterminowy wynajem mieszkań cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zarówno z perspektywy poszukujących noclegu, jak i właścicieli nieruchomości. Dla pierwszych jest to szansa na tańsze zakwaterowanie w porównaniu do nocowania w hotelu, dla drugich, na zarabianie przez cały rok i możliwość częstego dostępu do swojej nieruchomości. Turyści decydują się na wynajem krótkoterminowy również ze względu na większą wygodę. Jeśli mają swobodny dostęp do całego mieszkania, mogą bez ograniczeń korzystać z kuchni, a także elastycznie ustalać rytm dnia, to taka propozycja dla wielu osób jest znacznie korzystniejsza w porównaniu do hotelowego pokoju.
14-05-2019

Plan Finansowy Państwa na lata 2019-2022 – analiza głównego ekonomisty BCC

Przygotowywany od kilku miesięcy przez Ministerstwo Finansów kluczowy dokument czteroletniego planu finansowego rządu musiał być w ostatnich kilku tygodniach zmieniony znacząco w reakcji na wyborczy pakiet pięciu inicjatyw prezesa partii rządzącej. W rezultacie, powstał plan, który jest odważną próbą pogodzenia interesu wyborczego PiS z interesem długofalowym kraju. Ten kompromis został zbudowany na fundamencie szeregu optymistycznych założeń oraz przesuwania rozwiązywania problemów z „tu i teraz” na dalszą przyszłość.
10-05-2019

Rentowność inwestycji w mieszkania na wynajem z roku na rok maleje

Rynek wynajmu mieszkań w Polsce skupiony jest głównie w największych polskich aglomeracjach. W najnowszym raporcie EVALUER INDEX 2019 przeanalizowano 9 z nich: Warszawę, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań, Szczecin, Łódź, Lublin oraz Białystok. W większości z tych lokalizacji tradycyjnie dominuje najem długoterminowy, a stronę popytową reprezentują głównie studenci, cudzoziemcy, osoby rozpoczynające karierę zawodową oraz pracownicy delegowani do pracy w innej lokalizacji niż miejsce zamieszkania. Stawki najmu nie rosną jednak tak szybko jak ceny mieszkań. W ubiegłym roku średnie stopy zwrotu z wynajmu w największych polskich miastach kształtowały się w przedziale 3,0-5,9%.
07-05-2019

Jakie są prognozy rynkowe dla architektów - najnowszy sondaż

Kolejny rok z rzędu większość architektów jest zadowolona z obecnej sytuacji na rynku, jednak coraz bardziej liczna zaczyna być grupa przewidujących spadek koniunktury – tak wynika z raportu „Nastroje architektów 2019”, opublikowanego przez BCMM – badania marketingowe.
06-05-2019

Z przeprowadzonych badań wynika, że połowa polskich architektów bierze udział w konkursach

Konkursy architektoniczne już od wielu lat są powszechnym sposobem na wyłonienie najlepszych i najciekawszych projektów. Dodatkowo, konkursy dotyczące już zrealizowanych inwestycji pozwalają biurom architektonicznym na zwiększenie rozpoznawalności i podniesienie prestiżu pracowni.
03-05-2019

Od kilku Polska jest wiodącym rynkiem inwestycyjnym w regionie

Wartość transakcji zakupu nieruchomości komercyjnych w Polsce w 2018 roku była najwyższa w historii rynku. Polska należy do nielicznych krajów w Europie, w których aktywność inwestycyjna w segmencie nieruchomości komercyjnych rośnie. Dobra pozycja gospodarcza państwa, w tym wskaźniki dotyczące wynajmu powierzchni komercyjnych stwarzają sprzyjające warunki do inwestowania.
03-05-2019

Badania pt Narzędzia i Elektronarzędzia – Aktualne Praktyki Zakupowe Profesjonalistów i Potencjał Marek

Dla większości zawodowców Internet to główne źródło informacji, ale w przypadku zakupów najpopularniejsze są wciąż tradycyjne kanały - wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Keralla Research wśród użytkowników profesjonalnych elektronarzędzi.
25-04-2019

Mieszkanie lub dom z prefabrykatów - co warto wiedzieć o najnowszej technologii

Nowoczesne bloki i domy lubiane szczególnie w Skandynawii już teraz powstają w polskich fabrykach, a wygląda na to, że rodzime zakłady będą produkować coraz więcej również na krajowe potrzeby. W badaniu zrealizowanym na zamówienie Stowarzyszenia Producentów Cementu aż 43% respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że prefabrykacja betonowa może pomóc rozwiązać problemy mieszkaniowe w Polsce.
25-04-2019

Według badań GUS na polskich budowach jest coraz mniej wypadków śmiertelnych

W roku ubiegłym w polskich firmach miało miejsce 84 tys. wypadków, w tym 209 śmiertelnych – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Jak wypada na tym tle branża budowlana?
17-04-2019

Niedobór zakwaterowania dla studentów w Europie Środkowej i Wschodniej - inwestowanie w prywatne akademiki coraz bardziej popularne

Wspólny raport firmy doradczej Colliers International i międzynarodowej firmy prawniczej CMS pokazuje, że Europa Środkowa i Wschodnia może stanąć w obliczu znacznego niedoboru mieszkań studenckich w ciągu najbliższych 10 lat. Raport zatytułowany „Student housing in CEE – the next big thing” analizuje rozwój sektora prywatnych akademików w głównych krajach regionu (CEE-6) i prezentuje opinie inwestorów oraz możliwości rozwoju dotyczące tego segmentu rynku.
17-04-2019


Stron: 198 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19107 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >