Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Opóźnienia w płatnościach największą bolączką sektora MŚP

Nieterminowe regulowanie opłat za sprzedane wyroby czy wykonane usługi dotyka 6/10 przedstawicieli sektora MŚP – wynika z 15. fali badania Bibby MSP Index. Z problemem niezapłaconej na czas faktury przynajmniej raz w miesiącu styka się ponad połowa (52,6%) ankietowanych firm. Optymistyczne jest to, że w poprzedniej fali odsetek tych odpowiedzi był większy (56,4%). Co więcej, prawie 37% przebadanych na uregulowanie należności czeka średnio od 7 do 14 dni po terminie, w porównaniu do 14. fali nastąpił wzrost o 4 pkt. proc. Nieterminowe płatności odczuwają najbardziej właściciele mikro, małych i średnich firm, którzy są zmuszeni szukać nie zawsze korzystnych dla siebie form finansowania, aby nie stracić płynności finansowej.
11-06-2018

Jakie ekologiczne rozwiązania stosują deweloperzy w nowopowstających osiedlach?

Jakie ekologiczne rozwiązania wykorzystują deweloperzy przy realizacji najnowszych inwestycji mieszkaniowych?
01-06-2018

Wzrasta niewypłacalność wśród firm produkcyjnych i w budownictwie

Euler Hermes, wiodący globalny ubezpieczyciel należności handlowych, zbadał sytuację firm w Polsce pod względem niewypłacalności. W kwietniu 2018 r. w oficjalnych źródłach (Monitorach Sądowych i Gospodarczych) opublikowano informacje o 76 przypadkach niewypłacalności przedsiębiorstw wobec 67 w kwietniu 2017 r. (wzrost o 13%). Od początku roku opublikowano informacje o niewypłacalności 336 polskich przedsiębiorstw wobec 291 w tym samym okresie ubiegłego roku (+15%).
21-05-2018

Krajowa deklaracja właściwości użytkowych a wyroby z wełny mineralnej

Klienci kupujący wyroby z wełny mineralnej nie muszą się martwić zmianami prawnymi z ubiegłego roku w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych i śmiało mogą korzystać z dotychczasowych Deklaracji Właściwości Użytkowych. Z czego to wynika?
08-04-2018

Działania SIPUR w I kwartale 2018 r.

Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w kolejnym spotkaniu uczestników inicjatywy „Chcemy uczciwego budownictwa” zorganizowanym przez Murator Plus 11 stycznia 2018 r. w Warszawie. W trakcie dyskusji omówiono różne aspekty zagadnienia, które zdaniem wielu uczestników procesu budowlanego stanowi poważne zagrożenie dla dalszego rozwoju branży.
06-04-2018

Polska niezmiennie liderem eksportu wśród krajów UE

Najaktualniejsze dane opublikowane przez statystykę europejską wskazują, że Polska trzeci rok z rzędu jest numerem 1 pod względem wartości eksportu stolarki otworowej wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Co więcej, zarówno wartość eksportu naszego kraju, jak i jego udział z roku na rok zwiększa się. Polska w 2015 roku odpowiadała za 21,0% całego eksportu branży na Starym Kontynencie, w 2016 roku wskaźnik ten wzrósł do poziomu 21,8%, a w 2017 roku wyniósł już 22,3%.
15-03-2018

Zeroenergetyczność i ekologia to cele budownictwa do 2020 roku

Przez wieki najpopularniejszym materiałem stosowanym w budownictwie była cegła, jednak zmieniające się trendy designu w architekturze wprowadziły nowe materiały i technologie. Wzrost urbanizacji oraz postępująca degradacja środowiska naturalnego wyznaczyły nowy kierunek działań – zrównoważone budownictwo, ukierunkowane między innymi na poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Czym zatem będą charakteryzować się budynki w niedalekiej przyszłości?
14-03-2018

Potencjał kobiet 50+, jak wygląda ich sytuacja na polskim rynku pracy

Aż 4 na 10 Polek w wieku produkcyjnym nie pracuje i nie szuka zatrudnienia[1]. Sytuacja dotyczy przede wszystkim młodych kobiet, a także pań po 50. roku życia. Okazuje się, że jednym z kluczowych czynników wpływających na ich działalność zawodową jest posiadane wykształcenie oraz liczba dzieci. Kraje, które notują jedne z najwyższych wskaźników aktywności pań w Europie, Szwecja (83,5 proc.) oraz Norwegia (76,2 proc.) swój wynik zawdzięczają m.in. wprowadzeniu udogodnień, takich jak elastyczny czas pracy i możliwość ciągłego kształcenia zawodowego. Okazuje się, że niezwykle istotne są działania pracodawców, wspierające kobiety zarówno jako matki, jak i pracowników. Czego potrzebują Polki, aby powrócić na rynek pracy?
12-03-2018

Jak będzie się rozwijał rynek deweloperski w 2018 roku według ekspertów

Miniony rok był bardzo dobry dla branży deweloperskiej, oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w roku 2016. Zarówno statystyki, jak i prognozy ekspertów na najbliższe miesiące nastrajają pozytywnie.
27-02-2018

Roboty jako nowi pracownicy fabryk

Współczesny klient stawia niesamowicie wysokie wymagania przed producentami. Dzisiejsza konkurencja stoi na takim poziomie, że zakłady produkcyjne niewykorzystujące na co dzień technologii robotyzacji nie są w stanie utrzymywać tak wysokiego poziomu jakości swoich produktów. Dlaczego tak ważne jest wykorzystanie stu procent ich możliwości? Czy roboty będą w przyszłości jedynymi pracownikami fabryk? Dziś poszukamy odpowiedzi na te pytania.
20-02-2018


Stron: 194 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17997 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >