Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Z czego wynikają zmiany w nastawieniu do zakupu własnego mieszkania wśród młodych?

Młode osoby coraz częściej nie przywiązują wagi do posiadania własnego mieszkania. Zamiast kupować, mieszkają jak najdłużej z rodzicami. Cenią niezależność rozumianą jako realizację swoich pasji: podróżowania, doświadczania nowych doznań. Jak wygląda zakup mieszkań przez młodych ludzi z punktu widzenia psychologa?
15-01-2021

Co pandemia zmieni na na rynku nieruchomości w 2021 roku?

Rynek nieruchomości wydaje się obecnie stabilny – nawet w trakcie pandemii, która zdominowała gospodarkę w 2020 roku, ceny mieszkań nie tylko nie spadały, ale wręcz okresowo rosły. Mowa nie tylko o nieruchomościach luksusowych, ulokowanych poza dużymi aglomeracjami miejskimi, ale i klasycznych mieszkaniach w najbardziej pożądanych dzielnicach dużych miast.
15-01-2021

Jakie są najnowsze trendy mieszkaniowe? Sonda na temat - co zmieniła pandemia na rynku pierwotnym w 2020 r.

Jakie zmiany wywołała pandemia na rynku nowych mieszkań? Jakie trendy zarysowały się na nim najwyraźniej w minionym roku?
10-01-2021

Działalność SIPUR w II połowie 2020 roku

Otaczająca nas rzeczywistość (czyt. pandemia) spowodowała, że działania „SIPUR” w II połowie 2020 były ograniczone przede wszystkim do formy elektronicznej. Wspieramy akcję szczepień i mamy nadzieję, że dzięki niej sytuacja w Polsce i Europie ulegnie zdecydowanej poprawie i już niedługo będziemy mogli wrócić do naszej przedcovidowej aktywności.
04-01-2021

Najważniejsze wydarzenia i inwestycje w polskiej energetyce w 2020 roku

Mijający rok zapisze się pod hasłem nowej polityki energetycznej do 2040 roku. Wyznaczenia kierunku, w którym będzie zmierzała Polska – zeroemisyjnego systemu elektroenergetycznego opartego przede wszystkim na odnawialnych źródłach energii oraz energetyce jądrowej. Na naszym rodzimym rynku już zachodzą znaczące modyfikacje związane m.in. z odchodzeniem od bloków węglowych na rzecz instalacji gazowych. W 2020 roku rozpoczęły się także kolejne prace związane z budową kilku farm wiatrowych na Bałtyku realizowanych przez takich inwestorów jak PGE, PKN Orlen,
31-12-2020

Coraz więcej pożyczamy z banków a mieszkania są droższe niż przed pandemią wynika z raportów

Po niemal roku pandemii mieszkania nie potaniały, nieznacznie wyhamował tylko wzrost cen na rynku nieruchomości. Z raportu Oferteo.pl wynika, że w 2020 roku Polacy zaciągali jeszcze wyższe kredyty hipoteczne niż w roku ubiegłym.
23-12-2020

Unijny standard cieplny WT2021 - co można zmienić w starym budownictwie?

Od początku 2021 wchodzą w życie nowe, bardziej rygorystyczne normy związane z izolacją cieplną budynków, ale będą one dotyczyć jedynie nowych i modernizowanych inwestycji. Zmiana ta wpłynie na wysokość opłat za energię, ale mieszkańcy „starszego” budownictwa, którzy chcieliby zaoszczędzić na rachunkach bez poświęcania swojego komfortu, muszą szukać rozwiązań na własną rękę.
02-12-2020

W jakiej kondycji są polskie mieszkania na tle innych krajów w Europie

W dobie pandemii dom stał się nie tylko schronieniem, ale też często biurem, szkołą, placem zabaw, restauracją czy też miejscem do uprawiania sportu i relaksu. Spędzamy w mieszkaniach więcej czasu, dlatego ich stan i dopasowanie do potrzeb stały się niezwykle ważne. Grupa Kingfisher oraz Castorama Polska sprawdziły, w jakiej kondycji są obecnie nasze mieszkania, w pięciu krajach europejskich, między innymi w Polsce. Efektem badań jest raport „Mieszkania pod ścianą”.
01-12-2020

Branży budowlanej nie omija kryzys związany z pandemią COVID-19

Po pół roku trwania pandemii 64% firm budowlanych w Polsce poniosło straty finansowe. Skutki obostrzeń były dla nich odczuwalne, mimo że aż 59% z nich funkcjonowało bez większych zakłóceń w czasie trwania lockdownu – wynika z raportu Oferteo.pl. Trzy czwarte przedsiębiorców budowlanych sięgnęło po rządową pomoc, aby przetrwać trudny czas.
30-11-2020

Jak producenci materiałów budowlanych przygotowują się na zaostrzenie przepisów budowlanych od 2021

Od 1 stycznia 2021 roku będą obowiązywać nowe Warunki Techniczne, które zmieniają m.in. wymagane parametry techniczne okien. Osoby, które planują budowę lub modernizację domu muszą uwzględnić je w swoich inwestycjach. Firma VELUX od dawna posiada w swojej ofercie okna spełniające nowe warunki, jednak zapowiada kolejną odsłonę portfolio produktowego. Będzie to kolejny krok w odpowiedzi na oczekiwania polskich konsumentów oraz trendy w zrównoważonym budownictwie.
25-11-2020


Stron: 213 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16338 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >