Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Deszcze, które niedawno przeszły przez Polskę niewiele zmieniły - poziom wód gruntowych z roku na rok gwałtownie się obniża

Wczoraj padało? Nie zmienia to faktu, że olbrzymi obszar naszego kraju znajduje się w stanie suszy, która w tym roku dopadła nie tylko Polskę. Ale skupmy się na naszym regionie. Polska ze względu na uwarunkowania hydrologicznie jest narażona na problemy związane z niedoborem wód od zawsze. Na każdego Polaka przypada 1580 m3 wody na rok. Jest to wskaźnik trzy razy mniejszy od średniej europejskiej i cztery i pół raza mniejszy od przeciętnej dla świata. Warto przy tym podkreślić, iż wskaźnik dostępu do wody niższy od 1500 m3/rok/osobę uważany jest powszechnie za bardzo mały i wywołuje poważne perturbacje w gospodarowaniu zasobami wodnymi.
20-07-2019

Mieszkania z umiarkowanym czynszem - jak działa program Społecznego Budownictwa Czynszowego

Coraz więcej rodzin może wprowadzić się do mieszkań z umiarkowanym czynszem. Dzięki preferencyjnym kredytom z Banku Gospodarstwa Krajowego oddano już ponad 2000 lokali. Tylko w pierwszej połowie tego roku powstało 380 mieszkań. Najwięcej buduje się na Górnym i Dolnym Śląsku oraz na Mazowszu. To wszystko dzięki wsparciu programu Społecznego Budownictwa Czynszowego.
18-07-2019

Badania dowodzą, że rynek inteligentnych domów ciągle rośnie

“Czy żelazko jest wyłączone?” - dobrze zapamiętajcie to pytanie, niedługo przestanie wywoływać jakiekolwiek emocje. Zgodnie z danymi IDC, w pierwszym kwartale tego roku rynek inteligentnych domów wzrósł w Europie o 23,9%. Smarfony bez trudu zdominowały nasze kieszenie, wypychając z nich komórki, mp3, a ostatnio nawet portfele. To nie koniec, lada moment staną się kluczem do każdego domu. Ich zaawansowanie i popularność okazały się mocnym fundamentem do budowy rewolucji smart home.
17-07-2019

Raport z badania opinii publicznej - co jest dla nas ważne podczas aranżacji łazienki?

Po co komu ta łazienka? – spytała babcia Wolańska w kultowej scenie filmu „Galimatias, czyli kogel-mogel II”. No jak to? Żeby ludzie myśleli, że Solska to byle kto, że nie stać nas na łazienkę – odpowiedziała babcia Solska. Czy dzisiaj łazienka nadal jest symbolem statusu społecznego? Czy aranżując jej wnętrze kierujemy się funkcjonalnością, estetyką, czy może ekologią? Na pytania te odpowiedź przynoszą wyniki najnowszego badania opinii społecznej, które pod koniec maja przeprowadziła Agencja Badań Rynku i Opinii SW Research.
13-07-2019

Zmieniają się zwyczaje zakupowe pierwszego mieszkania przez młodych - coraz częściej kupowane są większe metraże

Serwisy ogłoszeniowe w Polsce po raz pierwszy od kilku lat notują większe zainteresowanie mieszkaniami wielopokojowymi. Młodzi ludzie zaczynają myśleć coraz bardziej perspektywicznie, lecz chcą także żyć wygodnie „tu i teraz”. Wbrew pozorom obie wymienione postawy nie wykluczają się i sprawiają, że wzrasta popyt na większe metraże. Rosnąca zdolność kredytowa sprawia, że już przy zakupie pierwszego mieszkania rozważają rezygnację z kawalerki i zwiększenie liczby pokoi z myślą o rodzinie, która może pojawić się w ciągu kilku najbliższych lat.
13-07-2019

Co dalej z rządowym programem - Czyste Powietrze

Uruchomiony pod koniec ubiegłego roku program Czyste Powietrze jeszcze na dobre nie zdążył się rozkręcić, a już jego dalsza realizacja stoi pod znakiem zapytania. Polska do 21 czerwca miała ustosunkować się do uwag przesłanych KE dotyczących programu "Czyste Powietrze". Niestety nie podjęła kluczowych decyzji, a to może oznacza utratę unijnego wsparcia, według ekspertów nawet 6-8 mld euro.
05-07-2019

Jak Polacy dbają o swoje przydomowe ogrody - zapytaliśmy Tomasza Szostaka twórcę projektu „Busem przez polskie ogrody”.

Polskie ogrody i polscy ogrodnicy, co o nich wiemy? Jak z bliska wyglądają ogrody Polaków? Na te i inne pytania odpowie twórca jednego z najpopularniejszych blogów ogrodniczych, autor podręcznika 'Jak przejść z ogrodem na TY?', ekspert ogrodniczy - Tomasz Szostak. Już kolejny rok realizuje projekt ,,Busem przez polskie ogrody”, jeżdżąc po kraju i prezentując wyjątkowe zakątki ogrodnicze. Polskie ogrody i ogrodników zna lepiej niż dobrze, a swoją wiedzą podzielił się z nami.
27-06-2019

Sektor usług biznesowych i biurowych najszybciej rozwija się w Krakowie, Warszawie i Poznaniu

Większość nowych miejsc pracy, które stworzone zostały w ostatnim roku w sektorze usług dla biznesu w naszym kraju powstało w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Rozwój tego segmentu ma swoje bezpośrednie przełożenie na wzrost potencjału rynku biurowego.
27-06-2019

Niedoinwestowanie termomodernizacji budynków komunalnych - będą zmiany prawne

Do konsultacji publicznych został skierowany projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. MIWO - Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej odniosło się do zaproponowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zmian i z zadowoleniem podkreśla, że idą one w dobrym kierunku.
26-06-2019

Z przeprowadzonej sondy wynika, że z leasingu chętniej korzystają duże przedsiębiorstwa

Mogłoby się wydawać, że w mniejszych firmach – tych na początku ścieżki rozwoju, z mniejszymi przychodami, konieczność wspierania inwestycji zewnętrznymi formami finansowania jest wyższa. Wyniki badania „Leasing Index” wskazują jednak, że im więcej pracowników zatrudnia firma, tym chętniej korzysta z leasingu. Z czego wynika taka zależność?
19-06-2019


Stron: 200 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19290 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 193

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >