Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Krakowski rynek pomieszczeń biurowych rozwija się intensywnie

Niemal połowa biur wynajmowanych w największych miastach regionalnych w Polsce trafia do najemców w Krakowie
12-09-2019

Popularność płytek dekoracyjnych imitujących cegłę i kamień wśród inwestorów nie słabnie

Płytki dekoracyjne już od kilku sezonów pozostają jednym z najgorętszych trendów aranżacyjnych. Jakie są źródła tego sukcesu? Które wzory cieszą się największą popularnością i co inspiruje twórców? Na te oraz inne pytania odpowiada Robert Szybiak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w polskiej firmie Stegu, której renomowane płytki trafiają do odbiorców w już 25 krajach Europy.
06-09-2019

Z badań wynika, że coraz więcej inwestujemy w ocieplenie budynku i solary, by oszczędzać i zmniejszać smog

Ponad 41% Polaków, decydując się na budowę domu, zainwestowałaby w instalację paneli solarnych, a 38% w dodatkowe docieplenie ścian i poddaszy. 58% izoluje po to, by zmniejszyć koszty ogrzewania, a 24% po to, by zwalczyć smog – tak wskazują wyniki badania przeprowadzonego przez Centrum Badań i Analiz Rynku dla ROCKWOOL Polska.
30-08-2019

Elektromobilność wciąż zbyt droga dla małych firm

4 proc. badanych firm planuje zakup auta elektrycznego, a 6 proc. – hybrydy. Leasing Index potwierdza, że na rynku brakuje narzędzi, które wspierałyby rozwój elektromobilności. 41 proc. małych przedsiębiorstw zainteresowanych zakupem ekologicznego sprzętu lub pojazdu stwierdza, że prawdopodobnie skorzystałaby z leasingu. Zdecydowanie takie prawdopodobieństwo określa 22 proc. firm zamierzających dokonać zakupu ekologicznego sprzętu lub pojazdu.
29-08-2019

Dobra koniunktura tylko w budownictwie - w innych branżach przedsiębiorcy mają duże problemy z niewypłacalnością

Wiodący globalny ubezpieczyciel należności handlowych, zbadał sytuację firm w Polsce pod względem niewypłacalności. Kluczowe wnioski: W lipcu 2019 roku w oficjalnych źródłach (Monitorach Sądowych i Gospodarczych) opublikowano informację o 74 niewypłacalnych polskich firmach wobec 69 w lipcu 2018 roku – wzrost o 7% w porównaniu r/r Od początku roku do końca lipca opublikowano informacje o 577 niewypłacalnych firm wobec 580 w analogicznym okresie przed rokiem Kluczem do niewypłacalności jest skala działalności determinująca z reguły model biznesowy i rentowność omawianych firm Najwięcej niewypłacalności było w sektorze przemysłowym (22) i usługowym (21) oraz w handlu hurtowym (12). Największy wzrost r/r liczby niewypłacalności w województwach mazowieckim (+9) oraz warmińsko-mazurskim (+7): to tam działały firmy spożywcze (i producenci żywności), mali hurtownicy, małe firmy obsługujące inne przedsiębiorstwa (Mazowsze)
28-08-2019

Wysoka sprzedaż i maksymalizacja marż - to wyniki finansowe za 1. półrocze 2019 Dom Development

Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. („Dom Development”, „Grupa”) w I półroczu 2019 roku odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 766,8 mln zł (+20% r/r) oraz zysk netto wynoszący 115,3 mln zł (+51% r/r). Grupa sprzedała w I półroczu 2019 roku 1 762 lokale (+7% r/r). Grupa zrealizowała przyjęte cele sprzedażowe i założenia przekazując terminowo 1 655 lokali (+15% r/r). Wypracowana w I półroczu marża brutto wyniosła 29,3%.
24-08-2019

Ile jesteśmy gotowi przeznaczyć na aranżację wnętrz?

Na urządzenie metra kwadratowego domu lub mieszkania jesteśmy skłonni wydać 1500 zł - jak wynika z raportu przygotowanego przez Fixly.pl. Jak mówią przedstawiciele serwisu, taka kwota pozwala wykończyć wnętrza na średnim poziomie, przy użyciu dobrej jakości materiałów i wyposażenia.
22-08-2019

Czy nowa ustawa zmniejszy ilość marnowanej żywności?

Podpisana właśnie ustawa o przeciwdziałaniu marnotrawienia żywności regulująca kwestie wyrzucania w Polsce ok. 9 mln ton żywności rocznie, pozwoli na uratowanie ok. 100 tys. ton żywności w dużych sklepach. Jednak marnowanie żywności to również problem społeczny – głód, ubóstwo oraz środowiskowy – zwłaszcza w kontekście pogłębiających się zmian klimatu – sama hodowla zwierząt odpowiada za ok. 18% antropogenicznych emisji gazów cieplarnianych, a produkcja żywności to również olbrzymia ilość zużywanej wody.
22-08-2019

Brak pracowników, podwyżki cen materiałów jakie jeszcze problemy dotykają branżę budowlaną

Branżę budowlaną od lat prześladują te same problemy. O trudnej sytuacji dowodzą oceny ryzyka, dokonywane zarówno przez banki, jak i towarzystwa ubezpieczeniowe. Zatory płatnicze, wzrost cen materiałów budowlanych o 7 proc.[1], ale też brak pracowników - doprowadzają do zwiększenia upadłości firm w danym sektorze. W pierwszym półroczu 2018 roku z powodu niewypłacalności działalność zakończyło 89 przedsiębiorstw, o 20 proc. więcej niż w 2017 roku, a łączne przeterminowane zadłużenie firm budowlanych wyniosło 4,72 mld zł.[2]
20-08-2019

Coraz więcej remontujemy, pomimo że ceny usług ciągle rosną

Lato to idealny moment nie tylko na wakacyjny wyjazd, ale także realizację planowanego od dawna remontu, na który w ciągu roku brakuje czasu. Rosnące koszty usług fachowców nie zniechęcają Polaków przed zlecaniem im coraz szerszego zakresu prac – wynika z raportu Oferteo.pl.
12-08-2019


Stron: 201 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17802 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >