Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Jak wygląda rynek mieszkaniowy po pandemii?

Rynek mieszkaniowy znajduje się w fazie wyczekiwania na wyklarowanie sytuacji. Dalszy rozwój wydarzeń będzie zależeć od postępów walki z pandemią i szybkości odmrażania gospodarki. Na dziś najbardziej prawdopodobny scenariusz to stabilizacja cen nieruchomości, spadek popytu konsumpcyjnego i jeszcze większa skala zakupów za gotówkę.
24-05-2020

Sytuacja finansowa Śnieżki w I kwartale pomimo pandemii jest dobra

Pandemia COVID-19 nie miała negatywnego wpływu na wyniki Śnieżki osiągnięte w pierwszym kwartale br. – na wszystkich kluczowych rynkach sprzedaż była wyższa niż rok wcześniej. W spółkach z grupy kapitałowej podjęto jednak szereg działań zabezpieczających działalność operacyjną oraz płynność finansową. Jak co roku, Śnieżka planuje też wypłacić dywidendę.
22-05-2020

Jak pandemia COVID-19 wpłynęła na ofertę deweloperów?

Koronawirus zdecydowanie wpłynął na sprzedaż deweloperów oraz liczbę nowych ofert. Sprawdzamy, gdzie miesięczne zmiany były największe. Kwiecień bieżącego roku można uznać za pierwszy miesiąc, w którym epidemia koronawirusa wywierała bardzo duży wpływ na rynek pierwotny. W marcu deweloperzy wprowadzali na rynek jeszcze wiele inwestycji zaplanowanych i przygotowanych na fali bardzo dobrej sprzedaży. Trzeci miesiąc roku przyniósł również finalizację transakcji uzgodnionych w rekordowo dobrym sprzedażowo styczniu i lutym.
21-05-2020

W jakim stopniu branża budowlana jest i będzie odporna na koronawirusa?

Trudno uwierzyć, że w ciągu paru tygodni tak diametralnie zmieniła się sytuacja gospodarcza w kraju, a przecież to nie koniec. Czy koronawirus zaraził już branżę budowlaną czy póki co obchodzi się z nią łagodnie? Rozmawiamy z Włodzimierzem Kurpińskim, Dyrektorem Marketingu BMI Polska.
20-05-2020

Jak się zmieni rynek nieruchomości w 2020

I kwartał 2020 roku przyniósł dla rynku nieruchomości zmiany ― przy zachowaniu stabilnych tendencji poprzednich lat, weszły w życie też zmiany związane z nieprzewidzianym kryzysem, który się wiąże z ograniczeniami powstałymi na skutek epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Tak nietypowa i globalna sytuacja kryzysowa nie mogła ominąć polskiego rynku nieruchomości ― w połowie II kwartału 2020 roku odnotowujemy już niektóre zmiany, które mogą ulec nasileniu. Jednocześnie, na początku roku dominowały jednak tendencje poprzednich lat, czyli stabilny wzrost cen na nieruchomości na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. To sprawiło, że mamy do czynienia ze stanem synkretycznym rynku.
12-05-2020

Jak nowoczesne biurowce i budynki użyteczności publicznej będą eliminować ryzyko zagrożenia epidemicznego

Jedną z konsekwencji epidemii SARS-CoV-2 będą wzmożone prace modernizacyjne systemów dystrybucji powietrza wielu polskich biurowców i gmachów użyteczności publicznej. Tylko najbardziej przezorni przewidzieli takie zagrożenie na etapie projektowania budynków.
11-05-2020

W co warto inwestować, a w co najchętniej inwestują Polacy nagromadzone oszczędności?

Inwestowanie w nieruchomości od wielu lat kojarzy się ze sprawdzonym i opłacalnym sposobem na ulokowanie kapitału, który nie tylko chcemy w ten sposób zabezpieczyć, ale i pomnożyć. Okazuje się, że aż 3/4 Polaków, którzy wzięli udział w badaniu zadeklarowało, że swoje wolne środki przeznaczyłoby właśnie na zakup nieruchomości. W jakich obszarach jeszcze widzimy możliwość zysku?
10-05-2020

Czy w obecnej, trudnej sytuacji rynkowej przedsiębiorcy wybiorą długoterminowy wynajem aut zamiast zakupu?

Jeszcze w pierwszym kwartale 2020 r. blisko 18 proc. z ponad 2 milionów podmiotów z sektora MŚP planowało inwestycje w rozwój firmowych flot – wynika z przeprowadzonych badań. Gdyby przedsiębiorcy zrealizowali swoje deklaracje, do mikro, małych i średnich firm w Polsce trafiłoby nawet 800 000 nowych i używanych samochodów. Dziś już nikt nie łudzi się, że osiągnięcie takiego wyniku będzie możliwe.
09-05-2020

Czy po pandemii wzrośnie zainteresowanie przestrzeniami coworkingowymi?

„Powtarzałem sobie: nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz” – te znane słowa Muhammada Aliego świetnie obrazują sytuację, w jakiej aktualnie znajdują się przestrzenie coworkingowe. Wiele wskazuje bowiem na to, że to, co stanowi obecnie ich piętę achillesową, w niedalekiej przyszłości okaże się niewątpliwym atutem. Czy przyszłość rynku biurowego w Polsce należeć będzie do przestrzeni oferujących elastyczne warunki najmu?
08-05-2020

Ograniczenie budowy nowych inwestycji - jakie są najważniejsze przyczyny poza COVID19

Na rynek trafia ograniczona ilość nowych inwestycji, a oferta mieszkaniowa kurczy się. Dlaczego firmy zmuszone są wstrzymywać debiuty kolejnych projektów? Na jakie przeszkody we wprowadzaniu nowych inwestycji wskazują deweloperzy?
05-05-2020


Stron: 208 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15672 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 322

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >