Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Polska niezmiennie liderem eksportu wśród krajów UE

Najaktualniejsze dane opublikowane przez statystykę europejską wskazują, że Polska trzeci rok z rzędu jest numerem 1 pod względem wartości eksportu stolarki otworowej wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Co więcej, zarówno wartość eksportu naszego kraju, jak i jego udział z roku na rok zwiększa się. Polska w 2015 roku odpowiadała za 21,0% całego eksportu branży na Starym Kontynencie, w 2016 roku wskaźnik ten wzrósł do poziomu 21,8%, a w 2017 roku wyniósł już 22,3%.
15-03-2018

Zeroenergetyczność i ekologia to cele budownictwa do 2020 roku

Przez wieki najpopularniejszym materiałem stosowanym w budownictwie była cegła, jednak zmieniające się trendy designu w architekturze wprowadziły nowe materiały i technologie. Wzrost urbanizacji oraz postępująca degradacja środowiska naturalnego wyznaczyły nowy kierunek działań – zrównoważone budownictwo, ukierunkowane między innymi na poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Czym zatem będą charakteryzować się budynki w niedalekiej przyszłości?
14-03-2018

Potencjał kobiet 50+, jak wygląda ich sytuacja na polskim rynku pracy

Aż 4 na 10 Polek w wieku produkcyjnym nie pracuje i nie szuka zatrudnienia[1]. Sytuacja dotyczy przede wszystkim młodych kobiet, a także pań po 50. roku życia. Okazuje się, że jednym z kluczowych czynników wpływających na ich działalność zawodową jest posiadane wykształcenie oraz liczba dzieci. Kraje, które notują jedne z najwyższych wskaźników aktywności pań w Europie, Szwecja (83,5 proc.) oraz Norwegia (76,2 proc.) swój wynik zawdzięczają m.in. wprowadzeniu udogodnień, takich jak elastyczny czas pracy i możliwość ciągłego kształcenia zawodowego. Okazuje się, że niezwykle istotne są działania pracodawców, wspierające kobiety zarówno jako matki, jak i pracowników. Czego potrzebują Polki, aby powrócić na rynek pracy?
12-03-2018

Jak będzie się rozwijał rynek deweloperski w 2018 roku według ekspertów

Miniony rok był bardzo dobry dla branży deweloperskiej, oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w roku 2016. Zarówno statystyki, jak i prognozy ekspertów na najbliższe miesiące nastrajają pozytywnie.
27-02-2018

Roboty jako nowi pracownicy fabryk

Współczesny klient stawia niesamowicie wysokie wymagania przed producentami. Dzisiejsza konkurencja stoi na takim poziomie, że zakłady produkcyjne niewykorzystujące na co dzień technologii robotyzacji nie są w stanie utrzymywać tak wysokiego poziomu jakości swoich produktów. Dlaczego tak ważne jest wykorzystanie stu procent ich możliwości? Czy roboty będą w przyszłości jedynymi pracownikami fabryk? Dziś poszukamy odpowiedzi na te pytania.
20-02-2018

Jaki był miniony rok w branży deweloperskiej i co nas czeka w 2018 roku?

Rok 2017 w branży mieszkaniowej z pewnością można zaliczyć do udanych. Zarówno dla poszukujących wymarzonego M jak i deweloperów. Widać to zarówno po dużej liczbie inwestycji wprowadzonych do sprzedaży jak i sporym zainteresowaniu wygasającym w 2018 roku rządowym programem Mieszkanie dla Młodych. Co jednak czeka nas w 2018 roku?
18-01-2018

Co się zmieni w budownictwie w 2018 r.

Najnowszy raport Instytutu Gartnera opisujący 10 strategicznych trendów technologicznych na 2018 rok pokazuje, że będzie to rok inteligentnych urządzeń. Tendencje te przenoszą się też na rynek budowlany – nowe technologie coraz odważniej wkraczają do naszych domów i mieszkań.
10-01-2018

Jaki będzie rynek nieruchomości w 2018 roku i podsumowanie 2017

Wprawdzie w tym momencie nie są znane jeszcze ostateczne statystki opisujące sytuację na rynku nieruchomości w całym 2017 r., jednak możemy pokusić się już o próbę podsumowania minionego roku. Trzeba przyznać, że był on niezwykle pracowity, ale i owocny dla większości jego uczestników. Czy rozpoczynający się 2018 r. będzie równie udany?
04-01-2018

Aktywności SIPUR w IV kwartale 2017

Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w najważniejszym w tym roku wydarzeniu europejskiej branży ociepleń jakim było niewątpliwie IV Forum ETICS. Organizatorem spotkania ponad 270 profesjonalistów związanych z ociepleniami budynków z 25 krajów było European Association for ETICS EAE, a gospodarzem Stowarzyszenie na rzecz Systemów Ociepleń SSO. Prezenterami byli nie tylko eksperci europejscy, ale także profesjonaliści z Chin i Japonii. Warszawskie spotkanie było okazją do zaprezentowania silnej pozycji polskich producentów związanych z branżą dociepleniową.
03-01-2018

Drożeją materiały budowlane, buduje się coraz więcej - czy wzrosną ceny mieszkań?

Nigdy wcześniej nie budowano tylu mieszkań co teraz. Drożeją surowce, brakuje pracowników, rosną ceny materiałów, a tym samym generalne wykonawstwo. W jaki sposób wpłynie to na rynek nieruchomości? Czy deweloperzy będą zmuszeni podnieść ceny?
19-12-2017


Stron: 193 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17768 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 317

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >