Aukcja rzeźb Jana Musiałowskiego na WOŚP

Aukcja rzeźb Jana Musiałowskiego na WOŚP

Tegoroczny 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia. Artysta Jan Musiałowski postanowił przekazać pod wirtualny młotek na Allegro dwie wyjątkowe rzeźby „Struktury energii”, powstałe z próbek powierzchni hybrydowej Silestone - okładziny Cosentino wykorzystywanej w szeroko pojętej architekturze. W tym roku finał odbędzie się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a wylicytowana na aukcji kwota zostanie w całości przeznaczona na rzecz okulistyki dziecięcej.

 

Cześć ! Siema! Licytuj!

Rzeźbiarz Jan Musiałowski już jakiś czas temu zaczął interesować się materiałami charakterystycznymi dla szeroko pojętej architektury. Zaniepokojony konsumpcjonizmem i narastającym problem odpadów przemysłowych, stworzył cykl rzeźb „Struktury Energii”, który można jeszcze obejrzeć w Galerii Sztuki ToTuart. Głównym założeniem projektu było pokazanie, że nawet najdrobniejsze materiały można wykorzystywać ponownie i stworzyć z nich pełnoprawną sztukę. W tym przypadku niepotrzebne próbki wycofywanych z produkcji odcieni Silestone, okładziny wykorzystywanej na blaty, ściany czy posadzki, stały się idealnym materiałem do kreacji oryginalnych, artystycznych form. Teraz te wyjątkowe dzieła można wylicytować, wspierając aukcję WOŚP na Allegro:

 

https://allegro.pl/oferta/rzezby-struktury-energii-jan-musialowski-11716921409

 

Aukcja rzeźb Jana Musiałowskiego na WOŚP

 

Sztukę mamy w DNA 

Powierzchnie wielkoformatowe Cosentino same w sobie kojarzą się ze sztuką. Stosowane w wielu prestiżowych projektach, wychodzących spod ręki najlepszych architektów, kojarzą się z wyjątkową elegancją i szlachetnością. Odznaczają się przy okazji dużą trwałością, wytrzymałością na uszkodzenia, ścieranie i zarysowania. Z ich pomocą projektanci tworzą zróżnicowane estetycznie wnętrza, znakomicie korespondujące ze znajdującą się w nich sztuką. Firma znana z produkcji spieków Dekton i powierzchni Silestone, zachwycających materiałów wykończeniowych do wnętrz i na fasady, rolę patrona sztuki traktuje bardzo poważnie, wplatając ją naturalnie w swą misję i społeczną odpowiedzialność biznesową. Polski oddział Cosentino wspiera finansowo instytucje kultury, promuje konkursy związane ze sztuką i architekturą oraz młodych artystów. Daje się pokazać jako firma zaangażowana społecznie, nowoczesna i kreatywna, udowadniając, że wspieranie sztuki nie musi być domeną instytucji finansowych i wielkich korporacji.

 

Aukcja rzeźb Jana Musiałowskiego na WOŚP

Czytaj również: Nieruchomości premium Warszawa - gdzie szukać najlepszych ofert?

 

Wielowątkowość i różnorodność poruszania się po obszarach rodzimej kultury i sztuki daje Cosentino szeroki wybór w zakresie poszczególnych obszarów zaangażowania. Jako Mecenas festiwalu Art in Architecture, Cosentino zachęcało inwestorów, architektów i projektantów wnętrz do współpracy z artystami, promując w 2021r. ideę szerszego wprowadzania sztuki do przestrzeni prywatnych i publicznych. Konkurs Art in Architecture, skierowany zarówno do inwestorów i architektów, pokazał, jak w naszym kraju tworzyć świadome i intrygujące wnętrza ze sztuką w roli głównej.

 

Aukcja rzeźb Jana Musiałowskiego na WOŚP

 

Artystyczne stoisko 

Silne emocje towarzyszyły gościom podziwiającym spektakularne stoisko Cosentino na Targach Warsaw Home. Projekt Szymona Hanczara okazał się najczęściej odwiedzaną i komentowaną przestrzenią wystawienniczą, gromadząc wielu znanych gości, zachwycających się oryginalną myślą projektową, pokazującą materiały Cosentino w odsłonie, zainspirowanej twórczością Antonio Gaudiego, Pablo Picasso i Joan Miro. Podczas Warsaw Home na stoisku Cosentino można było spotkać się z wybitnymi osobowościami ze świata architektury podczas paneli dyskusyjnych dotyczących wartości sztuki w projektach wnętrz. W rozmowach wzięli udział m.in. Anna Olga Chmielewska i Jola Skóry (Jam Kolektyw), Aleksander Jankowski (JIO Jankowski Opyrchał), Maria Miland (Art in Architecture Festival), dziennikarka i historyk sztuki Ewa Mierzejewska a także Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino.

 

Czytaj również: Kilkadziesiąt dzieł wybranych polskich artystów i designerów do obejrzenia na wystawie towarzyszącej 3. aukcji „Art & Design”

 

Aukcja rzeźb Jana Musiałowskiego na WOŚP

2022-01-27
Źródło: OKK PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17579 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >