Biznes – lista artykułów

W czasach pandemii hotelarstwo rozproszone zyskuje na popularności

Prywatność staje się dobrem luksusowym i ta potrzeba zostanie z nami na dłużej. 75% osób wybierze w tym roku takie miejsca na urlop, które zapewnią przestrzeń, intymność oraz dystans społeczny[1]. 59% turystów dojedzie tam samochodem, a 61% chce spędzać czas na świeżym powietrzu.[2] Widzą to operatorzy ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych, którzy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej inwestują w wysokiej jakości domki i inne niezależne formy zakwaterowania. Hotelarstwo rozproszone rośnie w siłę napędzane przez technologię modułową, która pozwala na szybką realizację, nieinwazyjną instalację w obszarze resortowym i gwarancję jakości. DMDmodular ocenia trendy na rynku nieruchomości w Polsce i Europie.
15-04-2021

Co to są obligacje przychodowe?

Ten szczególny rodzaj dłużnych papierów wartościowych mogą emitować zarówno samorządy, jak i spółki komunalne, których głównym przedmiotem działalności jest zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnych lub wykonywanie zadań z zakresu użyteczności publicznej. Obligacje przychodowe choć mało popularne, są nie tylko bardzo korzystnym sposobem sfinansowania przedsięwzięć przez emitenta, ale także interesującą ofertą dla inwestora. Pozwalają na elastyczne ustalenie warunków spłat z tytułu emisji, ograniczenie odpowiedzialności emitenta, a nawet nie jest konieczne ich uwzględnianie przy wyliczaniu limitów zadłużenia – czym tak właściwie charakteryzują się obligacje przychodowe?
15-04-2021

Kompleksowe wsparcie dla przedsiębiorców w gospodarce odpadami

WasteMaster – który wprowadził pierwszą w Polsce internetową platformę obrotu odpadami – rozwija kolejną funkcję i oferuje kompletną usługę zagospodarowania odpadów. Jest ona skierowana do przedsiębiorstw. Zapewnia im wyszukanie najkorzystniejszych ofert utylizacji odpadów i pewnych partnerów biznesowych.
15-04-2021

Razem znaczy więcej - warszawscy restauratorzy połączyli siły w czasie pandemii

Dzięki wspólnej inicjatywie #wspieramgastro, której pomysłodawcami byli m.in. właściciele Restauracji Forty, warszawskie restauracje w ciągu 4 tygodni zebrały ponad 4 tys. zamówień na wynos o wartości przekraczającej 370 tys. zł. Stawiając na własną, niezależną platformę wspieramgastro.warszawa.pl, zaoszczędzili oni ok. 120 tys. zł na prowizjach i mogli te środki przeznaczyć na wynagrodzenia pracowników oraz utrzymanie firm. Wraz z poluźnianiem ograniczeń związanych z pracą lokali gastronomicznych, restauratorzy szykują się na nowe otwarcie i podejmują kolejne kroki – chcą dalej działać wspólnie i zaprosić do kooperacji inne miasta.
13-04-2021

Food plating - sztuka atrakcyjnego podawania jedzenia

Jeśli prowadzisz biznes gastronomiczny, wiesz, że prezentacja potraw jest kluczowa dla marketingu Twojej restauracji na Instagramie. Badania przeprowadzone w Oxfordzie wykazały, że nie tylko przyciągają one klientów, ale także pozwalają na trzykrotnie wyższe ceny za prezentowane potrawy. Dobrze przemyślana prezentacja jedzenia pobudza apetyt już przed pierwszym kęsem i wykorzystuje układ składników do tworzenia smaku i złożoności tekstury.
13-04-2021

Aby gospodarka wróciła na właściwe tory, trzeba jak najszybciej trzeba umożliwić masowe szczepienia w zakładach pracy

Od ponad roku Polska, Europa i cały świat walczą z pandemią koronawirusa. Przestrzeganie zasad, dezynfekcja, dystans i maseczki nie dają jednak wystarczających efektów – w ostatnich dniach w Polsce notujemy bardzo dużą ilość zachorowań. Na szczęście medycyna kosztem wysiłku wielu tysięcy naukowców opracowała skuteczne szczepionki chroniące przeciw ciężkim objawom i śmierci na COVID-19.
12-04-2021

Krajowy Plan Odbudowy krytykowany przez samorządy

Samorządy oceniają, że władze lokalne i regionalne zostały pominięte w pracach nad Krajowym Planem Odbudowy. Dokument pomija też ich rolę w dysponowaniu unijnymi środkami – pieniądze mają być dzielone centralnie i według mało klarownych, nieprecyzyjnych kryteriów. Dlatego samorządy domagają się wprowadzenia jasnych zasad i większego udziału w podziale funduszy. Na uwzględnienie ich postulatów rząd ma stosunkowo niewiele czasu, bo ostateczną wersję KPO musi przekazać Komisji Europejskiej do końca kwietnia.
12-04-2021

Fundacja rodzinna - oczekiwany projekt nowej ustawy

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej.
09-04-2021

Przemęczenie pracą zdalną i komunikacją online - syndrom "zoom fatigue"

Zespół naukowców z Uniwersytetu Stanforda wykazał, że praca zdalna i komunikacja online są bardziej męczące niż ich tradycyjna forma. Brak bezpośredniego kontaktu, możliwości zobaczenia mimiki i mowy ciała współpracowników oraz ciągłe obserwowanie swojego wyglądu i zachowania na ekranie wpływają na powstanie nowego zjawiska nazwanego „zoom fatigue”. To syndrom przemęczenia pracą online i wypalenia związanego z nadużywaniem wirtualnych platform komunikacyjnych. – Jeśli pandemia będzie się przedłużała, to ten wpływ będzie coraz bardziej negatywny – podkreśla dr Dagmara Kawoń-Noga, pedagog, wykładowca i metodyk Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.
30-03-2021

Gdzie polskie przedsiębiorstwa szukają oszczędności? Fotowoltaika coraz częściej wybierana

Firmy szukają możliwości obniżenia rachunków za prąd. Pierwszym krokiem często jest zmiana sprzedawcy energii. Tylko na takim działaniu mogą zaoszczędzić ponad 30 proc. Coraz więcej przedsiębiorstw skłania się też ku inwestycjom w odnawialne źródła energii i produkcję prądu na własne potrzeby. Małe i średnie firmy wysoko oceniają swoją wiedzę na temat OZE, ale w praktyce 95 proc. z nich nie korzysta na razie z energii odnawialnej – wynika z badań Europejskiego Funduszu Leasingowego. Co 10. jednak ma taki zamiar.
23-03-2021


Stron: 205 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16544 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 206

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >