Biznes – lista artykułów

Osiedle Jaśminowy Mokotów pierwsza w Warszawie budowa zasilana energią wiatrową

Skanska Residential Development Poland podpisała umowę z firmą innogy Polska na ekoinnowacyjną usługę. Od kwietnia plac budowy warszawskiego osiedla Jaśminowy Mokotów jest zasilany energią wiatrową. To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Warszawie. Dzięki świadomemu ograniczaniu korzystania z energii elektrycznej na rzecz zielonej energii Skanska redukuje niekorzystny wpływ na środowisko już na etapie realizacji inwestycji – produkcja tej energii nie powoduje emisji szkodliwych gazów ani ciepła.
24-04-2017

Alternatywne inwestowanie w akademiki i domy opieki dla seniorów

Inwestycja w nieruchomości to wciąż jeden z najlepszych sposobów lokowania środków finansowych. Szukając takich form, które przyniosą największe stopy zwrotu, w polu zainteresowania inwestorów znajdują się już nie tylko biurowce, centra handlowe czy mieszkania na wynajem. Na świecie buduje się lub adaptuje budynki na nowoczesne akademiki i domy opieki nad osobami starszymi. Czy tak będzie również w Polsce?
18-04-2017

Kolejna rozbudowa parku logistycznego Kraków- Kokotów

Upper Finance pozyskał 12 mln zł w ramach 3-letnich obligacji na okaziciela dla spółki z Grupy Kapitałowej 7R Logistic. Jest to już kolejna emisja dla firmy wyspecjalizowanej w budowie i wynajmie nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce.
13-04-2017

Znamy już zwycięzców tegorocznych Rekinów Biznesu

29 marca 2017 roku w siedzibie telewizji inwestorzy.tv, w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, odbyła się kolejna edycja Rekinów Biznesu – wydarzenia promującego nowe idee, networking oraz wymianę doświadczeń pomiędzy biznesem, instytucjami finansowymi a inwestorami. Podczas gali rozdano nagrody dla spółek i osób, które w 2016 roku znacząco wpłynęły na rozwój polskiego rynku kapitałowego.
30-03-2017

Jak otworzyć rachunek firmowy i jakie dane potrzebujesz

Rachunek bankowy to jeden z podstawowych produktów, który znajdziesz w ofercie banków. Zamierzasz taki otworzyć? Dowiedz się, jakie masz możliwości i jakich danych będziesz potrzebował, aby go założyć.
23-03-2017

W Polsce rozwija się segment biurowców Built-to-Suit

Bouygues Immobilier Polska, francuski deweloper mieszkaniowy, planuje w 2017 roku sprzedać łącznie 1150 mieszkań. Firma planuje w tym roku wprowadzić do sprzedaży łącznie 12 nowych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie i Wrocławiu. Jednym z jej priorytetów jest także rozwój działalności w Poznaniu i Krakowie. Ważnym filarem funkcjonowania spółki jest także pozyskiwanie nowych gruntów pod inwestycje oraz realizacja projektów biurowych w modelu Build-to-Suit
23-03-2017

Podpisano pierwszy kontrakt termomodernizacyjny w formule PPP

1 marca 2017 r. Warbud podpisał umowę na modernizację 5 budynków szkolnych w podwarszawskiej gminie Wiązowna. Jest to kolejny już kontrakt w Warbudu w formule Partnerstwa Publiczno - Prywatnego.
06-03-2017

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie ma kolejnych partnerów

Rembor General Sp. z o.o. Sp. k. oraz Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych 1 marca br. dołączyły do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Poprawa bezpieczeństwa na polskich budowach oraz wyeliminowanie wypadków, w szczególności ze skutkiem śmiertelnym to główne priorytety Porozumienia.
04-03-2017

Można już aplikować do IV edycji „Mentors4Starters”.

6 lutego ruszyła rekrutacja do IV edycji „Mentors4Starters”, programu doradczo-rozwojowego skierowanego do młodych liderów. W tym roku uczestnicy mają do wyboru aż 30 mentorów z różnych branż, którzy pomogą im rozwinąć karierę zawodową i przybliżą specyfikę wymarzonej dziedziny. Organizatorzy – Fundacja Mentors4Starters z pomocą warszawskiego oddziału Global Shapers – ogólnoświatową organizacją powstałą z inicjatywy Światowego Forum Ekonomicznego – na zgłoszenia czekają do 5 marca.
24-02-2017

Dlaczego warto wyróżnić inwestycję certyfikatem BREEAM?

Rok 2016 w branży nieruchomości upłynął pod znakiem dużej aktywności deweloperów. Rosnąca liczba sprzedawanych mieszkań, oznaczać będzie większą konkurencję na rynku i poszukiwanie nowych sposobów na pozyskanie klienta. Jak więc wyróżnić swoją ofertę? Najlepiej dobrze znanym z rynku komercyjnego certyfikatem BREEAM, który na pewno zwróci uwagę potencjalnego klienta.
01-02-2017


Stron: 184 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 23739 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 458

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >