Biznes – lista artykułów

MEDI-system kupił centrum seniora Angel Care

Angel Care we Wrocławiu, pierwsze w Polsce kompleksowe centrum seniora, dołączyło właśnie do sieci domów opieki MEDI-system. Obiekt wybudowała i uruchomiła jedna z największych firm deweloperskich w kraju - Angel Poland Group.
08-01-2018

Jakie są największe obawy polskich przedsiębiorców?

Ponad połowa dużych i średnich przedsiębiorców w Polsce obawia się kradzieży i wandalizmu. Obawy budzi jednak także szpiegostwo gospodarcze, sabotaż przemysłowy a nawet atak terrorystyczny. Czy są słuszne?
04-01-2018

Czy warto zakładać firmę na Ukrainie?

Przepisy prawa ukraińskiego nie przewidują żadnych ograniczeń co do formy prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców. Mienie, które zostało sprowadzone na Ukrainę jako aport do kapitału założycielskiego spółek, zwalnia się od cła wwozowego. Najbardziej popularnymi formami prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie są spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz przedsiębiorstwo prywatne. Wybór najodpowiedniejszej formy prowadzenia działalności zależy od rodzaju planowanej działalności gospodarczej, relacji z ukraińskimi wspólnikami, rozmiaru inwestycji i zakresu odpowiedzialności założyciela za zobowiązania przyszłej spółki.
26-12-2017

Jak skutecznie reklamować i promować usługi budowlane?

O ile świat reklamy niekoniecznie jest domeną budowlańców, to jakościowa promocja firmy jest podstawą do osiągnięcia rocznego pułapu zleceń. Życie w branży jest szybkie i czasochłonne – żeby skutecznie zdobywać klientów, trzeba priorytetowo skupić się na reklamie, która ma potencjał przynieść jak najwięcej efektów.
21-12-2017

Inwestycja w condohotele nadal opłacalna

Trwa boom na polskie condohotele. W budowie jest kilkanaście inwestycji w dużych polskich miastach, które dostarczą ok. 2500 nowych apartamentów tego typu. Inwestorów przyciągają m.in. atrakcyjne stopy zwrotu, które wg raportu „Rynek hotelowy w Polsce”, przygotowanego przez Emmerson Evaluation, wynoszą od ok. 4,5 do nawet 9% rocznie. Jednak, jak podkreślają eksperci firmy, w Polsce to nadal dość młody rynek i jego długoterminowe perspektywy są trudne do ocenienia. Mało wiemy bowiem o jego potencjalnych słabościach.
19-12-2017

RD bud inicjuje start nowej spółki RD Bauprojekt

Firma RD bud z grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul, działająca w zakresie generalnego wykonawstwa obiektów kubaturowych, obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Ale nie jest to jej jedyny powód do dumy w ostatnim czasie. Pozytywne doświadczenia spółki zdobyte na rynku niemieckim zaowocowały utworzeniem nowego oddziału w Grupie, która już od blisko 100 lat rozwija swoją ofertę na rynku światowym.
18-12-2017

GTC podpisało umowę kredytową z BZ WBK na refinansowanie Korona Office Complex

GTC S.A. podpisało umowę kredytową w wysokości 46,5 mln z BZ WBK na refinansowanie dla Korona Office Complex - kompleksu czterech budynków biurowych klasy A w centrum Krakowa. Inwestycja oferuje około 36.800 m kw. GLA i obecnie stanowi jeden z najnowocześniejszych obiektów w Krakowie.
08-12-2017

Zaczynają się zapisy na akcje dewelopera Tower Investments

Tower Investments, specjalistyczny deweloper powierzchni handlowych, który przeprowadza ofertę publiczną i planuje wprowadzenie swoich akcji do obrotu na GPW, zakończył road show. Na podstawie budowanej dziś księgi popytu spółka podejmie decyzję o ostatecznej liczbie oferowanych akcji i ustali cenę emisyjną. Cena maksymalna wynosi 65 zł.
07-12-2017

W plebiscycie Diamenty Top Industry Osobowością Roku został prezes Oknoplastu

29 listopada 2017 w Warszawie odbyło się wręczenie prestiżowych statuetek Diamenty Top Industry. Nagrodę w kategorii Osobowość Roku otrzymał Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy Oknoplast.
04-12-2017

Firma Dong Yang Silicone przejęta przez Soudal

Soudal – lider branży chemii budowlanej na świecie – przejął południowokoreańskiego producenta mas uszczelniających, firmę Dong Yang Silicone, która generuje przychody ze sprzedaży w wysokości 30 milionów euro. Przejęcie wzmocni pozycję Soudal na rynkach azjatyckich i jest kolejnym ważnym krokiem w globalnym rozwoju koncernu.
06-11-2017


Stron: 186 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17668 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 383

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >