Biznes – lista artykułów

Jak sprawdzić wiarygodność przyszłego kontrahenta?

Zdobycie idealnego kontrahenta to – w dobie wciąż rosnącej konkurencji oraz wzrostu gospodarczego – nie lada wyzwanie, a przecież stały i wiarygodny partner biznesowy jest dziś podstawą prawidłowego funkcjonowania biznesu. Jak rozpoznać firmę godną zaufania i nawiązania współpracy? Gdzie warto szukać informacji?
17-07-2018

Wywiad z Radosławem Zacheją, prezesem firmy Bright Lights

W swoich projektach łączy systemy oświetleniowe, multimedia, sztukę i technologie. Tworzy w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania. Radosław Zacheja, prezes firmy Bright Lights o oświetleniu wie wszystko. W rozmowie z nami opowiedział o swojej fascynacji światłem, doświadczeniu i inspiracjach.
14-07-2018

Grupa Oras pozyskała większościowy pakiet akcji firmy Amphiro

Fińska Grupa Oras, czołowy producent armatury sanitarnej, od lat konsekwentnie dąży do udoskonalania swoich produktów i wprowadzania do przestrzeni łazienkowej zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Teraz pozycja marki na rynku wzmacnia się jeszcze bardziej! Oras nabył większościowy pakiet akcji Amphiro – start-upu ze Szwajcarii.
11-07-2018

Jakie zmiany dla przedsiębiorców wprowadziła Konstytucja Biznesu?

W pierwszej połowie roku weszło w życie pięć ustaw dotyczących działalności gospodarczej, składających się na tak zwaną Konstytucję Biznesu. Ich celem jest przede wszystkim zreformowanie i uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności w Polsce.
10-07-2018

Kupno apartamentu pod wynajem zamiast lokaty

Boom na rynku nieruchomości widoczny jest również w segmencie zakupu mieszkań pod wynajem. Polacy coraz chętniej zamiast w lokaty inwestują w apartamenty wakacyjne, szczególnie w dużych i atrakcyjnych turystycznie miastach, licząc na wysokie stopy zwrotu – informuje Polska Federacja Rynku Nieruchomości.
27-06-2018

Pośrednik nieruchomości - jakie zadania ma do wykonania przedstawiciel tego zawodu

Każdy z nas w swoim życiu szuka pracy, która pozwoli na samorealizację i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Bardzo ważne jest też robienie tego, co się lubi, co sprawia nam satysfakcję z wykonywanych obowiązków. W tym przypadku wypada przytoczyć opinię mojego znajomego, który powiedział mi kiedyś – „ Jak w niedzielę wieczorem nie mogę się doczekać poniedziałku, aby iść do pracy i wdrażać swoje kolejne pomysły, to pracuję i nie myślę o innej robocie, nie jestem znudzony i wypalony. Jeżeli natomiast w niedzielę myślę jak dotrwać do kolejnej soboty, że będę musiał przez cały tydzień się męczyć nad zadaniami, które mnie zupełnie nie interesują i nie dają mi satysfakcji, to ja to wszystko chrzanię i zmieniam firmę oraz rodzaj pracy”. Uważam, że jest to bardzo dobre podejście, bo przecież w pracy spędzamy większość swojego życia, a czy chcemy je spędzić w złych emocjach i ciągłym niezadowoleniu?
15-06-2018

Czy kupno letniego apartamentu to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób decydując się na inwestycje w nieruchomości często kupuje lokale pod kątem najmu długoterminowego. Uważają, że tak jest łatwiej, gdyż nie ma problemu z ich zarządzaniem i przygotowaniem dla najemcy. Tymczasem to nieruchomości wakacyjne przynoszą największy zysk, a do tego można oddać je w zarząd wykwalifikowanym podmiotom.
14-06-2018

Rozpoczął się nabór do 5. edycji akceleratora dla startupów technologicznych

MIT Enterprise Forum Poland, jeden z największych w Polsce akceleratorów dla startupów technologicznych, rozpoczął nabór do 5. już edycji programu realizowanego w oparciu o know-how Massachusetts Institute of Technology. 25 firm, które się do niego zakwalifikuje, zyska m.in. szansę na wsparcie czołowych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, prezentację swoich technologii przed inwestorami z USA oraz wygranie 100 000 złotych w konkursie CVC Young Innovator Awards. Startupy mogą aplikować do programu za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org do 10 lipca 2018 roku.
07-06-2018

Czy inwestycja w dom weselny to dobry pomysł na biznes?

O dużym obłożeniu domów weselnych przekonał się chyba każdy, kto brał lub planuje wciąć w przyszłości ślub. Bardzo często sale weselne trzeba rezerwować na rok z wyprzedzeniem, a zdarzają się przypadki jeszcze dłuższego oczekiwania. Jest to dobra wiadomość dla osób, które planują zainwestować w ten biznes.
19-05-2018

Inwestycja we własny hotel lub pensjonat - wybór odpowiedniej lokalizacji

Branża hotelarska w naszym kraju notuje stabilny wzrost. Jest to dobra wiadomość dla właścicieli ośrodków turystycznych, jak i dla osób, które chcą kupić własny hotel lub pensjonat.
10-04-2018


Stron: 188 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18202 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 283

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >