Biznes – lista artykułów

Pośrednik nieruchomości - jakie zadania ma do wykonania przedstawiciel tego zawodu

Każdy z nas w swoim życiu szuka pracy, która pozwoli na samorealizację i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Bardzo ważne jest też robienie tego, co się lubi, co sprawia nam satysfakcję z wykonywanych obowiązków. W tym przypadku wypada przytoczyć opinię mojego znajomego, który powiedział mi kiedyś – „ Jak w niedzielę wieczorem nie mogę się doczekać poniedziałku, aby iść do pracy i wdrażać swoje kolejne pomysły, to pracuję i nie myślę o innej robocie, nie jestem znudzony i wypalony. Jeżeli natomiast w niedzielę myślę jak dotrwać do kolejnej soboty, że będę musiał przez cały tydzień się męczyć nad zadaniami, które mnie zupełnie nie interesują i nie dają mi satysfakcji, to ja to wszystko chrzanię i zmieniam firmę oraz rodzaj pracy”. Uważam, że jest to bardzo dobre podejście, bo przecież w pracy spędzamy większość swojego życia, a czy chcemy je spędzić w złych emocjach i ciągłym niezadowoleniu?
15-06-2018

Czy kupno letniego apartamentu to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób decydując się na inwestycje w nieruchomości często kupuje lokale pod kątem najmu długoterminowego. Uważają, że tak jest łatwiej, gdyż nie ma problemu z ich zarządzaniem i przygotowaniem dla najemcy. Tymczasem to nieruchomości wakacyjne przynoszą największy zysk, a do tego można oddać je w zarząd wykwalifikowanym podmiotom.
14-06-2018

Rozpoczął się nabór do 5. edycji akceleratora dla startupów technologicznych

MIT Enterprise Forum Poland, jeden z największych w Polsce akceleratorów dla startupów technologicznych, rozpoczął nabór do 5. już edycji programu realizowanego w oparciu o know-how Massachusetts Institute of Technology. 25 firm, które się do niego zakwalifikuje, zyska m.in. szansę na wsparcie czołowych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, prezentację swoich technologii przed inwestorami z USA oraz wygranie 100 000 złotych w konkursie CVC Young Innovator Awards. Startupy mogą aplikować do programu za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org do 10 lipca 2018 roku.
07-06-2018

Czy inwestycja w dom weselny to dobry pomysł na biznes?

O dużym obłożeniu domów weselnych przekonał się chyba każdy, kto brał lub planuje wciąć w przyszłości ślub. Bardzo często sale weselne trzeba rezerwować na rok z wyprzedzeniem, a zdarzają się przypadki jeszcze dłuższego oczekiwania. Jest to dobra wiadomość dla osób, które planują zainwestować w ten biznes.
19-05-2018

Inwestycja we własny hotel lub pensjonat - wybór odpowiedniej lokalizacji

Branża hotelarska w naszym kraju notuje stabilny wzrost. Jest to dobra wiadomość dla właścicieli ośrodków turystycznych, jak i dla osób, które chcą kupić własny hotel lub pensjonat.
10-04-2018

W 6 krokach - jak zacząć inwestować w nieruchomości

Decyzja podjęta. Zaczynasz inwestować w nieruchomości. Początki bywają trudne. Chcesz zarobić jak najwięcej, ale boisz się, że lokując kapitał w nieodpowiednie mieszkanie możesz tylko stracić. Spokojnie. Mamy dla Ciebie krótki poradnik, jak zacząć inwestować w nieruchomości.
17-03-2018

Własny sklep… w kontenerze?

Choć słowo „kontener” może kojarzyć się z nieelegancką, prowizoryczną konstrukcją, w rzeczywistości może oznaczać też wygodne miejsce, w którym zorganizujemy biuro, sklep czy kawiarnię. To rozwiązanie pozwoli także na obniżenie kosztów prowadzenia firmy.
15-03-2018

Firmy Monier Braas i Icopal należące obecnie do BMI Group oferują pełen zakres rozwiązań dostępnych na rynku pokryć dachowych.

Międzynarodowy koncern BMI Group, powstały na skutek połączenia firm Monier Braas i Icopal należy do rodziny Standard Industries – globalnej spółki obejmującej wiodące marki branży materiałów budowlanych. Bogate doświadczenie i wiedza obydwu podmiotów pozwolą zaoferować najszerszą na rynku ofertę produktową wraz z bogatym wachlarzem usług dedykowanych dachom skośnym oraz dachom płaskim.
28-02-2018

Nowa inwestycja Śnieżki - zakup pakietu większościowego radomskiej spółki Rafil

Objęciem 61% akcji w ramach transakcji wycenionej na 2,5 miliona złotych zakończyły się rozmowy pomiędzy Fabryką Farb i Lakierów Śnieżka SA a Radomską Fabryką Farb i Lakierów SA.
19-02-2018

Przyszłość kamperów: Co nowego w branży RV i „domów na kołach”?

Kampery, podobnie jak inne segmenty branży motoryzacyjnej, to prawdziwe pole do popisu dla projektantów. Ci zresztą nie wahają się realizować swoich pomysłów, nawet jeżeli ich skala powoli dochodzi do granic absurdu.
19-02-2018


Stron: 187 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18078 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >