Biznes – lista artykułów

Inwestycja w wakacyjne apartamenty i zwrot podatku VAT

Obecnie zakup apartamentu wakacyjnego jest najbezpieczniejszą formą ulokowania kapitału ze stopą zwrotu kilkukrotnie przewyższającą zyski osiągane na lokatach bankowych czy obligacjach skarbowych.
23-06-2017

Do składu Grupy Lode dołączą nowe zakłady produkcyjne

Grupa Lode nabyła akcje i udziały polskich firm produkujących ceramikę budowlaną CRH Klinkier Sp. z o.o., Cerpol-Kozłowice S.A. oraz Patoka Industries Ltd, należące dotychczas do koncernu CRH.
06-06-2017

DTW Logistics i ProDeck - plany rozwoju

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej oraz firma ProDeck – producent desek tarasowych, ogrodzeniowych i elewacyjnych współpracują ze sobą od roku 2015. DTW Logistics obsługuje ProDeck w zakresie transportu drogowego oraz magazynowania i konsolidacji ładunków. Po dwóch latach owocnej kooperacji, firmy rozważają rozszerzenie obsługi logistycznej w związku z dynamicznym rozwojem i planowaną ekspansją producenta do krajów Europy Południowej.
06-05-2017

Hotelowe części wspólne to przestrzenie, które również zarabiają

Współczesny - aktywny i świadomy gość hotelowy nie jest zainteresowany spędzaniem czasu wyłącznie w czterech ścianach pokoju. Dobrze zaprojektowane części wspólne czynią z hotelu nie tylko „wygodną sypialnię”, ale także miejsce wyjątkowych doświadczeń, budujących wizerunek marki w świadomości klienta.
28-04-2017

Osiedle Jaśminowy Mokotów pierwsza w Warszawie budowa zasilana energią wiatrową

Skanska Residential Development Poland podpisała umowę z firmą innogy Polska na ekoinnowacyjną usługę. Od kwietnia plac budowy warszawskiego osiedla Jaśminowy Mokotów jest zasilany energią wiatrową. To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Warszawie. Dzięki świadomemu ograniczaniu korzystania z energii elektrycznej na rzecz zielonej energii Skanska redukuje niekorzystny wpływ na środowisko już na etapie realizacji inwestycji – produkcja tej energii nie powoduje emisji szkodliwych gazów ani ciepła.
24-04-2017

Alternatywne inwestowanie w akademiki i domy opieki dla seniorów

Inwestycja w nieruchomości to wciąż jeden z najlepszych sposobów lokowania środków finansowych. Szukając takich form, które przyniosą największe stopy zwrotu, w polu zainteresowania inwestorów znajdują się już nie tylko biurowce, centra handlowe czy mieszkania na wynajem. Na świecie buduje się lub adaptuje budynki na nowoczesne akademiki i domy opieki nad osobami starszymi. Czy tak będzie również w Polsce?
18-04-2017

Kolejna rozbudowa parku logistycznego Kraków- Kokotów

Upper Finance pozyskał 12 mln zł w ramach 3-letnich obligacji na okaziciela dla spółki z Grupy Kapitałowej 7R Logistic. Jest to już kolejna emisja dla firmy wyspecjalizowanej w budowie i wynajmie nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce.
13-04-2017

Znamy już zwycięzców tegorocznych Rekinów Biznesu

29 marca 2017 roku w siedzibie telewizji inwestorzy.tv, w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, odbyła się kolejna edycja Rekinów Biznesu – wydarzenia promującego nowe idee, networking oraz wymianę doświadczeń pomiędzy biznesem, instytucjami finansowymi a inwestorami. Podczas gali rozdano nagrody dla spółek i osób, które w 2016 roku znacząco wpłynęły na rozwój polskiego rynku kapitałowego.
30-03-2017

Jak otworzyć rachunek firmowy i jakie dane potrzebujesz

Rachunek bankowy to jeden z podstawowych produktów, który znajdziesz w ofercie banków. Zamierzasz taki otworzyć? Dowiedz się, jakie masz możliwości i jakich danych będziesz potrzebował, aby go założyć.
23-03-2017

W Polsce rozwija się segment biurowców Built-to-Suit

Bouygues Immobilier Polska, francuski deweloper mieszkaniowy, planuje w 2017 roku sprzedać łącznie 1150 mieszkań. Firma planuje w tym roku wprowadzić do sprzedaży łącznie 12 nowych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie i Wrocławiu. Jednym z jej priorytetów jest także rozwój działalności w Poznaniu i Krakowie. Ważnym filarem funkcjonowania spółki jest także pozyskiwanie nowych gruntów pod inwestycje oraz realizacja projektów biurowych w modelu Build-to-Suit
23-03-2017


Stron: 184 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17536 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 357

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >