Biznes – lista artykułów

Dlaczego nie warto oszczędzać na oponach samochodowych? Opony używane pozorna oszczędność

Kupowanie używanych opon i jazda na nich to najgorszy sposób na szukanie oszczędności przez kierowców. Jazda na używkach to za duże ryzyko. Kupujący nic nie wiedzą o historii eksploatacji i zniszczeniu warstw wewnętrznych takich opon! Oszczędności związane z kupnem ogumienia z drugiej ręki są jedynie pozorne – stanowią one zagrożenie na drodze, a za ich wybór kierowcy mogą przepłacić zdrowiem i życiem swoim oraz ich bliskich.
23-01-2020

We Wrocławiu rozpoczęła działalność firma z Doliny Krzemowej

JetBridge z Kalifornii uruchamia swój pierwszy oddział w Polsce. Znane amerykańskie przedsiębiorstwo z sektora IT wybrało Wrocław, gdzie stworzy nowe miejsca pracy i duże możliwości rozwoju zawodowego. Założycielem jest John Sung Kim, który tworzył i sprzedawał firmy warte dziś miliardy dolarów.
22-01-2020

Co w 2020 r. powinien wiedzieć każdy pracodawca?

Spadek migracji zarobkowej do Polski zza wschodniej granicy, znaczne podwyższenie stawek wynagrodzeń pracowniczych i wyjątkowo niski poziom bezrobocia - to główne tendencje na polskim rynku pracy, z jakimi mieli do czynienia pracodawcy w 2019 roku. Co zatem czeka przedsiębiorców w nowym, nadchodzącym sezonie?
07-01-2020

Pracownicy z Ukrainy - zmiany na niemieckim rynku pracy i obawy polskich przedsiębiorców

Rynek pracy w Niemczech dla pracowników spoza Unii Europejskiej otwiera się już 1 marca 2020. I choć w przypadku głębszego spowolnienia tamtejszej gospodarki chęć do zatrudnienia imigrantów może być mniejsza niż zakładana, szacunki wskazują na to, że spora część Ukraińców pracujących w Polsce może nas opuścić. Ilu ich będzie? Jak przedsiębiorcy mogą sobie radzić w takiej sytuacji?
27-12-2019

Profesjonalne tłumaczenia w budownictwie – co warto o nich wiedzieć?

Tłumaczenia pełnią bardzo istotną rolę w wielu branżach. Nie może się bez nich obejść także budownictwo, które współcześnie przybiera coraz bardziej międzynarodowy charakter. Polskie firmy chętnie korzystają z technologii, maszyn oraz rozwiązań stworzonych za granicą; z kolei polskie innowacje mają szansę na wykorzystywanie ich poza granicami naszego kraju. Przekładami najczęściej stosowanymi w budownictwie są tłumaczenia techniczne – co warto o nich wiedzieć?
23-12-2019

Optymalizacja kosztów w budownictwie - czym jest cost management?

Na polskim rynku nieruchomości biurowych hossa trwa. Jednocześnie w branży da się wyczuć zadyszkę, a deweloperzy, generalni wykonawcy czy podwykonawcy skarżą się na zatory płatnicze, rosnące ceny surowców i ryzyko przekroczenia budżetów na wielu inwestycjach. Jedną z odpowiedzi na ten problem może być efektywny cost management.
17-12-2019

W Polsce nieustannie rośnie liczba nieruchomości komercyjnych - jak profesjonalnie zarządzać takimi obiektami

W pierwszym półroczu 2019 sumaryczna kwota inwestycji w obiekty biurowe, handlowe i przemysłowe wyniosła prawie 5,5 mld euro. Niemal połowa tej kwoty jest lokowana w Polsce. Zdaniem analityków JLL Polska wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej zdecydowanie prowadzi pod względem wielkości nakładów i ma szansę, aby pobić rekord inwestycyjny z ubiegłego roku.
13-12-2019

Precyzyjne docieranie do klienta dzięki kampanii Google Ads. Zobacz, dlaczego warto

Google to zdecydowanie najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie. Badania przeprowadzane przez licznych marketerów tylko uświadamiają nam, jak ogromna jest przewaga hegemona z USA nad pozostałymi tego typu platformami. W Polsce z usług Google regularnie korzysta ponad 20 milionów internautów. Nie dziwi więc fakt, że przedsiębiorcy coraz chętniej promują się właśnie w tym miejscu. Chcesz wykorzystać potencjał wyszukiwarki? Pomogą Ci w tym kampanie Ads.
12-12-2019

Projekty deweloperskie finansowane z funduszy obligacji korporacyjnych

Rynek obligacji korporacyjnych nadal oferuje deweloperom możliwość pozyskania konkurencyjnego finansowania aktywności inwestycyjnej, w tym zakupu gruntów. Jednak przy obniżonym poziomie zaufania ze strony inwestorów na sukces mogą liczyć tylko bardzo dobrze przygotowane projekty, spełniające rygorystyczne kryteria jakościowe.
11-12-2019

Organizacja firmowego przedszkola krok po kroku

Zgodnie z prognozą PwC do 2025 r. na polskim rynku pracy będzie brakować co najmniej 1,5 mln pracowników. Dla pracodawców walka o talenty stanowi obecnie największe wyzwanie. Punktem wyjścia dla firm jest zrozumienie potrzeb współczesnych pracowników i zapewnienie im odpowiednich zachęt i benefitów.
07-12-2019


Stron: 194 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15751 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >