Biznes – lista artykułów

Wypożyczalnie odzieży roboczej - czy takie rozwiązanie korzystne dla przedsiębiorstwa

Z czasem wiele środków eksploatacyjnych i produktów, wykorzystywanych w trakcie produkcji czy w trakcie świadczenia usług, ulega zużyciu. Dotyczy to również tekstyliów przemysłowych. Wtedy często kupowane są nowe, co wiąże się z kosztami i dodatkowymi nakładami organizacyjnymi. Istnieją jednak też inne rozwiązania: outsourcing tekstyliów przemysłowych, świadczony przez zewnętrznych usługodawców.
12-12-2018

Jakie działania marketingowe można wliczyć w koszty uzyskania przychodów firmy

Intensywne działania marketingowe znacznie zwiększają szanse przedsiębiorcy na pozyskanie nowych klientów. Jednak nie każdy wydatek związany z promocją firmy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.
09-12-2018

Na jakie wsparcie mogą liczyć polscy i zagraniczni inwestorzy wg nowych przepisów

Uchwalona w maju br. Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji ma szansę pobudzić innowacyjność firm i zachęcić krajowych i zagranicznych inwestorów do inwestowania w Polsce. Obszar, na którym firmy mogą uzyskać ulgi podatkowe, objął blisko 100% terenów inwestycyjnych w Polsce. To zasadnicza zmiana w stosunku do poprzednich przepisów. Nowemu prawu przyjrzeli się eksperci Colliers International, EY oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w przygotowanym przez nich raporcie pt. „Polska strefa inwestycji. Zmiany prawne i organizacyjne”.
07-12-2018

Czym jest zalegalizowana waga i kiedy jest potrzebna?

Biznes zawsze opiera się na pewnych regułach i zasadach. Większość z nich określonych jest przez prawo krajowe. Jednak często oparte są też na podstawie międzynarodowych regulacji. Dzięki temu klienci i współpracownicy mogą być pewni tego, że nie zostaną oszukani. Zwróćmy uwagę na to, że bardzo ważne jest np. to, by firmy wykorzystywały legalizowane wagi. Dotyczy to wszystkich rodzajów wag, zarówno tych, które są stosowane m.in. w sklepach spożywczych, jak i bardziej wytrzymałych modeli, które służą do sprawdzania ciężaru pojazdów. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy wiedzieli więcej na ten temat.
03-12-2018

Finansowanie własnej działalności - jakie rozwiązania wybierają najczęściej przedsiębiorcy?

Polacy coraz częściej decydują się na prowadzenie własnego biznesu. We wrześniu br., działalność w Polsce rozpoczęło 29 007 firm – wynika z danych COIG. Otworzenie i prowadzenie własnego interesu wymaga jednak zaplecza finansowego. Przedsiębiorcy do realizacji swoich celów biznesowych wykorzystują głównie środki własne. Jednak otwierają się także na inne rozwiązania, takie jak faktoring – wynika z ostatniej edycji badania Bibby MSP Index.
23-11-2018

Elektroniczna finalizacja umów w budownictwie - już czas przestawić się na tablet

Papier na budowie XXI wieku? Niestety, nadal jest wszechobecny. Umowy podpisywane przez deweloperów mają najczęściej klasyczną, papierową formę. Wiąże się to jednak z długą finalizacją decyzji a co za tym idzie z potencjalnymi stratami finansowymi – pamiętajmy „czas to pieniądz”. Pomocna staje się tu nowoczesna technologia. Czy do szybkiej finalizacji wystarczy teraz tylko wszechobecny tablet? Tak, jest to już możliwe. Sprawcą tego przełomu jest polska firma.
16-11-2018

Jak małe i średnie firmy radzą sobie z nieopłacanymi na czas fakturami?

W najbliższych miesiącach ponad 1/10 przedsiębiorców spodziewa się pogorszenia płynności finansowej. Ponadto odsetek firm liczących na poprawę sytuacji jest o 2,2 pkt. proc. mniejszy niż jesienią poprzedniego roku (17,6% wskazań) – wynika z 15. fali badania Bibby MSP Index. Jest to m.in. uwarunkowane tym, że sektor MŚP bryka się z problemem nieotrzymywania na czas środków za sprzedane produkty i usługi. O to jakie mogą być skutki takich sytuacji pytamy eksperta.
06-11-2018

Czy leasing jest korzystniejszy niż kredyt dla przedsiębiorców MSP

Sektorem MSP polska gospodarka stoi – nie ma w tym stwierdzeniu ani cienia przesady: mikro-, małe i średnie firmy stanowią aż 99,8 proc. wszystkich przedsiębiorstw w Polsce i 75 proc. wszystkich klientów firm leasingowych. Tzw. „misie” chętnie wybierają tę formę finansowania, dla wielu jest to bowiem jedyna szansa na zrealizowanie niezbędnych inwestycji, takich jak np. zakup firmowego samochodu. Choć blisko 9 na 10 przedsiębiorców, którzy skorzystali z leasingu, jest zadowolonych ze swojego wyboru, temu sposobowi finansowania nadal jest daleko do ideału. Co dla najmniejszych firm jest największą bolączką?
05-11-2018

Czy leasing maszyn budowlanych jest opłacalny?

Rozwój firmy działającej w branży budowlanej oznacza spore inwestycje, które pochłaniają potężny kapitał. Nie wszystkie przedsiębiorstwa chcą lub mogą sobie pozwolić na „mrożenie” środków, dlatego większość rozważa zewnętrzne formy finansowania. Alternatywą dla kredytu bankowego jest leasing maszyn budowlanych. Sprawdź, czy taka opcja jest dla Ciebie korzystna.
02-11-2018

Trudności w pozyskaniu doświadczonych pracowników

Polska zajmuje – według danych Eurostatu – 4. pozycję wśród państw o najniższej stopie bezrobocia z wynikiem 3,7%. Dla porównania średnia całej Unii Europejskiej to 6,9%. Niestety przedsiębiorcy odnotowują coraz wyższe koszty pracy. Jest to spowodowane wzrostem zatrudnienia i wynagrodzeń. Prawie 17% przedstawicieli sektora MŚP odczuło skutki wprowadzenia wyższej stawki płacy minimalnej – wynika z 15. fali badania Bibby MSP Index. Większość respondentów (67,1%) wskazało zwiększenie kosztów zatrudnienia pracownika jako główny efekt tej regulacji.
31-10-2018


Stron: 189 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18602 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >