Biznes – lista artykułów

Obowiązkowy Plastic Tax - co zmieni w wielu przedsiębiorstwach?

Od stycznia firmy wykorzystujące opakowania z tworzyw sztucznych, które nie zostaną poddane recyklingowi, będą musiały ponieść dodatkowe koszty. Ma to związek z planowanym wprowadzeniem tzw. podatku od plastiku. Jest to zatem ostatni moment, aby zdecydować się na inne, bardziej przyjazne dla środowiska opakowania, które będzie można całkowicie przetworzyć.
28-09-2020

Biura satelickie i praca w systemie hybrydowym. Post-covidowa rzeczywistość daje nowe możliwości inwestycji

Rozproszone środowisko pracy z systemem biur satelickich, które przynosi COVID, tworzy znakomitą perspektywę dla korporacyjnego wynajmu mieszkań i apartamentów
14-09-2020

Ruszyło postępowanie, które ma wyłonić Generalnego Wykonawcę osiedla w Zgorzelcu

W Zgorzelcu przy ul. Lubańskiej powstanie pięć budynków cztero- i pięciokondygnacyjnych, które pomieszczą 221 mieszkań wykończonych w standardzie podstawowym. Przedmiotem postępowania jest budowa osiedla wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Termin składania ofert upływa 7 października. Przedsięwzięcie jest realizowane przez spółkę PFR Nieruchomości w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego - Mieszkanie Plus. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.
11-09-2020

Hub and club, rozwiązania IoT - tak będzie wyglądała nowa rzeczywistość w przestrzeniach biurowych

Myśląc o dzisiejszych przestrzeniach biurowych stoimy przed wyzwaniem dopasowania ich do postpandemicznej normalności, czyli dystansu społecznego i wszechobecnych środków ostrożności. Obecnie, mimo restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa, każde biuro można zagospodarować tak, by było ono wykorzystane nawet w 90 proc. W siedzibie JLL w Madrycie udało się to dzięki Pivot Space. Jak efektywnie adaptować się do nowych warunków i dlaczego biura będą teraz pracować w modelu „hub and club”?
24-08-2020

Ruszasz z własnym biznesem hotelowym? Dobrze się do niego przygotuj!

Dobry materac hotelowy to podstawa biznesu opartego na usługach noclegowych. Wymagania gości rosną z każdym rokiem, podobnie jak rośnie konkurencja na rynku w tej branży. Jeśli ruszasz z własnym biznesem, musisz dobrze przygotować się do zakupu materaców. Sprawdź, jakie masz opcje i które z rozwiązań sprawdzi się najlepiej.
24-08-2020

W branży hotelarskiej nie będzie powrotu do normalności. Nowe zasady obostrzeń dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa

COVID-19 wpłynął prawie na każdy aspekt handlu i kultury. Operatorzy nowoczesnych hoteli w okresie totalnego zamknięcia musieli zmienić podejście do zarządzania obiektami w czasie zredukowanego do minimum obłożenia. Obecny powrót do normalności wymusił na nich wprowadzenie rozszerzonych protokołów higieny i bezpieczeństwa, które są niezbędne do zapewnienia dobrego samopoczucia i zaufania zarówno gości, jak i personelu.
04-08-2020

Hörmann partnerem strategicznym akcji społecznej Związku POiD

Wymień stolarkę z dobrym montażem! To hasło kolejnej kampanii edukacyjnej Związku Polskie Okna i Drzwi, w którą zaangażowała się firma Hörmann - znany producent bram garażowych i drzwi wejściowych. Wraz z innymi dużymi przedsiębiorstwami przekonuje, że fachowa wymiana stolarki otworowej na energooszczędną to pierwszy krok do kompleksowej termomodernizacji domu.
04-08-2020

Jak prowadzić działania marketingowe i wizerunkowe firmy w okresie pandemii

W efekcie wybuchu pandemii wiele branż ucierpiało przez wprowadzone obostrzenia, zmianę potrzeb zakupowych konsumentów, a w najgorszych przypadkach – przez całkowite wstrzymanie biznesu. W trudnej i nieznanej nikomu sytuacji wszelkie prowadzone dotychczas działania komunikacyjne oraz marketingowe musiały zmienić swój kierunek tak, by były jak najbardziej wartościowe dla firm i ich odbiorców.
02-08-2020

Przetarg na wykonanie 168 mieszkań w Sianowie

Ruszyło postępowanie, które wyłoni generalnego wykonawcę inwestycji realizowanej przez spółkę PFR Nieruchomości oraz miasto Sianów. Osiedle powstanie w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego i będzie pierwszą inwestycją uruchomioną w Zachodniopomorskiem. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.
23-07-2020

Ogłoszono przetarg na wykonawcę osiedla Mieszkań Plus w Oławie

Ruszyło postępowanie, które wyłoni generalnego wykonawcę inwestycji realizowanej przez spółkę PFR Nieruchomości oraz oławski samorząd. Osiedle powstanie w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego i będzie kolejną, po Wałbrzychu, dolnośląską inwestycją przekazaną najemcom.
20-07-2020


Stron: 200 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16287 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >