Biznes – lista artykułów

Czy najbliższe wakacje będą rekordowe dla branży hotelarskiej? Polacy spragnieni wyjazdów dokądkolwiek

Ferie nie wypaliły, Polacy myślą więc o wakacjach. „Już teraz osiągnęliśmy poziom 2/3 zeszłorocznych rezerwacji na lipiec i sierpień” - raportują eksperci portalu Noclegi.pl. Rosnące zainteresowanie wakacjami i bonem turystycznym to dla branży nadzieja na wyjście z zapaści.
20-01-2021

Czy w przyszłości konferencje i spotkania biznesowe przeniosą się do dużych otwartych przestrzeni?

Wysokość i wielkość wnętrz ma zasadnicze znaczenie w utrzymaniu odpowiedniej odległości między użytkownikami pomieszczeń. Czy w erze wirusów spotkania przeniosą się z sal konferencyjnych i kawiarni do otwartych wnętrz jak halle recepcyjne i korytarze w biurach lub przestronnych wnętrz obiektów kulturalnych? To może być nowy trend, który na stałe zagości we wnętrzach obiektów użyteczności publicznej.
16-01-2021

Działka do nabycia w dzielnicy Praga Południe

Spółka PepsiCo szuka nowego właściciela dla gruntu wraz z zabudowaniami przy ul. Zamoyskiego 24/26 w Warszawie. W procesie sprzedaży działki o łącznej powierzchni 5 388 mkw. właściciela wspiera Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości. Ofertowanie potrwa do 12 lutego 2021 r.
14-01-2021

Nowoczesny model zarządzania wdrożono w Grupie Kapitałowej Śnieżki

Po kilku latach intensywnego rozwoju przez przejęcia oraz wzrostu organicznego Grupa Kapitałowa Śnieżka – jeden z liderów rynku farb dekoracyjnych w Polsce, na Węgrzech i na Ukrainie – z początkiem 2021 roku wdrożyła zapowiadane zmiany w modelu operacyjnym i koncepcji zarządzania. Nowy model pozwoli zoptymalizować współpracę spółek wchodzących w skład Grupy i zwiększy efekt skali.
12-01-2021

Czy opłaca się zainwestować w lokal użytkowy?

Inwestycje w nieruchomości komercyjne przynoszą nawet dwukrotnie wyższy zwrot niż mieszkania na wynajem
08-01-2021

Firmy, które ucierpiały z powodu pandemii mogą składać wnioski o obniżenie opłat za notowania giełdowe

Do 20 stycznia spółki notowane na głównym parkiecie GPW i rynku NewConnect mogą składać wnioski o obniżenie opłat rocznych za notowanie akcji w 2021 roku. W przypadku utraty przychodów powyżej 50 proc. należność ta może zostać obniżona nawet o 90 proc. To kolejny, w ramach programu „Warto być spółką giełdową”, sposób na wsparcie w czasie pandemii firm pozyskujących kapitał drogą emisji akcji.
08-01-2021

Biznesowy potencjał stolicy województwa zachodniopomorskiego - Szczecina

Szczecin, według Business Environment Assesment Study, dołączył do grona ośmiu miast w Polsce najczęściej wskazywanych przez potencjalnych inwestorów zagranicznych. Wysoką ocenę potencjału inwestycyjnego miasto zawdzięcza w szczególności bliskości Niemiec i krajów skandynawskich, dostępowi do europejskiej sieci autostrad, wysokiemu odsetkowi osób prowadzących działalność gospodarczą i prorynkowemu nastawieniu mieszkańców, a także jakości dostępnej powierzchni biurowej.
31-12-2020

Promocja do końca lutego assistance premium za 1 zł na samochody w multisalon24.pl

Santander Leasing w ramach uruchomionej na początku listopada br. platformy sprzedaży nowych pojazdów pod marką multisalon24.pl postanowił wzbogacić ofertę o możliwość skorzystania z rozszerzonego pakietu ubezpieczenia assistance, którego koszty przez pierwszy rok trwania umowy leasingu wyniosą 1 zł.
26-12-2020

Zwolniony z ZUS i PIT bon 500+na posiłki dla pracowników to ratunek dla gastronomii i rolnictwa

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) zwraca uwagę, że wprowadzenie zwolnionych z PIT i ZUS bonów o wartości 560 zł miesięcznie na posiłki dla pracowników – finansowanych dobrowolnie przez pracodawcę – uratowałoby polską gastronomię i rolnictwo w trudnym okresie pandemii koronawirusa. Rolnicy mogliby liczyć na 560 mln zł przychodów rocznie i 7 tys. nowych miejsc pracy, a obroty gastronomii mogłyby wzrosnąć o 4,1 mld zł ratując zatrudnienie nawet 100 tys. osób.
08-12-2020

Biznesowe sustainability i ESG ważnym elementem wizerunku firmy

O zrównoważonym rozwoju od czasu wybuchu pandemii mówi się wprawdzie nieco rzadziej, dla wielu właścicieli nieruchomości i najemców, a także nas czyli zarządców nieruchomości jest to jednak istotne kryterium. Można spodziewać się wzmocnienia tego trendu, zwłaszcza że wiele praktyk korzystnych dla środowiska sprzyja też oszczędnościom.
07-12-2020


Stron: 202 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16319 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >