Biznes – lista artykułów

Home office - jak poradzić sobie z samotnością i poczuciem izolacji

„Być swoim własnym szefem” to hasło, które spędza sen z powiek niejednego pracownika korporacji. Na polskim rynku coraz więcej osób zaczyna pracować zdalnie. Dla wielu z nich domowe cztery ściany, które pełnią rolę biura, stają się z jednak czasem zbyt przytłaczające. Dodatkowo, do codzienności nieubłaganie wkrada się poczucie samotności. Badania wskazują, że ryzyko tego typu izolacji odznacza swoje piętno na zdrowiu, porównywalnie do palenia 15 papierosów dziennie. Będąc żeglarzem własnego okrętu, coraz częściej kończymy rejs na bezludnej wyspie.
06-04-2020

Pytania i odpowiedzi odnośnie składek ZUS w kontekście tarczy antykryzysowej

Na najczęściej pojawiające się pytania odpowiada mec. Maciej Priebe, partner kancelarii Chałas i Wspólnicy.
02-04-2020

Na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy w ramach Tarczy antykryzysowej

Projekty ustaw, składające się na tzw. tarczę antykryzysową, zostały ostatecznie przyjęte przez sejm. Ekspert kancelarii Chałas i Wspólnicy omawia kluczowe zapisy dla przedsiębiorców i wyjaśnia, jak z nich skorzystać.
01-04-2020

Jak zatrzymać pracowników z Ukrainy?

Prawie 80% Ukraińców jest zadowolonych z pracy w Polsce, a jeszcze więcej docenia życie w kraju nad Wisłą, jak wynika z raportu „Doświadczenia i plany zawodowe obywateli Ukrainy pracujących w Polsce”. Pomimo dużego zadowolenia część Ukraińców zamierza wyjechać, co stwarza realne zagrożenie dla polskich pracodawców. Nie bez znaczenia jest również obecna sytuacja wywołana epidemią. Czy pracodawcy mają się czego obawiać?
31-03-2020

Czy po zakupie mikroapartamentu można uzyskać zwrot VAT? Podpowiadamy kto może odliczyć VAT, i jak to zrobić krok po kroku

Inwestorów przyciąga nowość i rentowność na poziomie kilku procent. Ale kto wie, czy nie bardziej zachęca ich 23% VAT do zwrotu. Znaczący jest też fakt, że odliczyć podatek mogą nie tylko przedsiębiorcy, ale i osoby fizyczne. Krok po kroku pokazujemy, jak to zrobić.
31-03-2020

Wykorzystywanie urlopów pomoże w zachowaniu wielu miejsc pracy

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) zwraca uwagę, że jednym ze sposobów poradzenia sobie z trudną sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa jest wykorzystanie przez pracowników płatnych urlopów wypoczynkowych. Pracodawca nie ma swobody w decydowaniu o urlopach i nie może indywidualnie zmieniać planów urlopowych – jednak pracownicy rozumiejąc nadzwyczajną sytuację mogą korzystać z urlopów, gdy pracodawca wystąpi z taką propozycją. FPP postuluje, że w obecnej sytuacji przedsiębiorcy powinni móc zmieniać termin urlopów i kierować pracowników na wypoczynek już teraz, kiedy następuje spowolnienie działalności gospodarczej. W ten sposób możliwe będzie przeczekanie trudnego okresu i zmniejszy się ryzyko masowego ograniczania zatrudnienia.
31-03-2020

Bezpłatne odroczenie płatności rat i program pomocowy dla dealerów wprowadził Santander Leasing

W odpowiedzi na sytuację i w trosce o klientów spółka wprowadza szybką możliwość zmiany harmonogramu i odroczenia rat nawet o 6 miesięcy. Zasady są proste, wnioski mogą być składane zdalnie, będą realizowane w możliwie najkrótszym czasie. Co ważne spółka odstępuje od opłat za odroczenie spłat rat.
24-03-2020

Jak uniknąć bezprawnej dyskryminacji pracowników w sytuacji epidemii koronawirusa?

W związku z sytuacją epidemiologiczną pracodawcy podjęli różne próby zabezpieczenia zarówno swoich pracowników, jak i swoich interesów gospodarczych. Wielu pracodawców, korzystając z uregulowań jakie wprowadziła ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wysłało pracowników na tzw. „pracę zdalną”, tj. wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania. Rozwiązanie to pozwoli na ograniczenie lub znaczne zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa. Kluczowe jest to, aby w momencie dokonywania decyzji organizacyjnych, pracodawcy mieli na uwadze przepisy dotyczące zakazu dyskryminacji w miejscu pracy.
23-03-2020

Polska przedsiębiorczość przechodzi przyspieszone kursy cyfryzacji

Pandemia Covid-19 ma coraz poważniejsze skutki zarówno dla gospodarki polskiej jak i światowej. W obliczu coraz większej niepewności rozpoczyna się intensywne poszukiwanie rozwiązań, które pomogą firmom nie tylko zachować ciągłość działania, ale przygotować je także na trudniejsze czasy.
21-03-2020

Co to jest fulfillment i dlaczego coraz więcej firm korzysta z tej usługi?

Fulfillment InPost stosuje opłaty oparte o model pay-as-you-go, które naliczane są dopiero po wykonaniu usługi. W przypadku usługi Fulfillment InPost nie ma też minimalnej liczby wysyłek. Fulfillment InPost jest zintegrowany z innymi usługami operatora, a bliskie sąsiedztwo Sortowni Centralnej InPost do magazynów obsługujących Fulfillment zapewnia sprawniejszy proces logistyczny. InPost obiecuje, że zamówienia otrzymane do godziny 20.00 zostaną wysłane tego samego dnia.
16-03-2020


Stron: 196 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15902 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >