Biznes – lista artykułów

Jak otworzyć rachunek firmowy i jakie dane potrzebujesz

Rachunek bankowy to jeden z podstawowych produktów, który znajdziesz w ofercie banków. Zamierzasz taki otworzyć? Dowiedz się, jakie masz możliwości i jakich danych będziesz potrzebował, aby go założyć.
23-03-2017

W Polsce rozwija się segment biurowców Built-to-Suit

Bouygues Immobilier Polska, francuski deweloper mieszkaniowy, planuje w 2017 roku sprzedać łącznie 1150 mieszkań. Firma planuje w tym roku wprowadzić do sprzedaży łącznie 12 nowych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie i Wrocławiu. Jednym z jej priorytetów jest także rozwój działalności w Poznaniu i Krakowie. Ważnym filarem funkcjonowania spółki jest także pozyskiwanie nowych gruntów pod inwestycje oraz realizacja projektów biurowych w modelu Build-to-Suit
23-03-2017

Podpisano pierwszy kontrakt termomodernizacyjny w formule PPP

1 marca 2017 r. Warbud podpisał umowę na modernizację 5 budynków szkolnych w podwarszawskiej gminie Wiązowna. Jest to kolejny już kontrakt w Warbudu w formule Partnerstwa Publiczno - Prywatnego.
06-03-2017

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie ma kolejnych partnerów

Rembor General Sp. z o.o. Sp. k. oraz Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych 1 marca br. dołączyły do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Poprawa bezpieczeństwa na polskich budowach oraz wyeliminowanie wypadków, w szczególności ze skutkiem śmiertelnym to główne priorytety Porozumienia.
04-03-2017

Można już aplikować do IV edycji „Mentors4Starters”.

6 lutego ruszyła rekrutacja do IV edycji „Mentors4Starters”, programu doradczo-rozwojowego skierowanego do młodych liderów. W tym roku uczestnicy mają do wyboru aż 30 mentorów z różnych branż, którzy pomogą im rozwinąć karierę zawodową i przybliżą specyfikę wymarzonej dziedziny. Organizatorzy – Fundacja Mentors4Starters z pomocą warszawskiego oddziału Global Shapers – ogólnoświatową organizacją powstałą z inicjatywy Światowego Forum Ekonomicznego – na zgłoszenia czekają do 5 marca.
24-02-2017

Dlaczego warto wyróżnić inwestycję certyfikatem BREEAM?

Rok 2016 w branży nieruchomości upłynął pod znakiem dużej aktywności deweloperów. Rosnąca liczba sprzedawanych mieszkań, oznaczać będzie większą konkurencję na rynku i poszukiwanie nowych sposobów na pozyskanie klienta. Jak więc wyróżnić swoją ofertę? Najlepiej dobrze znanym z rynku komercyjnego certyfikatem BREEAM, który na pewno zwróci uwagę potencjalnego klienta.
01-02-2017

Inwestycja w wakacyjne apartamenty alternatywą dla lokat bankowych.

Rekordowo niski poziom stóp procentowych obserwowany obecnie w Polsce (utrzymujący się od połowy 2015 r.) powoduje, że trzymanie oszczędności w bankach stało się mało atrakcyjną formą lokowania kapitału. Coraz większa grupa potencjalnych inwestorów zwraca się ku alternatywnym formom inwestowania, a inwestowanie kapitału na rynku nieruchomości zyskuje na popularności. Warto zastanowić się, czy poza najpopularniejszą formą inwestycji, a więc zakupem mieszkania na wynajem, można polecić inne sposoby zakupu nieruchomości. Godną polecenia i atrakcyjną formą wydaje się być zakup apartamenty wakacyjnego – przybliżymy nieco ten pomysł.
26-01-2017

Nowy Business Development Manager w BPi Polska.

Wojciech Skrobisz dołączył do zespołu BPi Polska jako Business Development Manager. W zespole belgijskiego dewelopera należącego do międzynarodowej grupy CFE będzie odpowiadać za pozyskiwanie gruntów pod nowe inwestycje, w czym posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe.
25-01-2017

The Heart Warsaw - centrum współpracy i wymiany myśli technologicznej.

The Heart Warsaw – unikatowe centrum współpracy startupów i korporacji – otwarto właśnie na 38. piętrze Warsaw Spire. Koncept działający na europejską skalę będzie wspierał rodzime i zagraniczne firmy nowoczesnymi rozwiązaniami, które firmy będą mogły wdrażać w swoich projektach. Ghelamco, jako partner strategiczny, będzie wykorzystywać w swoich inwestycjach innowacyjne rozwiązania m.in. z zakresu smart office, smart cities czy smart construction.
25-01-2017

Modernizacja linii kolejowej na Górnym Śląsku.

Inwestycję na Górnym Śląsku realizować będzie konsorcjum firm Trakcja PRKil S.A., STRABAG Sp. z o.o., STRABAG Rail a.s., COMSA S.A. i ZUE S.A. Wykonawca w ciągu 30 miesięcy od daty zawarcia umowy przeprowadzi modernizację odcinka kolejowego Chybie – Żory – Rybnik - Nędza/Turze o łącznej długości 60 km. Przedsięwzięcie zlecone konsorcjum przez PKP Polskie Linie Kolejowe jest warte prawie pół miliarda złotych.
20-01-2017


Stron: 183 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 22853 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 279

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >