Biznes – lista artykułów

Banki oferują nowe finansowanie dla polskich MŚP, w ramach walki ze skutkami kryzysu spowodowanego przez Covid-19

Grupa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (Grupa EBI), którą tworzy Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI), podpisała umowę z Grupą Santander Bank Polska na trzecią transakcję sekurytyzacji syntetycznej (pierwsza transakcja miała miejsce pod koniec 2018 r., a druga w połowie 2019 r.). Celem tej transakcji jest odpowiedź na potrzeby związane z kapitałem obrotowym i płynnością, a także na ograniczenia inwestycyjne polskich MŚP i Mid-cap w związku z epidemią Covid-19.
04-07-2020

Jak w czasch COVID-19 zmieniło się pojęcie Well-beingu w firmach

Well-being już od kilku lat uznawany jest za jeden z niezbędnych elementów budowania wizerunku pracodawcy. Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej nasiliła trend skupienia na dbaniu o zdrowie i dobrostan pracowników.
01-07-2020

Polski przedsiębiorca - jakie ma prawa i jak są one przestrzegane?

Przedsiębiorca ma pomysł na biznes. Otwiera firmę, rozkręca ją, w miarę rozwoju zatrudnia coraz więcej pracowników i płaci coraz większe podatki. Państwo w podzięce za zwiększone wpływy do budżetu i spadek bezrobocia wysyła mu laurkę? Wręcz przeciwnie. Bierze pod lupę i sprawdza. Skoro się dorobił, to musiał ukraść. Bo przecież wiadomo, że pierwszy milion trzeba ukraść. No i jak ma z czego płacić, to może płacić więcej. Niestety to nie fikcyjna wizja fatalisty, to rzeczywistość.
25-06-2020

W ramach programu #BiznesKochaBiznes - firma Hörmann pomaga przedsiębiorstwom dotkniętym skutkami pandemii

Wzajemna pomoc i solidarność w biznesie – to cel ogólnopolskiej akcji społecznej, dzięki której małym przedsiębiorstwom silnie odczuwającym skutki pandemii łatwiej będzie przetrwać kryzys. Mniejszym firmom pomogą te większe. Do organizowanego przez Onet programu #BiznesKochaBiznes przyłączyła się też firma Hörmann Polska.
20-06-2020

Jak można obniżyć koszty pracy w przedsiębiorstwie w czasach pandemii COVID-19

Do 27 października 2020 r. średnie firmy (zatrudniające od 50 do 249 pracowników) mają czas na podpisanie umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Dla wielu z nich oznacza to dodatkowe obciążenie związane z kosztami pracy. A te sukcesywnie rosną. Z danych GUS za rok 2018 wynika, że w porównaniu z rokiem 2017 koszty pracy na jednego zatrudnionego i na jedną przepracowaną godzinę wzrosły we wszystkich rodzajach działalności. W sytuacji, gdy wciąż wiele firm zmaga się z finansowymi skutkami pandemii COVID-19, to dobry moment, aby zacząć szukać oszczędności w obszarze zobowiązań odprowadzanych do ZUS. Taką możliwość daje weryfikacja prawidłowości parametrów wpływających na sposób wyliczenia składki wypadkowej.
19-06-2020

Grupa Kapitałowa Śnieżka kolejny raz wypłaca dywidendę swoim akcjonariuszom

Akcjonariusze Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA jednogłośnie uchwalili wypłatę dywidendy z zysku netto za 2019 rok w kwocie 32,8 mln zł, tj. 2,6 zł na jedną akcję. To kwota zgodna z rekomendacją zarządu spółki. Od czasu giełdowego debiutu Śnieżka regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Suma uchwalonych w tym okresie dywidend przekroczyła 400 milionów złotych.
18-06-2020

Brak przepisów dotyczących homeoffice teraz i po pandemii

Praca okazjonalnie wykonywana poza stałym miejscem pracy, powszechnie zwana „pracą zdalną” lub „homeoffice” występuje u wielu pracodawców. Trudno w XXI w. nazwać to rozwiązanie nowatorskim. Tym bardziej dziwić może, że przepisy, które dotyczą sposobu wykonywania pracy zdalnej, są dopiero wypracowywane i wciąż widać w nich wiele niedoskonałości.
14-06-2020

Chmielnik z kompozytu to pierwsza w Polsce oferta innowacyjnych chmielników

Jak podkreślają twórcy rozwiązania, spółka Polski Eko Chmiel: „To pierwsza i jedyna na świecie kompleksowa oferta innowacyjnego chmielnika kompozytowego”. Chmielnik przeszedł już cały cykl testów w Zakładzie Doświadczalnym „Jastków” na Lubelszczyźnie, teraz spółka wychodzi z ofertą cenową i propozycją finansowania do rolników oraz inwestorów.
10-06-2020

Czym się charakteryzują firmy scale-upy? Jakie w obecnej sytuacji pandemii mają problemy i potrzeby

Obecna sytuacja na świecie, wywołana przez pandemię COVID-19, stworzyła nowe wyzwania i wysunęła na pierwszy plan bardzo konkretne problemy - problemy, którymi należy się jak najszybciej zająć, aby ustabilizować gospodarkę i zapewnić bezpieczeństwo społeczeństwa. Niektóre gałęzie biznesu będą zmuszone do znacznych zmian, a szybsza transformacja technologiczna i cyfrowa jest nieunikniona. Jest to silny katalizator dla innowacji na wielu poziomach globalnego ekosystemu. Łatwy dostęp do wiedzy, finansowania i sieci innowatorów to kluczowe elementy, których potrzebują scale-upy, aby tworzyć innowacje na całym świecie, które sprostają obecnym i przyszłym wyzwaniom.
03-06-2020

Międzynarodowa skala działalności Shell w Krakowie - trwa rekrutacja na nowe stanowiska

Shell Business Operations Kraków zatrudnia już ponad 4100 specjalistów. Przez pierwsze cztery miesiące 2020 roku do zespołu jednego z 5 centrów operacyjnych Shell na świecie dołączyło 250 nowych osób, z czego 100 na nowo utworzone stanowiska pracy. Do zadań centrum dołączyły działania wspierające rozwój sieci stacji paliw na całym świecie. Ponadto Shell realizuje w Krakowie globalne projekty z zakresu analizy technicznych danych eksploracyjnych. Centrum mimo epidemii koronawirusa rekrutuje nowe osoby.
02-06-2020


Stron: 199 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15809 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >