Biznes – lista artykułów

Komu opłaca się założyć spółkę w Wielkiej Brytanii?

Jak założenie spółki w Wielkiej Brytanii może pomóc freelancerom rozwinąć biznes, zwiększyć zyski oraz zoptymalizować płacone podatki. W globalnej wiosce niezwykle łatwo jest pracować z dowolnego miejsca na świecie. Dlaczego więc tego nie robić, zwłaszcza jeśli można wtedy płacić mniejsze podatki?
19-10-2017

Rekordowy kredyt na budowę The Warsaw HUB

Ghelamco pozyskało kredyt budowlany na realizację projektu The Warsaw HUB. Pożyczki w wysokości 221 mln euro udzieliło konsorcjum składające się z pięciu banków. Wśród nich znalazły się Bank Zachodni WBK, Pekao SA, PKO Bank Polski, Raiffeisen Bank Polska oraz Bank BGŻ BNP Paribas.
16-10-2017

BrightONE wybrał na siedzibę szczeciński Posejdon

Za dwa lata nawet 400 specjalistów pracujących w jednej z najnowocześniejszych szczecińskich firm IT – brightONE – wprowadzi się do swojej nowej siedziby w Posejdonie. To pierwszy biurowy najemca, który ogłosił swoje przejście do powstającego w centrum Szczecina kompleksu.
14-09-2017

Buduje się drugi w Polsce zakład produkcji szkła typu float i szkła powlekanego

W odpowiedzi na rosnący popyt na szkło typu float, szkło powlekane oraz inne szkła przetwarzane, Guardian Industries zatwierdził inwestycję w kolejny zakład produkcji szkła typu float i szkła powlekanego w Częstochowie.
07-08-2017

Gamet i Gerda razem

Toruński producent dekoracyjnych akcesoriów meblowych i budowlanych rozpoczął współpracę z polskim liderem w segmencie drzwi, zamków i okuć. W ramach kooperacji Gamet poszerzy swój asortyment o wybrane produkty firmy GERDA.
26-07-2017

Inwestycja w lokale użytkowe w starych kamienicach

Jak pokazuje ostatni ranking Ernst & Young*, Polska została uznana za najatrakcyjniejsze miejsce do inwestowania w Europie Środkowo-Wschodniej. Tylko w ubiegłym roku na inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych w naszym kraju wydano 4,5 miliarda euro, co jest wynikiem lepszym o pół miliarda w porównaniu z 2015 r. (Raport o stanie rynku nieruchomości stworzony przez mBank Hipoteczny wiosną 2017 r.). Co ciekawe, spośród nich aż 82% stanowiły obiekty handlowe i biurowe, często przystosowane do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
19-07-2017

3 proste kroki do sprawdzenia wiarygodności przyszłego partnera biznesowego

Wybór kontrahenta to niezbędny element prowadzenia działalności gospodarczej. Ta kwestia jest szczególnie ważna, gdy stawiamy pierwsze kroki w biznesie i zależy nam na zdobyciu dobrej opinii. Jeżeli okaże się, że przedsiębiorca, z którym zaczęliśmy robić interesy, jest np. niewypłacalny lub nie działa legalnie, taka współpraca może rzutować nie tylko na dochody naszej firmy, ale także na budowaną reputację. Ekspert Tax Care podpowiada, jak sprawdzić kontrahenta, by nie stracić na takiej kooperacji.
18-07-2017

Połączenie Sapa lidera aluminium z Norsk Hydro

10 lipca br. Norsk Hydro podpisał umowę z koncernem Orkla, na mocy której odkupi od niego 50-procentowe udziały w spółce Sapa o łącznej wartości wynoszącej 27 miliardów NOK (3,2 miliarda dolarów). Tym samym Sapa stanie się nowym obszarem działalności w Hydro, pod nazwą Extruded Solutions.
11-07-2017

4,5 mln zł dywidendy wypłaci GK IMMOBILE S.A.

Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. wypłaci akcjonariuszom 4,52 mln zł dywidendy, co oznacza, że dywidenda na jedną akcję wyniesie 0,06 zł. Według kursu zamknięcia z 30 czerwca daje to 1,6 proc. stopy dywidendy. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wybrało również dwóch nowych członków Rady Nadzorczej. Dzień po WZA odbył się Dzień Inwestora. W obu wydarzeniach wzięło udział ponad 80 inwestorów.
03-07-2017

Inwestycja w wakacyjne apartamenty i zwrot podatku VAT

Obecnie zakup apartamentu wakacyjnego jest najbezpieczniejszą formą ulokowania kapitału ze stopą zwrotu kilkukrotnie przewyższającą zyski osiągane na lokatach bankowych czy obligacjach skarbowych.
23-06-2017


Stron: 185 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17092 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 371

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >