Biznes – lista artykułów

Można już aplikować do IV edycji „Mentors4Starters”.

6 lutego ruszyła rekrutacja do IV edycji „Mentors4Starters”, programu doradczo-rozwojowego skierowanego do młodych liderów. W tym roku uczestnicy mają do wyboru aż 30 mentorów z różnych branż, którzy pomogą im rozwinąć karierę zawodową i przybliżą specyfikę wymarzonej dziedziny. Organizatorzy – Fundacja Mentors4Starters z pomocą warszawskiego oddziału Global Shapers – ogólnoświatową organizacją powstałą z inicjatywy Światowego Forum Ekonomicznego – na zgłoszenia czekają do 5 marca.
24-02-2017

Dlaczego warto wyróżnić inwestycję certyfikatem BREEAM?

Rok 2016 w branży nieruchomości upłynął pod znakiem dużej aktywności deweloperów. Rosnąca liczba sprzedawanych mieszkań, oznaczać będzie większą konkurencję na rynku i poszukiwanie nowych sposobów na pozyskanie klienta. Jak więc wyróżnić swoją ofertę? Najlepiej dobrze znanym z rynku komercyjnego certyfikatem BREEAM, który na pewno zwróci uwagę potencjalnego klienta.
01-02-2017

Inwestycja w wakacyjne apartamenty alternatywą dla lokat bankowych.

Rekordowo niski poziom stóp procentowych obserwowany obecnie w Polsce (utrzymujący się od połowy 2015 r.) powoduje, że trzymanie oszczędności w bankach stało się mało atrakcyjną formą lokowania kapitału. Coraz większa grupa potencjalnych inwestorów zwraca się ku alternatywnym formom inwestowania, a inwestowanie kapitału na rynku nieruchomości zyskuje na popularności. Warto zastanowić się, czy poza najpopularniejszą formą inwestycji, a więc zakupem mieszkania na wynajem, można polecić inne sposoby zakupu nieruchomości. Godną polecenia i atrakcyjną formą wydaje się być zakup apartamenty wakacyjnego – przybliżymy nieco ten pomysł.
26-01-2017

Nowy Business Development Manager w BPi Polska.

Wojciech Skrobisz dołączył do zespołu BPi Polska jako Business Development Manager. W zespole belgijskiego dewelopera należącego do międzynarodowej grupy CFE będzie odpowiadać za pozyskiwanie gruntów pod nowe inwestycje, w czym posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe.
25-01-2017

The Heart Warsaw - centrum współpracy i wymiany myśli technologicznej.

The Heart Warsaw – unikatowe centrum współpracy startupów i korporacji – otwarto właśnie na 38. piętrze Warsaw Spire. Koncept działający na europejską skalę będzie wspierał rodzime i zagraniczne firmy nowoczesnymi rozwiązaniami, które firmy będą mogły wdrażać w swoich projektach. Ghelamco, jako partner strategiczny, będzie wykorzystywać w swoich inwestycjach innowacyjne rozwiązania m.in. z zakresu smart office, smart cities czy smart construction.
25-01-2017

Modernizacja linii kolejowej na Górnym Śląsku.

Inwestycję na Górnym Śląsku realizować będzie konsorcjum firm Trakcja PRKil S.A., STRABAG Sp. z o.o., STRABAG Rail a.s., COMSA S.A. i ZUE S.A. Wykonawca w ciągu 30 miesięcy od daty zawarcia umowy przeprowadzi modernizację odcinka kolejowego Chybie – Żory – Rybnik - Nędza/Turze o łącznej długości 60 km. Przedsięwzięcie zlecone konsorcjum przez PKP Polskie Linie Kolejowe jest warte prawie pół miliarda złotych.
20-01-2017

Remediacja terenów poprzemysłowych - nowe wyzwanie dla branży budowlanej.

Po wejściu w życie nowych rozporządzeń Ministra Środowiska w sprawie prowadzenia oceny zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz podejmowania działań naprawczych coraz więcej firm deweloperskich i budowlanych stanie przed wyzwaniem przeprowadzenia remediacji gruntu. Mimo że zmienione przepisy narzucają bardziej restrykcyjne normy w zakresie zanieczyszczeń ziemi, branża jest zgodna: remediacja to nieodzowna część rewitalizacji terenów poprzemysłowych, a doprecyzowanie przepisów usprawni ten proces.
09-01-2017

Podsumowanie roku w ASSA ABLOY.

Koniec roku 2016 to dla lidera branży zabezpieczeń czas podsumowań i planowania działań na kolejne miesiące. Pasmo sukcesów, jakimi niewątpliwie może pochwalić się w tym okresie spółka, pozwala kontynuować realizację przyjętych założeń oraz z nadzieją wkraczać w nowy rok.
05-01-2017

Założenie spółki z o.o. – od czego zacząć?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Zgodnie z postanowieniami kodeksu spółek handlowych, jest to rodzaj spółki kapitałowej, która może zostać utworzona przez jedną albo więcej osób. Kapitał zakładowy spółki powinien wynosić co najmniej 5000 złotych.
30-12-2016

Inwestycje w condo hotele przenoszą się z kurortów do dużych miast

Do niedawna inwestycje typu condo rozwijały się w kurortach. Dziś ten trend przenosi się do największych polskich miast. Z raportu portalu InwestycjewKurortach.pl wynika, że obecnie w budowie jest już blisko 2 500 takich lokali, i ta liczba stale rośnie.
11-12-2016


Stron: 183 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 22310 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 301

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >