Deweloperskie trendy

Deweloperskie trendy

Proces budowy staje się coraz szybszy, a standard oddawanych do użytku budynków – wyższy. Wybiera się nowe technologie, rozwiązania ekologiczne i energooszczędne. Ceniona jest prosta stylistyka, funkcjonalność, walory estetyczne, a także niskie koszty eksploatacji. Coraz częściej deweloperzy umożliwiają klientowi wpływ na projekt. Jak zmieniają się trendy w budownictwie? Co proponują inwestorzy i czego oczekują nabywcy? Czytaj dalej

 

Na jakie domy obecnie najczęściej decydują się Polacy? Z ankiety przeprowadzonej przez domwstylu.pl wynika, że największym zainteresowaniem – 45 proc. respondentów – cieszą się domy pod miastem. Najczęściej wybierane są nieruchomości o powierzchni od 100 do 140 m kw.

 

Czytaj również: Food Business Awards 2014

 


Dobrze zorganizowany


 
Obserwując aktualne trendy w budownictwie, zauważyć można, że odchodzi się od bardzo wyszukanego wzornictwa czy też ogromnych powierzchni. Klienci stawiają na praktyczne rozwiązania i wybierają domy o metrażu zgodnym z realnymi potrzebami rodziny. Istotna stała się prostota, funkcjonalność, walory estetyczne oraz wykorzystanie niebanalnych materiałów.

 

Najpopularniejsze są rozwiązania ekonomiczne, dlatego też tak dużym zainteresowaniem cieszą się domy z dachem dwuspadowym, który daje możliwość adaptacji poddasza. – Obecnie wprowadziliśmy do oferty projekty nawiązujące do modernistycznej architektury. Charakteryzuje je duża funkcjonalność – mówi Dawid Sztandera, prezes zarządu firmy Novum Plus, która w podpoznańskim Lusówku realizuje Osiedle Rozalin. – Proponujemy domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, bliźniaczej, a także wolno stojące, zarówno parterowe, jak i z użytkowym poddaszem – dodaje.

 


Dla klientów ważne jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, które jak najlepiej wykorzystuje powierzchnie i spełnia potrzeby mieszkańców. Istotne są również pomieszczenia gospodarcze. Dodatkowe metry dają wiele możliwości. Można je zagospodarować według własnych potrzeb. Jedni postawią na dużą spiżarkę, garderobę, pralnię, gabinet do pracy, a inni na siłownię czy bawialnie dla dzieci.

 

Czytaj również: Europa Centralna

 


 
Ekostandardy


Jakie materiały wybierane są podczas budowy? Coraz częściej stosowane są naturalne surowce. Szkło łączone jest z drewnem, klinkierem, stalą czy kamieniem. Zarówno podczas budowy domu, jak i jego wykończenia istotna staje się ekologia i energooszczędność. Dużą wagę przywiązuje się do jakości materiałów budowlanych. – W naszych realizacjach stosujemy materiały wysokiej jakości, które są bezpieczne i spełniają wszelkie normy. Budujemy według najnowszych technologii, a dodatkowo nabywcy mają wpływ na projekt domu, a także aranżację wnętrza, dotyczy to m.in. rozmieszczenia ścian, umiejscowienia urządzeń w łazienkach czy kuchni – mówi Dawid Sztandera z Novum Plus. – Decydując się na nieruchomość deweloperską, decydujemy się tym samym na nieruchomość nowoczesną o wysokim standardzie. Nowy dom wymaga od nas znacznie mniejszych opłat związanych z eksploatacją – podsumowuje.


Zainteresowaniem cieszą się rozwiązania energooszczędne, zmniejszające koszty eksploatacji i wykorzystujące naturalną energię. Budynki są cieplejsze, a tradycyjne systemy grzewcze uzupełnia się instalacjami solarnymi. Korzysta się z nowych technologii, takich jak pompy ciepła czy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – rekuperatory. Stawia się także na większą ilość dociepleń ścian i fundamentów, lepszą izolację połaci dachu oraz szczelne okna z roletami zewnętrznymi. Ważne są również duże przeszklenia, które kumulują energię słoneczną.



Źródło: agencja-ltm / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >