Firma Betafence otrzymała pierwszy certyfikat jakości dla gabionow

Firma Betafence otrzymała pierwszy certyfikat jakości dla gabionow

Firma Betafence, światowy lider na rynku ogrodzeń, kontroli dostępu i systemów sygnalizacyjnych, jest pierwszym producentem, który uzyskał znak CE dla swoich gabionów. Gabiony są koszami ze zgrzewanych siatek, które można wypełniać różnymi materiałami. Są one stosowane również przy urządzaniu ogrodów i terenów zielonych. Czytaj dalej

Potwierdzenie jakości

Przyznając gabionom firmy Betafence znaku CE (oznakowania zgodności z normami europejskimi) Europejska Organizacja ds. Aprobat Technicznych (EOTA) potwierdza, że produkt spełnia normy bezpieczeństwa i jakości opisane w europejskich dyrektywach „nowego podejścia”. Produkty noszące oznakowanie CE mogą być bez przeszkód wprowadzane do obrotu na rynkach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Betafence jest pierwszym producentem gabionów, który uzyskał znak CE dla tego typu produktów. To ważne wyróżnienie, które umożliwia firmie Betafence zajęcie pozycji producenta innowacyjnego i znaczącego w swojej branży, a także umożliwia zapewnienie dodatkowych gwarancji jakości instalatorom gabionów i użytkownikom końcowym.

 

Produkty ekologiczne i kreatywne

Początkowo gabiony były stosowane głównie w infrastrukturze drogowej i hydrotechnice jako konstrukcje oporowe oraz przeciwerozyjne. Gabiony mają jednak również inne zastosowania: są stosowane jako ogrodzenie, ściany wolnostojące, ekrany dźwiękochłonne, zabezpieczenia przeciwpowodziowe, okładziny dla fasad, w architekturze itd. Gabiony są bardzo użyteczne z ekonomicznego i ekologicznego punktu dla robót związanych z infrastrukturą.

Gabiony można wypełniać różnymi typami materiałów zależnie od ich planowanego sposobu użycia, a także by zapewnić możliwie jak najlepsze wtopienie się w otoczenie. Oprócz kamieni, piasku, ziemi i żwiru, stosuje się również materiały pochodzące z recyklingu, odporne na mróz i nacisk, nadające się doskonale do wykonywania fundamentów i wypełnienia gabionów. Mogą to być na przykład granulaty z odpadów, beton z odzysku itd.

 

 

Znaczenie ekologiczne gabionów jest związane z obsiewem roślinnym koszy. I tak, niektóre gatunki roślin przyczyniają się korzystnie do usuwania pyłów. - Zapylenie atmosfery stanowi jedno z największych zagrożeń dla zdrowia. Wywołuje ono ciężkie choroby dróg oddechowych lub przyczyniają się do ich rozwoju. Liście roślin wyłapują pyły, które następne są spłukiwane do gleby przez deszcze.
Ponadto rośliny sprawiają, że gabiony pięknie wtapiają się w naturę lub stanowią estetyczne akcenty w centrach miast.

Źródło: budnet.pl
Autor: RedPen.pl/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Hazard Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Niedawno odkryłem na tej stronie https://www.10najlepszekasyna.pl/recenzj a-kasyna-bob/ ogromną kolekcję gier i możesz od razu zacząć w nią grać na dowolnym pref...
  • wywóz gruzu Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... a z Bochni znacie tego typu firmę?
  • Jak mężczyzna może znaleźć miłość? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Co przyciąga mężczyzn do kobiet? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wszelkie związki są cechą konkretnego człowieka.
  • Gdzie wesele? Liczba postów: 337 Grupa: Trudne tema... Ja mam okazję na zorganizowanie wesela w Pszczynie tutaj https://hotelstyl70.pl/wesele-w-pszczyni e i jestem praktycznie zdecydowana. Bardzo podoba mi się sama s...
  • Opony na lato Liczba postów: 233 Grupa: Trudne tema... A czy jakiś sklep z felgami jesteście w stanie polecić? Zastnawiam się, czy felgi stąd są warte uwagi... Co sądzicie?

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >