Gdzie za 200 tys. zł można kupić trzypokojowe mieszkanie?

Gdzie za 200 tys. zł można kupić trzypokojowe mieszkanie?

W największych polskich miastach nadal możemy znaleźć mieszkania z rynku wtórnego w cenie poniżej 200 tys. zł. Podczas, gdy w niektórych miastach odsetek takich ofert ledwo przekracza poziom jednego procenta, to już w województwie lubuskim ofert z tego segmentu cenowego jest pod dostatkiem.

Selekcja najtańszych mieszkań z rynku wtórnego pokazuje bardzo dużą dysproporcję w podaży takich ofert w zależności od analizowanego miasta. Jak można się było spodziewać miastem, w którym oferty tańsze niż 200 tys. zł. występują w śladowych ilościach jest Warszawa.  W przedziale do 200 tys. zł najczęściej możemy stać się właścicielami mieszkania o powierzchni do 20 m kw. Poszukując mieszkania na obrzeżach można natknąć się na niewielkie dwupokojowe mieszkania w budynkach z wielkiej płyty. Niewiele ofert z najtańszego segmentu uda się znaleźć w takich miastach jak Wrocław, Kraków, Poznań i Gdańsk. Wszędzie tam ich odsetek nie przekracza 10-ciu proc.

 

Na przeciwległej skali bieguna znajdują się miasta, gdzie z dostępnością takich ofert nie ma większych problemów. Spośród analizowanych miast najlepsza sytuacja ma miejsce w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie za 200 tys. zł możemy kupić trzypokojowe mieszkanie o powierzchni ponad 80 m kw. 200 tys. zł pozwala też na wybór w bogatej ofercie mieszkań w miastach takich jak Zielona Góra, Katowice, Łódź oraz Bydgoszcz.

 

 

Warszawa

Jeszcze do niedawna klienci dysponujący środkami w wysokości 200 tys. zł nie mieli żadnego wyboru. Obecnie pojawiają się takie oferty i dość szybko znikają z rynku. Przykładem jest 18-metrowe mieszkanie na Muranowie, które sprzedaliśmy w ciągu dwóch dni. Dodatkowo cena transakcyjna była wyższa od ofertowej o kilka tysięcy złotych. Jednak w tej kwocie w Warszawie nie można liczyć na mieszkanie większe niż mała kawalerka.

Agnieszka Włodarczyk, Metrohouse & Partnerzy, Warszawa


Poznań

W Poznaniu można kupić przyzwoite mieszkanie w dobrym stanie w kwocie do 200 tys. zł. Zazwyczaj w tych widełkach cenowych znajdziemy mieszkania jednopokojowe, ale w ostatnim czasie przeprowadzamy także transakcje sprzedaży mieszkań dwupokojowych o powierzchni ok. 40 m kw. Większość z nich dotyczy jednak standardu wielkiej płyty.

Michał Dziarmaga, Metrohouse & Partnerzy, Poznań


Gdańsk

200 tys. zł to kwota pozwalająca już podejść do zakupu mieszkania, o ile wymagania kupującego nie są zbyt wygórowane. Na Gdańskim Przymorzu i terenach przyległych za tę kwotę można kupić  kawalerkę lub niewielkie mieszkanie dwupokojowe do remontu. Mieszkanie jednopokojowe o powierzchni mniejszej niż 30 m kw. w czteropiętrowym bloku to wydatek rzędu 160 000 - 180 000 zł w zależności od standardu mieszkania i budynku. Pojawiają się też mieszkania tańsze i tym samym o niższym standardzie i powierzchni. Nawet w tej cenie trafiają się okazyjne oferty. Trzypokojowe mieszkanie o pow. 50 m kw. na Gdańskiej Żabiance w cenie 198 000zł sprzedało się po dwóch godzinach od przyjęcia do agencji.

Marcin Żurawski, Metrohouse & Partnerzy, Gdańsk


W mniejszych miastach wybór nieograniczony

Jak twierdzi Norbert Pielach z oddziału M&P w podwarszawskim Pruszkowie na rynku wtórnym w przedziale cenowym 170-190 tys. zł możemy znaleźć kawalerki o powierzchni ok. 30 m kw., czasem nawet całkowicie wyposażone. – Przy odrobinie wytrwałości do 200 tys. zł można znaleźć nawet dwupokojowe lokum do 40 m kw. Tu jednak należy nastawić się na lokal do remontu, mówi Norbert Pielach.

 

W Legionowie większość ofert do 200 tys. zł to lokale jednopokojowe. – Czasami w tej cenie udaje nam się znaleźć dla klienta dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 37 m kw., ale takie oferty nie zdarzają się często. Przyzwoite dwa pokoje w tej cenie znajdziemy w okolicznym Wieliszewie, Serocku, czy w Jachrance, mówi Rafał Szulc z oddziału M&P w Legionowie.

 

Także w okolicach Trójmiasta nie ma problemów w zakupie takich mieszkań. – W Wejherowie i Redzie mamy w ofercie dwupokojowe mieszkania o powierzchni większej niż 40 m kw. w budynkach z lat 80-tych. Jeśli chodzi o nowsze budownictwo za taką kwotę uda się kupić np. 30-metrową kawalerkę, mówi Renata Burchacz z biura M&P w Wejherowie. Podobnie jest w Rumi:  - Za 200 tys. zł  można znaleźć jednopokojowe mieszkania wybudowane w ostatnich latach, czasem w z całym wyposażeniem i o wysokim standardzie wykończenia, mówi Agata Perlińska z M&P w Rumi.

 

 

2010-12-06
Źródło: METROHOUSE & PARTNERZY / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kiedy nie ma funduszy na zakup sprzętu budowlanego... Liczba postów: 1 Grupa: Aktualności Jestem w podobnej sytuacji - otwieram własną firmę budowlaną, ale nie mam pieniędzy na sprzęt (a na pewno nie na cały). Właśnie dlatego zamierzam zdecydować się...
  • Czy leasing maszyn budowlanych jest opłacalny? Liczba postów: 1 Grupa: Aktualności To czy leasing maszyn budowlanych jest opłacalny nie daje mi spokoju już od jakiegoś czasu. Myślę, że w zależności od okoliczności taki leasing może być korzyst...
  • Agencje ochrony Liczba postów: 33 Grupa: Trudne tema... Również szukam dobrej agencji, która oferuje usługi ochroniarskie. Potrzebuję do ochrony budynku. Czy tą firmę ktoś zatrudnia https://sold.com.pl/ ? Przyznam, ż...
  • pomoc z samochodem Liczba postów: 605 Grupa: Trudne tema... Mój samochód niestety nie nadawał się do użytku po wypadku. Oddałem go od razu do https://kupiewszystkieauta.pl/auto-kasac ja-warszawa/. Do otrzymanej kwoty doło...
  • Profesjonalna firma sprzątająca - warto? Liczba postów: 174 Grupa: Trudne tema... Są sytuacje kiedy bez profesjonalnego sprzątania się nie obędziemy. Na przykład jeśli doszło w budynku do pożaru to najlepiej skontaktować się z https://pogot...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17355 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 158

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >